Jeździec  Jest 475 produktów.

W naszym sklepie jeździeckim znajdziesz szeroki asortyment dla jeźdźca. Jeśli chodzi o ubiór jeźdźca do jazdy konnej, to niezbędnym elementem są specjalne spodnie jeździeckie czyli bryczesy. Bryczesy zapobiegają obtarciom łydek, kolan i ud. Dodatkowo łydki chronione są przez specjalne skarpety jeździeckie, które sięgają do kolan i dodatkowo zapo...

W naszym sklepie jeździeckim znajdziesz szeroki asortyment dla jeźdźca. Jeśli chodzi o ubiór jeźdźca do jazdy konnej, to niezbędnym elementem są specjalne spodnie jeździeckie czyli bryczesy. Bryczesy zapobiegają obtarciom łydek, kolan i ud. Dodatkowo łydki chronione są przez specjalne skarpety jeździeckie, które sięgają do kolan i dodatkowo zapobiegają podciąganiu się bryczesów na łydce. Oprócz skarpet jeździeckich znajdziecie również czapsy do jazdy konnej, które wykonane są ze skóry lub zamszu. Czapsy również chronią łydkę przed obtarciami od siodła. Każdy jeździec musi również posiadać specjalne buty do jazdy konnej czyli sztyblety, które chronią palce od stóp oraz kostki przed urazami.

Podstawą podczas jazdy konnej jest również kask, który chroni głowę jeźdźca podczas upadku z konia. W ofercie naszego sklepu znajdziesz kaski lub toczki, które wykonane są z różnych materiałów. Należy pamiętać aby przy wyborze kasku do jazdy konnej kierować się jakością i wytrzymałością kasku a nie jego ceną. Do stroju jeźdźca musimy również zaliczyć rękawiczki do jazdy konnej, które chronią palce oraz dłonie przed obtarciami od wodzy. 

Więcej

Podkategorie

Nakrycia głowy jeźdźca

Kaski jeździecki to podstawa stroju każdego jeźdźca. W ofercie naszego sklepu jeździeckiego www.healthyhorse.pl znajdziesz szeroką ofertę kasków jeździeckich. Kask do jazdy konnej ma za zadanie chronić głowę jeźdźca podczas upadku z konia, chroni głowę przed poważnymi urazami, dlatego tak ważna jest jazda w kasku jeździeckim. Kask minimalizuje ryzyko urazu głowy i poważnych obrażeń. Dlatego tak ważne jest wybranie dobrej jakości kasku np. Kask jeździecki UVEX Perfexxion Active W ofercie naszego sklepu znajdziesz kaski jeździeckie firmy Uvex, Horka oraz Fair Play. Przy zakupie kasku jeździeckiego ważne jest aby odpowiednio go dopasować. Kask nie powinien być za luźny oraz za ciasny. Dodatkowo przy zakupie kasku warto zwrócić uwagę czy posiada wszelkie atesty, które potwierdzają bezpieczeństwo podczas jego stosowania.
Kaski do jazdy konnej możemy podzielić na kaski wykonane z plastiku lub pokryte zamszem.   wszelkie atesty, które potwierdzają bezpieczeństwo podczas jego stosowania.

Rękawiczki jeździeckie

Rękawiczki do jazdy konnej chronią dłoń jeźdźca przed otarciami i odparzeniami od wodzy. Dodatkowo, rękawiczki zapewniają pewniejszy chwyt podczas jazdy oraz minimalizują wypadanie wodzy szczególnie u początkujących jeźdźców. Rękawiczki jeździeckie znacznie zwiększają komfort jazdy, rękawiczki jeździeckie możemy podzielić na: rękawiczki skórzane Rękawiczki uvex i-performance 1, rękawiczki zimowe do jazdy konnej Hy5 Fur Lined Fleece Gloves, rękawiczki letnie Roeckl Solar Lizy  oraz rękawiczki wszechstronne Rękawiczki uvex i-performance 2. Rękawiczki wszechstronne mogą być stosowane cały rok, nadają się zarówno do pracy w stajni oraz do codziennych treningów.

Dodatkowo rękawiczki do jazdy konnej możemy podzielić na rękawiczki skórzane, polarowe lub materiałowe. Rękawiczki skórzane są bardziej odporne na przetarcia i uszkodzenia. W naszej ofercie znajdziesz rękawiczki jeździeckie firmy Uvex, Fair Play, Horka oraz Hy. 

