Ogłowia munsztukowe
Ogłowia munsztukowe

Ogłowia munsztukowe

Ogłowie to niezbędny element podczas jazdy na koniu, który pozwala nam na nawiązanie kontaktu z koniem oraz prowadzenie go. W ofertach sklepów jeździeckich możemy wyróżnić różnego rodzaju ogłowia dla koni i każde z nich ma inne działanie na konia.

Ogłowia munsztukowe jak sama nazwa wskazuje nadają się do wędzideł munsztukowych, jest to odpowiedni rodzaj ogłowia do takiego kiełzna.

Ogłowia munsztukowe oraz wędzidła munsztukowe są zazwyczaj używane w dyscyplinie ujeżdżenie w wyższych konkursach. Ten rodzaj ogłowia pozwala nam na bardziej precyzyjny kontakt z koniem, szczególnie podczas wykonywania zaawansowanych figur ujeżdżeniowych. 

Ogłowie munsztukowe posiada dwie pary pasków policzkowych, które umożliwiają nam założenie wędzidła munsztukowego oraz przypięcie dwóch wodzy. Zazwyczaj pod nim znajduję się również łańcuszek, który zapinamy pod pyskiem konia. 

Ogłowie munsztukowe wraz z wędziłem munsztukowym powinny być używane tylko przez doświadczonych jeźdźców ze względu na ich silne działanie na pysk konia oraz potylicę.

Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku