Wędzidła  Jest 63 produktów.

Wędzidła do ogłowi. Wędzidło jest częścią ogłowia, która pozwala jeźdźcom porozumieć się z koniem. Wędzidła mogą różnić się grubością oraz zastosowaniem. Grubsze wędzidła są delikatniejsze a cieńsze mają mocniejsze działanie na żuchwę konia. Wędzidło może być również łamane lub podwójnie łamane. Wśród rodzajów wędzideł wyróżniamy: wielokrążek SP...

Wędzidła do ogłowi. Wędzidło jest częścią ogłowia, która pozwala jeźdźcom porozumieć się z koniem. Wędzidła mogą różnić się grubością oraz zastosowaniem. Grubsze wędzidła są delikatniejsze a cieńsze mają mocniejsze działanie na żuchwę konia. Wędzidło może być również łamane lub podwójnie łamane. Wśród rodzajów wędzideł wyróżniamy: wielokrążek SPRENGER Wędzidło KK-Ultra wielokrążek , pelhamStubben Pehlam, wędzidło oliwkowe SPRENGER DYNAMIC RS - Wędzidło oliwkowe, hackamore SPRENGER Hackamore. Każde z wędzideł ma inne zastosowanie, zawsze odpowiednio należy dobrać wędzidło do potrzeb i stopnia wyszkolenia konia i jeźdźca.

Więcej

Podkategorie

Munsztuki

W naszym sklepie jeździeckim znajdziesz szeroką gamę wędzideł dla koni, które różnią się zastosowaniem oraz są używane  w różnych dyscyplinach jeździectwa.

Munsztuk jest to rodzaj wędzidła często stosowany w dyscyplinie ujeżdżenia. Wędzidło munsztukowe ma silne działanie na szczęka konia oraz zęby dlatego powinno być używane tylko przez doświadczonych jeźdźców aby nie wyrządzić koniowi krzywdy.

Do wędzidła przymocowane są specjalne czanki, im dłuższe czanki tym silniejsze działanie ma munsztuk na pysk konia.

Czanki zakończone są pierścieniami do których przypinamy ogłowie oraz wodze. 

Do czanek górnych należy przymocować paski od ogłowia a do czanek dolnych wodze.

Dodatkowo munsztuk posiada łańcuszek, który zapina się pod pyskiem konia.

W pracy ujeżdżeniowej munsztuk dodatkowo jest wzmocnionym tzw. wędzidełkiem, do którego przypinana jest kolejna para wodzy.

Do wędzidła munsztukowego należy zakupić ogłowie munsztukowe, które umożliwi nam zapięcie takiego wędzidła. 

Celem munsztuku jest skłonienie konia do opuszczenia szyi i ułożenia jej w odpowiedniej pozycji.

Wędzidła wielokrążki

Wędzidło wielokrążek jest to wędzidło, które dodatkowo posiada kółka do których jeździec może przymocować wodze.

Wielokrążek działa na zasadzie dźwigni i jest mocniejszy od tradycyjnych wędzideł.

Siła oraz działanie wędzidła typu wielokrążek w dużej mierze zależy od ilości wodzy przypiętych do wędzidła oraz od tego do którego kółka przypniemy wodzę.

Dodatkowo niektóre wielokrążki występują z łańcuszkiem, który zapina się pod pyskiem konia aby jeszcze bardziej wzmocnić działanie wędzidła na pysk konia.

Wielokrążek często stosuje się u koni, które są mniej wrażliwe w pysku lub sprawiają problemy w treningu, ponoszą podczas wyjazdów w teren itp.

Jeśli koń wykazuje brak chęci pracy oraz kontaktu wtedy jeździec przepina wodze na dolne kółko, które uruchamia efekt dźwigni, gdy koń pozytywnie zacznie odpowiadać w pysku na prośby jeźdźca wtedy wodze można znowu przypiąć do zwykłego kółka wędzidłowego. 

Hackamore

Wędzidło Hackamore jest to wędzidło, które znacznie różni się od pozostałych wędzideł dostępnych na rynku jeździeckim, ponieważ nie jest ono bezpośrednio wkładane do pyska konia.

Wędzidło typu Hackamore działa mocniej na kość nosową u konia niż na jego szczękę i zęby jak w tradycyjnym wędzidle.

Jest to delikatne wędzidło polecane dla koni, które nie akceptują tradycyjnych wędzideł. 

Wędzidło Hackamore stosuję również często po korekcji zębów u konia gdy przez pewien czas nie zaleca się jazdy z wędzidłem.

Przy zakupie hackamore należy zwrócić uwagę na długość czanek w wędzidle, im dłuższe czanki tym mocniejsze działanie będzie miało wędzidło.

W sklepie jeździecki  znajdziemy również specjalnie ogłowia oraz wodze przeznaczone do wędzidła typu Hackamore.

Jeśli twój koń jest wrażliwy w pysku, niechętnie przyjmuje wędzidło do pyska, często obciera się w kącikach pyska to wypróbuj wędzidło typu hackamore, które ułatwi ci trening z koniem, który nie akceptuje wędzidła w pysku lub ma problemy z uzębieniem.

na stronę
0 Recenzje
Wędzidło o smaku jabłkowym, kółka luźne wykonane ze stali nierdzewnej, elastyczny plastik grubość : 20 mm kółka : 65 mm
84,00 zł
2- 30 dni
0 Recenzje
290,00 zł 300,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
0 Recenzje
385,00 zł 415,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
0 Recenzje
355,00 zł 375,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
0 Recenzje
345,00 zł 365,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
0 Recenzje
335,00 zł 355,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
0 Recenzje
379,00 zł 409,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
0 Recenzje
394,00 zł 418,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
0 Recenzje
Paski do wędzidła pelham Hy
40,00 zł
8 dni
Pokazuje 1 - 60 z 63 elementów