Wędzidła  Jest 58 produktów.

Wędzidła do ogłowi. Wędzidło jest częścią ogłowia, która pozwala jeźdźcom porozumieć się z koniem. Wędzidła mogą różnić się grubością oraz zastosowaniem. Grubsze wędzidła są delikatniejsze a cieńsze mają mocniejsze działanie na żuchwę konia. Wędzidło może być również łamane lub podwójnie łamane. Wśród rodzajów wędzideł wyróżniamy: wielokrążek SP...

Wędzidła do ogłowi. Wędzidło jest częścią ogłowia, która pozwala jeźdźcom porozumieć się z koniem. Wędzidła mogą różnić się grubością oraz zastosowaniem. Grubsze wędzidła są delikatniejsze a cieńsze mają mocniejsze działanie na żuchwę konia. Wędzidło może być również łamane lub podwójnie łamane. Wśród rodzajów wędzideł wyróżniamy: wielokrążek SPRENGER Wędzidło KK-Ultra wielokrążek , pelhamStubben Pehlam, wędzidło oliwkowe SPRENGER DYNAMIC RS - Wędzidło oliwkowe, hackamore SPRENGER Hackamore. Każde z wędzideł ma inne zastosowanie, zawsze odpowiednio należy dobrać wędzidło do potrzeb i stopnia wyszkolenia konia i jeźdźca.

Więcej

Podkategorie

Munsztuki

W naszym sklepie jeździeckim znajdziesz szeroką gamę wędzideł dla koni, które różnią się zastosowaniem oraz są używane  w różnych dyscyplinach jeździectwa.

Munsztuk jest to rodzaj wędzidła często stosowany w dyscyplinie ujeżdżenia. Wędzidło munsztukowe ma silne działanie na szczęka konia oraz zęby dlatego powinno być używane tylko przez doświadczonych jeźdźców aby nie wyrządzić koniowi krzywdy.

Do wędzidła przymocowane są specjalne czanki, im dłuższe czanki tym silniejsze działanie ma munsztuk na pysk konia.

Czanki zakończone są pierścieniami do których przypinamy ogłowie oraz wodze. 

Do czanek górnych należy przymocować paski od ogłowia a do czanek dolnych wodze.

Dodatkowo munsztuk posiada łańcuszek, który zapina się pod pyskiem konia.

W pracy ujeżdżeniowej munsztuk dodatkowo jest wzmocnionym tzw. wędzidełkiem, do którego przypinana jest kolejna para wodzy.

Do wędzidła munsztukowego należy zakupić ogłowie munsztukowe, które umożliwi nam zapięcie takiego wędzidła. 

Celem munsztuku jest skłonienie konia do opuszczenia szyi i ułożenia jej w odpowiedniej pozycji.

Wędzidła łamane

Wędzidła dla koni możemy podzielić na wędzidła łamane oraz niełamane. Przy wyborze wędzidła należy wziąć pod uwagę dla jakiego konia będzie przeznaczone.

Wędzidła łamane są częściej stosowane niż wędzidła niełamane w sporcie czy rekreacji. Wędzidło łamane składa się z dwóch części, które są połączone ze sobą.

Wędzidła mogą również być podwójnie łamane, wtedy jego części połączone są zabawką lub łącznikiem, który zachęca konia do żucia wędzidła, nawiązania kontaktu z jeźdźcem oraz ułatwia rozluźnienie konia podczas treningu. Wędzidło podwójnie łamane działa mocniej na kąciki pyska konia oraz na język konia.

Wędzidła łamane dla konia mogą być wykonane z gumy, plastiku, metalu lub mosiądzu. Najpopularniejsze rozmiary wędzideł to 12,5 cm oraz 13,5 cm.

Jeśli szukasz wędzidła o lżejszym działaniu wybierz wędzidło grubsze jeśli ma mieć mocniejsze działanie to wybierz wędzidło cienkie.

Dodatkowo jeśli twój koń ma delikatne kąciki pyska polecamy zakup wędzidła oliwkowego, które zapobiega ranieniu pyska konia.

Wędzidła niełamane

W naszym sklepie znajdziesz szeroką gamę wędzideł dla koni, przed zakupem wędzidła upewnij się jakie będzie odpowiednie dla ciebie i twojego konia.

Wśród wędzideł możemy wyróżnić wędzidła łamane i wędzidła niełamane.

Wędzidła niełamane są stosowanie znacznie rzadziej niż wędzidła łamane. Wędziła niełamane działają głównie na szczękę konia  nie kąciki pyska.

Przy wyborze wędzidła niełamanego warto zwrócić uwagę z  jakiego materiału jest wykonana np. wędzidło gumowe, wędzidło metalowe lub wędzidło plastikowe.

Dodatkowo przed zakupem wędzidła należy zmierzyć pysk konia aby kupić wędzidło niełamane o odpowiedniej długości. Najbardziej popularny rozmiar wędzidła to 12,5 cm i 13,5 cm. 

Grubość wędzidła jest również kluczowa przy zakupie, im grubsze wędzidło tym delikatniejsze działanie ma na pysk konia. Cienkie wędzidła działają mocniej i nie są polecane dla koni z wrażliwym pyskiem.

Jeśli twój koń ma problem z ranami w kąciku pyska od wędzidła warto wybrać wędzidło oliwkowe, które chroni konia przed ranami pyska.

