Kawecany do lonżowania
Kawecany do lonżowania

Kawecany do lonżowania

Kwecan jest to zamiennik ogłowia lub kantara, który stosowany jest podczas lonżowania koni. Podczas lonżowania koń porusza się po okręgu wokół jeźdźca po kole, jeździec stoją w środku koła wydaje polecania koniowi. Lonżowanie koni jest popularne jeśli chodzi o trening młodych koni lub tych, które jeszcze nie są zajeżdżone.

Lonżowanie pozwala koniowi na wyrobienie równowagi, odpowiedniej sylwetki oraz ustawienie szyi i głowy w odpowiedniej pozycji co później ułatwi pracę pod siodłem.

Podczas lonżowania konia stosuje się lonżę czyli długą linę, które zapina się za pomocą krabinczyka do kantara, ogłowia lub  w tym przypadku kawecanu.

Kawecan do lonżowania koni jest bardziej praktyczny niż ogłowie czy kantar podczas lonżowania konia. Specjalne kółka, które znajdują się w kawecanie przeznaczone są do podpięcia lonży już wypięć do treningu konia na lonży.

W porównaniu do ogłowia czy kantara, kawecan umożliwia delikatniejszy kontakt z koniem. Boczne kółka w kawecanie przeznaczone są do podpięcia wodzy pomocniczych. 

Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku