Preparat na kości i mięśnie dla koni - Equipur Amino

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3073 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 3073 points które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 92,19 zł.


Nowy produkt

2 - 7 dni

173,00 zł brutto

Opis preparatu budującego mięśnie dla koni Equipur Amino

Suplement dla koni wspierający budowę mięśni oraz układu kostnego u koni. Equipur Amino jest polecany dla koni trudno budujących masę mięśniową oraz dla młodych rosnących koni. Przyspiesza regenerację mięśni po treningu oraz zapobiega schorzeniem układu kostnego u młodych koni.

Z esencjonalnymi aminokwasami – lizyną, metioniną i wapna dla dobrego umięśnienia 
Do budowy mięśni i kości 

Ogólne naukowe pojęcia: 

Wystarczający i wyważony dopływ biologicznie wysokowartościowych aminokwasów : lizyny, metioniny i cystyny jak również wapna wspiera budowę mięśni, kości i organów podczas fazy wzrostu, podnosi u klaczy mleczność a u ogierów jakość spermy, poprawia u koni sportowych proces anaboliczny ( budowa substancji ciała, w szczególności mięśni) i pomaga organizmowi usuwać szkody spowodowane brakiem białka. U starszych koni natomiast opóźnia się proces uwarunkowany wiekiem syntezy białka. Ponieważ konwencjonalne dawki pochodzące z siana i owsa są niewystarczające dla optymalnego zaopatrzenia konia, celem uniknięcia objawów braku aminokwasów należy je dodatkowo mu dostarczyć. 

Lizyna jest decydującym aminokwasem przy budowie mięśni jak również do utrzymania masy mięśniowej podczas fazy odpoczynku. Ponieważ brakuje lizyny w większości paszy, dodatkowe podanie jej jest szczególnie ważne. 
Metionina jako aminokwasy zawierające siarkę są dla ciała najważniejszym źródłem organicznej związanej siarki. Obok jej roli jako budulec protein przy tworzeniu tkanek ciała jak mięśnie lub stabilna substancja kopyta, odgrywa decydującą rolę w przemianie materii komórek; brak doprowadza nie tylko do strat w substancji ciała, lecz także uszkodzeń wątroby, alergii i problemów z gojeniem się ran. 

Wapno w bardzo dużym stopniu odpowiedzialne za rozwój, odporność na obciążenia i wytrzymałość kości i zębów. Przy braku dochodzi początkowo przede wszystkim do usztywnień i w nieznacznej kulawizny. 

Equipur-amino wyrównuje skutecznie uwarunkowane pożywieniem braki w esencjonalne kwasy tłuszczowe i wapno. Wspiera to u koni sportowych i źrebiąt budowę muskulatury, kości jak i organów oraz podwyższa u klaczy mleczność. Opóźnia się również ustanie syntezy białek u starszych i chorych koni. 

Pasza uzupełniająca dla koni 
Skład: 
węglan wapnia , cukier gronowy , koncentrat białka sojowego 
Analityczne składniki:
Białko surowe 55,2 % 
Tłuszcz surowy 0,8 %
włókno surowe 0,8 % 
Popiół surowy 27,9 % 
Wapno 6,50% 
Magnez 0,5% 
Sód 0,4% 
Substancje dodatkowe na kg* Fizjologiczne dodatkowe substancje pokarmowe 
L-Lizyna 350.000 mg 
DL-Metionina 200.000 mg 

Technologiczne składniki: 
ziemia krzemkowa 100.000 mg 

Dawkowanie/dzienne: 
Źrebaki, młode konie, kuce 25g 
Konie sportowe i hodowlane(500kg) 50g 

By uzyskać optymalne działanie należy podawać preparat przez co najmniej 6 tygodni. 

Dodawanie go do paszy przez dłuższy okres czasu nie stanowi problemu i poprawia rezultaty. 

Puszka o pojemności 1 kg
Wiadro o pojemności 3 kg

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Szczotka dla konia - HyShine colour

Szczotka dla konia - HyShine colour

Szczotka do sierści HySHINE

Produkty Powiązane

Komentarze ()