Bryczesy

Bryczesy - specjalne spodnie przeznaczone do jazdy konnej. Niezbędny element garderoby jeźdźca. 

Charakteryzują się elastycznym materiałem, który zapewnia pełną swobodę ruchów.

Wyposażone w lej, specjalnie wzmacniany materiał po wewnętrznej stronie nóg. Wyróżniamy lej: pełny (wzmacniający siedzisko, wewnętrzną stronę ud i łydek), 3/4 oraz kolanowy.

Bryczesy mają za zadanie chronić nasze nogi przed otarciami i zapewnić lepszą przyczepność w siodle.

W naszej ofercie znajdziesz bryczesy: damskie, męskie oraz dziecięce. Różnorodne wzory i materiały, z których zostały wykonane. Wszystkie łączą w sobie styl, elegancje i funkcjonalność, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy.

Czapsy

Czapsy do jazdy konnej. Czapsy są używane podczas jazdy konnej w celu zabezpieczenia łydki konia.  Czapsy stabilizują pozycję łydki podczas jazdy konnej - łydka mniej ślizga się po siodle, dzięki czemu jeździec może spokojnie usiąść w siodle. Dodatkowo czapsy do jazdy konnej zapobiegają obtarciom i odparzeniom na łydce, które mogą powstać od kontaktu z siodłem, tworząc dyskomfort podczas jazdy.

Czapsy jeździeckie możemy podzielić na damskie, męskie i dziecięce. Czapsy do jazdy konnej mogą być wykonane z różnych materiałów, najczęściej spotykane to czapasy zamszowe- wykonane z zamszu, oraz czapsy skórzane- wykonane ze skóry.

Czapsy zamszowe będą idealnym wyborem na początek przygody związanej z jeździectwem. Jednak do regularnych treningów polecamy czapsy skórzane, które są bardziej odporne na przetarcia i uszkodzenia.

W ofercie znajdziesz czapsy skórzane czapsy skórzane Hy Leather oraz zamszowe Czapsy zamszowe Hy Two Tone

Termobuty jeździeckie

Termobuty do jazdy konnej zapewniają ciepło podczas jazdy konnej w zimę, gdy temperatura spada poniżej 0. Termobuty umożliwiają jazdę w złych warunkach atmosferycznych np. Horka Thermo - Termobuty jeździeckie długie

Termobuty to MUST HAVE dla każdego jeźdźca podczas zimy, w tradycyjnych sztybletach stopa może zmarznąć podczas jazdy konnej. Termobuty to specjalne buty jeździeckie stworzone właśnie do jazdy lub pracy w stajni  w niskich temperaturach. W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje termobutów do jazdy konnej. Tańsze modele termobutów zapinane są na rzepy i posiadają gumową podeszwę oraz but. Droższe modele termobutów często wykonane są ze skóry, w środku posiadają ocieplenie oraz zapinane są na zamek błyskawiczny. Przy zakupie termobutów należy zastanowić się jak będą użytkowane, jeśli potrzebujemy termobutów do pracy w stajni lub do wyjazdów w teren to gumowe termobuty sprawdzą się świetnie, jednak do codziennych treningów oraz na zawody jeździeckie polecamy termobuty skórzane, które wyglądają jak oficerki do jazdy konnej.

Oficerki jeździeckie

Oficerki jeździeckie - eleganckie, modne i niezwykle popularne buty do jazdy konnej. Wykonane z wysokiej jakości skóry, gwarantują bezpieczeństwo w siodle. Wygodne i elastyczne, zapewniają odpowiednią swobodę ruchu, jednocześnie idealnie dopasowując się do nogi. 

Oficerki producentów Horka i Hy, które znajdziesz w naszym asortymencie, to doskonały wybór w atrakcyjnych cenach. Gwarancja najwyższej jakości materiałów. Niezwykły styl oraz funkcjonalność, sprawiają że są bardzo popularne, chętnie wybierane przez jeźdźców.

Oficerki to świetna alternatywa dla sztybletów oraz czapsów, oficerki do jazdy konnej możemy podzielić na oficerki wiązane lub na zamek. Większość profesjonalnych jeźdźców wybiera oficerki ze względu na wygodę w ich zakładaniu w przeciwieństwie do sztybletów i czapsów, które trzeba zakładać osobno. Przy zakupie oficerek do jazdy konnej pamiętaj aby zmierzyć nie tylko stopę ale jeszcze łydkę, tak aby oficerki dobrze leżały i nie obcierały cie podczas jazdy konnej.

