Ogłowia i akcesoria  Jest 100 produktów.

Ogłowia dla koni firmy Stubben, Hy, Horka. Ogłowie jest niezbędne w każdej stajni, dzięki niemu jesteśmy w stajnie trenować z naszym koniem, dlatego powinniśmy kupić dobrze dobrane ogłowie do naszego konia. W sklepie jeździeckim znajdziemy różne ogłowia do jazdy ujeżdżeniowej oraz skoków. Przy kupnie ogłowia musimy pamiętać o odpowiednim doborze...

Ogłowia dla koni firmy Stubben, Hy, Horka. Ogłowie jest niezbędne w każdej stajni, dzięki niemu jesteśmy w stajnie trenować z naszym koniem, dlatego powinniśmy kupić dobrze dobrane ogłowie do naszego konia. W sklepie jeździeckim znajdziemy różne ogłowia do jazdy ujeżdżeniowej oraz skoków. Przy kupnie ogłowia musimy pamiętać o odpowiednim doborze nachrapnika do naszego konia. W ofercie najdziemy nachrapniki hanowerskie, szwedzkie i do munsztuku. 

Należy również pamiętać aby zwrócić uwagę na jakość skóry, dzięki czemu ogłowie posłuży nam przez dłuższy czas i nie będzie się przecierać. Warto poszukać ogłowia z miękka skórą, która będzie łatwiejsza w pielęgnacji i będzie wyższej jakości np. Stubben ogłowie munsztukowe Leitrim

Więcej

Podkategorie

Ogłowia dla koni

Ogłowie dla konia to nieodłączna część jazdy konnej. W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziecie różnego rodzaju ogłowia dla koni  np. ogłowie hanowerskie lub ogłowie angielskie. Każde z ogłowi ma inne zastosowanie dlatego tak ważne jest dopasowanie odpowiedniego modelu ogłowia do konia oraz jego wielkości aby nie uwierało konia w pysk lub powodowało podrażnień skóry pod paskami ogłowia.

W ofercie posiadamy również futerka do ogłowi, polecane szczególnie w przypadku koni z delikatną skórą aby zapobiegać obtarciom od ogłowia.

Ogłowia można zakupić w zestawie z wodzami lub osobno, z mniej lub bardziej zdobionymi naczółkami.

Naczółki dla koni

Naczółek to integralna część ogłowia dla konia. Przy zakupie ogłowia naczółek zawsze jest sprzedawany w komplecie. Na rynku jeździeckim znajdziemy tradycyjne, proste skórzane naczółki lub naczółki w kształcie fali z różnorodnymi zdobieniami, kryształkami i cyrkoniami, które zdobią głowę konia.

 Należy pamiętać, że u koni z drobną głową lepiej będą wyglądały naczółki delikatniejsze a u koni z większą głową naczółki grubsze, które nie zginą na głowie konia 

Nachrapniki dla koni

Nachrapniki do ogłowi możemy podzielić na różne rodzaje np. nachrapnik hanowerski lub nachrapnik angielski. Każdy z nachrapników pełni inną funkcję oraz będzie inaczej działać na konia. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego nachrapnika do ogłowia naszego konia. Z odpowiednio dobranym nachrapnikiem praca pod siodłem z naszym koniem stanie się przyjemna oraz bardziej efektywna. Przy wyborze nachrapnika podczas zakupu możemy również zwrócić uwagę na jego szerokość oraz grubość. U koni z delikatną głową ładniej prezentować będą się mniejsze i delikatniejsze nachrapniki za to u koni z większą głową można kupić ogłowie z większym nachrapnikiem. Jeśli nasz koń ma wrażliwą skórę warto również pomyśleć o zakupie futerek na nachrapnik lub podkładów żelowych, które zmniejsza ryzyko obtarcia skóry konia pod nachrapnikiem.  Możemy również poszukać nachrapnika z delikatnym podszyciem szczególnie w przypadku koni z delikatną skórą, skłonną do przetarć.

Wodze

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziecie również wodze do ogłowi. Często przy zakupie ogłowia wodze są w zestawie, jednak bardziej wymagający jeźdźcy często szukają wodzy, które są dla nich wygodne i funkcjonalne podczas jazdy konnej.

Możemy rozróżnić wodze gumowe, wodze parciane, wodze skórzane, wodze ze stoperami lub wodze bez stoperów.

Wodze parciane są często najtańsze, ponieważ są najmniej trwałe, bardzo często przecierają się w miejscu szyi konia lub w miejscu rękawiczek jeździeckich.

Wodze gumowe za to wyglądają mniej elegancko i profesjonalnie oraz łatwo wyślizgują się  z ręki jeźdźca na koniu.

Wodze skórzane są już bardzie odporne na przetarcia oraz wyglądają profesjonalnie. Często wodze skórzane posiadają od wewnętrznej cześći speciajlną, chropowatą gumę, która zapobiega wypadaniu wodzy z ręki jeźdźca.

Dodatkowo przy wyborze wodzy do ogłowia warto zwrócić uwagę czy wodzę posiadają stopery lub nie.

Wodze ze stoperami polecane są dla jeźdźców, którzy mają problem z utrzymaniem wodzy i wypadaniem wodzy. 

Czarne wodze

Czarna wodza to wodza pomocnicza używana w jeździectwie. Czarna wodza ułatwia oraz przyspiesza trening konia, pomaga koniowi znaleźć odpowiednie umiejscowienie głowy i szyi oraz ułatwia podstawienie zadu przez konia.

Jednakże, czarna wodza powinna być stosowana jedynie przez doświadczonych jeźdźców, którzy wiedzą jak jej używać, ponieważ sama w sobie ma mocne działanie na pysk konia. U niedoświadczonego jeźdźca np. z niespokojną ręką może mieć negatywne działanie na pysk oraz szyję konia. Możemy tu mówić o zjawisku zaciągniętego w pysku konia lub o błędnym ustawieniu szyi i głowy konia czyli tzn. przeganaszowaniu konia. Oby dwa aspekty wpłyną negatywnie na trening konia, nauczą go błędnego ustawienia podczas jazdy oraz koń może stać się w 'pysku' nie przyjemny do jazdy.

Czarną wodzę możemy zapiąć na wiele sposobów zależnie jaki efekt chcemy uzyskać poprzez jej stosowanie. 

Czarną wodze stosuję się też często podczas lonżowania koni jako wypięcie zamiast wypinaczy

Reasumując, czarna wodza może być bardzo pomocna w treningu konia, ale w rękach odpowiedzialnego i dobrego jeźdźca.

na stronę
1 701,00 zł 1 750,00 zł 2- 10 dni
0 Recenzje
1 701,00 zł 1 750,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
0 Recenzje
720,00 zł 750,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
0 Recenzje
779,00 zł 859,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
1 165,00 zł 1 225,00 zł 2- 10 dni
0 Recenzje
1 165,00 zł 1 225,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
0 Recenzje
380,00 zł 420,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
0 Recenzje
325,00 zł 365,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
0 Recenzje
230,00 zł 255,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
0 Recenzje
770,00 zł 850,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
0 Recenzje
Futerko do ogłowia na nachrapnik
20,00 zł
8 dni
0 Recenzje
Wodze skórzane do ogłowia Hy
79,00 zł
8 dni
0 Recenzje
 pasek krzyżowy do ogłowia Hy
26,00 zł
8 dni
Pokazuje 1 - 60 z 100 elementów