Wędzidła oliwkowe

Wędzidło jest niezastąpionym elementem sprzętu jeździeckiego podczas jazdy konnej. Wędzidło pozwala nam nawiązać kontakt z koniem oraz przekazać mu bodźce do wykonania poszczególnych ćwiczeń. Wśród wędzideł możemy wyróżnić wędzidła oliwkowe, które są delikatne dla pyska konia oraz jego kącików.

Oliwkowe wędzidło różni się od tradycyjnego wędzidła tym, że posiada specjalne kółka wędzidłowe, które  zapobiegają zakleszczaniu kącików pyska konia podczas jazdy.

Wędzidła oliwkowe polecane są dla koni z delikatnym pyskiem, z tendencją do wycierania kącików pyska. 

Wędzidło oliwkowe możemy podzielić na wędzidła łamane i niełamane. Dodatkowo wśród wędzideł łamanych możemy wyróżnić podwójnie łamane, które posiadają dodatkowo zabawkę. Wędzidło z zabawką zachęca konia do żucia wędzidła i złapania łatwiejszego kontaktu z koniem.

Przy wyborze wędzidła należy zwrócić uwagę na jego grubość, im grubsze wędzidło tym delikatniejsze jest dla pyska konia.

Cienkie wędzidła mają zdecydowanie mocniejsze działanie na pysk konia.

Wędzidła pelham

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz szeroką gamę wędzideł dla koni. Wśród rodzajów wędzideł możemy wyróżnić wędzidło o nazwie pelham, które działa na zasadzie dźwigni dzięki czankom. Pelham jest znacznie mocniejszym wędzidłem niż tradycyjne wędzidła, dlatego powinien być używany tylko przez doświadczonych jeźdźców.

Wędzidło typu Pelham składa się z czanek górnych i dolnych, im dłuższe czanki tym mocniejsze działanie ma wędzidło na pysk  i potylicę konia. Wodze należy przypiąć do dolnych i górnych czanek dlatego ten rodzaj wędzidła wymaga dwóch wodzy. Dodatkowo pelham posiada jeszcze łańcuszek, który zapina się pod pyskiem konia. 

Pelham często stosowany jest u koni temperamentnych i ciężkich w treningu, dwie wodze pozwalają na mocniejsze lub słabsze użycie wędzidła. Pelham nie powinien być stosowany w treningu młodych koni oraz podczas nauki jazdy konnej, ponieważ może wpłynąć negatywnie na trening konia, nauczyć go nieodpowiednich nawyków oraz poranić pysk i kąciki pysku konia.

Wędzidła wielokrążki

Wędzidło wielokrążek jest to wędzidło, które dodatkowo posiada kółka do których jeździec może przymocować wodze.

Wielokrążek działa na zasadzie dźwigni i jest mocniejszy od tradycyjnych wędzideł.

Siła oraz działanie wędzidła typu wielokrążek w dużej mierze zależy od ilości wodzy przypiętych do wędzidła oraz od tego do którego kółka przypniemy wodzę.

Dodatkowo niektóre wielokrążki występują z łańcuszkiem, który zapina się pod pyskiem konia aby jeszcze bardziej wzmocnić działanie wędzidła na pysk konia.

Wielokrążek często stosuje się u koni, które są mniej wrażliwe w pysku lub sprawiają problemy w treningu, ponoszą podczas wyjazdów w teren itp.

Jeśli koń wykazuje brak chęci pracy oraz kontaktu wtedy jeździec przepina wodze na dolne kółko, które uruchamia efekt dźwigni, gdy koń pozytywnie zacznie odpowiadać w pysku na prośby jeźdźca wtedy wodze można znowu przypiąć do zwykłego kółka wędzidłowego. 

Hackamore

Wędzidło Hackamore jest to wędzidło, które znacznie różni się od pozostałych wędzideł dostępnych na rynku jeździeckim, ponieważ nie jest ono bezpośrednio wkładane do pyska konia.

Wędzidło typu Hackamore działa mocniej na kość nosową u konia niż na jego szczękę i zęby jak w tradycyjnym wędzidle.

Jest to delikatne wędzidło polecane dla koni, które nie akceptują tradycyjnych wędzideł. 

Wędzidło Hackamore stosuję również często po korekcji zębów u konia gdy przez pewien czas nie zaleca się jazdy z wędzidłem.

Przy zakupie hackamore należy zwrócić uwagę na długość czanek w wędzidle, im dłuższe czanki tym mocniejsze działanie będzie miało wędzidło.

W sklepie jeździecki  znajdziemy również specjalnie ogłowia oraz wodze przeznaczone do wędzidła typu Hackamore.

Jeśli twój koń jest wrażliwy w pysku, niechętnie przyjmuje wędzidło do pyska, często obciera się w kącikach pyska to wypróbuj wędzidło typu hackamore, które ułatwi ci trening z koniem, który nie akceptuje wędzidła w pysku lub ma problemy z uzębieniem.

0 Recenzje
Wędzidło o smaku jabłkowym, kółka luźne wykonane ze stali nierdzewnej, elastyczny plastik grubość : 20 mm kółka : 65 mm
84,00 zł
2- 30 dni
0 Recenzje
345,00 zł 365,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
0 Recenzje
335,00 zł 355,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
0 Recenzje
Paski do wędzidła pelham Hy
40,00 zł
14 dni
Pokazuje 1 - 58 z 58 elementów