Sztyblety jeździeckie

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz sztyblety jeździeckie czyli modne i funkcjonalne buty za kostkę do jazdy konnej, które chronią twoją stopę oraz kostkę podczas jazdy konnej. 

Sztyblety mogą być wykonane ze skóry prawdziwej lub syntetycznej - podczas dni deszczowych zdecydowanie polecamy sztyblety skórzane.

Dodatkowo sztyblety możemy podzielić ze względu na ich zapięcie, w naszym asortymencie znajdziesz sztyblety ze sznurówkami, zapinane na zamek lub wsuwane. 

Przy zakupie sztybletów pamiętaj aby były wygodne, elastyczne i zapewniły Ci odpowiednie bezpieczeństwo i przyczepność. 

Sztyblety wykorzystywane w codziennej jeździe konnej, a także do pracy w stajni. 

W naszej ofercie znajdziesz sztyblety renomowanych firm:  brytyjska firma Hy oraz holenderska Horka, to gwarancja wysokiej jakości i komfortu jazdy.

Kurtki i kamizelki...

W naszym sklepie jeździeckim znajdą Państwo szeroką ofertę odzieży do jazdy konnej. Odpowiednia odzież jeździecka zapewnia bezpieczeństwo oraz komfort podczas jazdy konnej. 

W sprzedaży posiadamy między innymi kamizelki oraz kurtki jeździeckie. Kurtki jeździeckie wykonane są ze specjalnych matriałów przystsowanych do trudnych warunków panujących w stajni. Kurtki oraz kamizelki do jazdy konnej posiadają specjalny materiał zewnętrzny, który odpycha brud oraz kurz, którego jest pełno w stajni, dzięki temu nasza odzież jeździecka nie będzie wymagała częstego prania. Przy zakupie kurtki jeździeckiej lub kamizelki warto wybrać tą, która jest wodoodporna, ponieważ w sezonie jesienno- zimowym jeźdzcy są szczególnie narażeni na deszcz oraz wiatr podczas jazdy konnej. Dobrym wyborem okarzą się również kurtki i kamizelki posiadające dużą ilość kieszeni, do których możemy schować cukierki dla konia, rękawiczki do jazdy konnej czy telefon. 

Kamizelka oraz kurtka jeździecka są istotnym elementem w szafie jeźdźca podczas jesieni oraz zimy.

Ostrogi jeździeckie i...

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz ostrogi do jazdy konnej. Ostrogi wykonane są z metalu lub plastiku i zakłada się je na sztyblety poniżej kostki.  Ostrogi wspomagają trening koni oraz działają pobudzająco na konie, które słabo reagują na łydki. Przy zakupie ostróg zwróć uwagę na ich długość oraz zakończenie. Im dłuższe ostrogi tym mocniejsze mają działanie na konia. Przy stosowaniu ostróg jeździec musi uważać aby nie wyrządzić krzywdy koniowi, dlatego ostrogi nie powinny być stosowane przez początkujących jeźdźców. Ostrogi zakończone kuleczką mają lżejsze działanie na skórę konia niż ostrogi zakończone szpicem. Do najmocniejszych ostróg należą tzw. ostrogi z gwiazdką, które są głównie stosowane w dyscyplinie ujeżdżenia w wyższych konkursach przez doświadczonych jeźdźców.

W ofercie znajdziemy ostrogi skokowe, krótkie Stubben ostrogi SEQ  oraz długie ostrogi ujeżdzeniowe Stubben ostrogi Dressage i ostrogi z gwiazdką Stubben ostrogi SteelTec Dynamic

Baty jeździeckie

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz baty do jazdy konnej. Baty do jazdy konnej ułatwiają trening koni, szczególnie w przypadku koni, które nie reagują na łydkę. Bat powinien być stosowany przez doświadczonych jeźdźców lub początkujących pod nadzorem trenera aby nie wyrządzić koniowi krzywdy. 

Baty do jazdy konnej możemy podzielić na 3 kategorie: 

Baty skokowe, przeznaczone do skoków przez przeszkody, jazdy w terenie oraz codziennych treningów Bat skokowy Fleck z długą packą. Bat skokowy jest krótki i zakończony packą 

Baty ujeżdżeniowe przeznaczone do treningu koni ujeżdżeniowych Bat ujeżdżeniowy Fleck Ergo-Balance - baty ujeżdżeniowe są znacznie dłuższe od batów skokowych, długość bata ujeźdżeniowego zaczyna się od 100cm.

Baty ujeżdżeniowe najczęściej zakończone są sznurkiem. 

BAty do lonżowania  koni Fleck - Składany bat do lonżowania, które ułatwiają trening konia z ziemi - baty do lonżowania są najdłuższe aby umożliwić kontakt z koniem chodzącym po kłółku na lonży.

Skarpety jeździeckie

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego www.healthyhorse.pl znajdziesz szeroki wybór skarpet do jazdy konnej - czyli podkolanówek jeździeckich. Skarpety jeździeckie to idealne dopełnienie naszej jeździeckiej garderoby.

Nie tylko zapewniają indywidualny styl ale także zabezpieczają nas przed otarciami czy odciskami od butów jeździeckich lub czapsów. Dodatkowo czasami podkolanówki jeździeckie mogą zastąpić czapsy podczas jazdy konnej. Podkolanówki jeździeckie zapobiegają podciąganiu się bryczesów na łydkach ku górze. Podkolanówki jeździeckie możemy podzielić na skarpety jeździeckie letnie, zimowe i wszechstronne.

Podkolanówki letnie do jazdy konnej wykonane są z cieńszego materiału, który zapewnia lepszą cyrkulację powietrza przez co noga jeźdźca się mniej poci podczas wysokich temperatur.

Podkolanówki do jazdy konnej zimowe wykonane są grubszego materiału i często stopa jest dodatkowo ocieplona materiałem aby zapobiec odmrożeniu stóp podczas mrozu.

Szeroka gama skarpet jeździeckich pozwoli Ci wybrać to, co najbardziej Tobie odpowiada. 

Bluzy i polary...

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego www.healthyhorse.pl znajdziesz szeroką ofertę odzieży do jazdy konnej. Odpowiednia odzież jeździecka zapewnia bezpieczeństwo oraz komfort podczas pracy w stajni i podczas jazdy konnej. 

W naszej ofercie znajdziesz między innymi bluzy oraz polary do jazdy konnej, które przydadzą się o każdej porze roku w stajni. Jeźdźcy często wystawiani są na niskie temperatury, wiatr oraz deszcz, dlatego tak ważny jest odpowiedni ubiór. Odzież jeździecka wykonana jest ze specjalnych materiałów, które odpychają brud oraz kurz, dzięki czemu nie musisz ich prać tak często jak zwykłych ubrań. Dodatkowo odzież jeźdźca posiada bardzo dobrą cyrkulację powietrza, co istotne jest podczas wysiłku fizycznego.  Przy wyborze bluzy lub polaru do jazdy konnej zwróć uwagę aby posiadały dużo kieszonek najlepiej zamykanych na zamek. Będziesz mógł tam spokojnie schować telefon, cukierki dla konia jako nagrodę podczas treningu lub rękawiczki jeździeckie.  Pamiętaj, że odzież jeździecka powinna być również odpasowana aby nie przeszkadzała ci podczas treningów jazdy konnej.

Bluzki jeździeckie

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz bogatą ofertę odzieży jeździeckiej od sztybletów, kasków, bryczesów po bluzy i bluzki do jazdy konnej. Wybór odpowiedniej odzieży do pracy w stajni i do jazdy konnej jest kluczowy, ponieważ zapewni ci to komfort podczas treningów. W sklepie www.healthyhorse.pl znajdziesz szeroką gamę bluzek do jazdy konnej wielu producentów sprzętu jeździeckiego. Przy wyborze bluzki do jazdy konnej należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana, istotne jest również to czy materiał jest oddychający, ponieważ podczas pracy w stajni oraz podczas jazdy produkuje się pot. Wybór odpowiedniej koszulki do jazdy konnej zminimalizuje ryzyko nieprzyjemnego zapachu. 

Przy zakupie bluzki do jazdy konnej należy również zwrócić uwagę na krój i rozmiar, odzież jeździecka powinna być dopasowana do ciała tak aby zapewniła komfort podczas treningów. 

W ofercie naszego sklepu znajdziesz odzież, w tym bluzki do jazdy konnej firmy Lincoln, Horka, oraz Fair Play. 

Jeździeckie koszule...

Koszule konkursowe do jazdy konnej i na zawody jeździeckie. Koszula konkursowa jest wymagana podczas zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody, WKKW i ujeżdżeniu. Koszule konkursowe mogą mieć długi rękaw HyFASHION Charlotte, który sprawdzi się podczas zimy i jesieni. Koszula z krótkim rękawem będzie dobrym wyborem na letnie i wiosenne zawody jeździeckie Koszulka konkursowa Roka

Czapki i szaliki...

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdą Państwo również czapki oraz szaliki do jazdy konnej.

Każdy jeździec wie jak wymagający jest okres jesienno- zimowy w stajni. Większość czasu przebywamy na dworze a na hali oraz w stajni temperatura nie jest znacznie wyższa, dlatego tak ważny jest odpowiedni ubiór jeździecki podczas jesieni oraz zimy. Aby czuć się komfortowo podczas pracy w stajni oraz podczas jazdy konnej, każdy jeździec powinien posiadać czapkę oraz szalik, które uchronią jeźdźca przed niskimi temperaturami oraz wiatrem. 

Przy wyborze czapki jeździeckiej warto zwrócić uwagę aby zasłaniała ona również uszy i posiadała ocieplenie w środku w postaci wełny, polaru lub futerka. Jeśli chodzi o wybór szalika do jazdy konnej, musimy pamiętać aby nie wybierać zbyt długiego szalika, ponieważ będzie nam przeszkadzał podczas jazdy konnej oraz w pracy w stajni. Dobrym zamiennikiem dla szalika jeździeckiego będzie komin, który jeździec może wsunąć przez głowę i nie musi się martwić to latające końcówki szalika. 

Plastrony i spinki...

W ofercie sklepu jeździeckiego www.healthyhorse.pl, znajdą Państwo szeroki wybór plastronów i spinek do włosów dla jeźdźców.

Plastron jest to część garderoby jeździeckiej, która jest wymagana podczas zawodów. Podczas startu w zawodach jeździeckich obowiązuje określony strój, którego należy przestrzegać, jedną z tych rzeczy jest plastron.

Plastron zakłada się wokół szyi i spina z przodu klamrą, dodaje elegancji oraz szyku podczas startu w zawodach jeździeckich.

Wraz z wprowadzeniem nowych przepisów jeździeckich od niedawna wymagana jest również specjalna siateczka do włosów z klamrą u kobiet. Włosy powinny być spięte w koka oraz zasłonięte siatką do włosów. Na rynku jeździeckim znajdziesz szeroki wybór spinek do włosów oraz siateczek, z kokardami, cyrkoniami itp.

Należy pamiętać aby podczas startu w zawodach jeździeckich mieć założony plastron oraz siateczkę na włosy, ponieważ inaczej możemy nie zostać dopuszczeni do startu. Plastron jest szczególnie istotny w dyscyplinie ujeżdżenia. 

Marynarki i fraki...

Fraki jeździeckie do jazdy konnej. Frak jest częścią ubioru jeździeckiego podczas zawodów ujeżdżeniowych i skoków przez przeszkody. Start w zawodach nie jest możliwy bez fraka, dlatego jest niezbędnym elementem stroju jeźdźca. W ofercie znajdziesz fraki ujeżdżeniowe oraz fraki skokowe Frak Jeździecki Hy Olympic.

Kamizelki ochronne do...

Kamizelka ochronna Stubben do jazdy konnej Stubben Kamizelka Ochronna VEST PRO. Kamizelka ochronna zapewnia bezpieczeństwo podczas treningów i zawodów jeździeckich. Podczas upadku kamizelka ochronna zmniejsza ryzyko urazu kręgosłupa oraz innych części ciała. Kamizelka amortyzuje upadek z konia dzięki czemu ryzyko kontuzji jest zminimalizowane. 

na stronę
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ: 7 DNI
260,00 zł
2- 30 dni
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ: 7 dni
151,00 zł
2- 30 dni
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ: 7 dni
493,00 zł
2- 30 dni
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ: 7 dni
445,00 zł
2- 30 dni
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ: 7 dni
617,00 zł
2- 30 dni
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ: 7 dni
655,00 zł
2- 30 dni
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ: 7 DNI
446,00 zł
2- 30 dni
Pokazuje 1 - 60 z 475 elementów