Siodła i osprzęt  Jest 83 produktów.

Siodła do jazdy konnej firm Stubben, Daw Mag, Horka. W ofercie znajdziemy siodła ujeżdżeniowe Horka Amohn - Siodło ujeżdżeniowe, siodła skokowe Siodło Stubben model GENESIS

i siodła wszechstronne. Przy wyborze siodła należy zwrócić uwagę na rozmiar siedziska oraz łęku, ta aby siodło pasowała na konia.  Im większe klocki ma siodło tym bardziej ha...

Siodła do jazdy konnej firm Stubben, Daw Mag, Horka. W ofercie znajdziemy siodła ujeżdżeniowe Horka Amohn - Siodło ujeżdżeniowe, siodła skokowe Siodło Stubben model GENESIS

i siodła wszechstronne. Przy wyborze siodła należy zwrócić uwagę na rozmiar siedziska oraz łęku, ta aby siodło pasowała na konia.  Im większe klocki ma siodło tym bardziej hamuje nasze ruchy i pomaga nam prawidłowo usiąść. Siodła z mniejszymi klockami kolanowymi dają nam więcej swobody więc sugerowane są dla bardziej doświadczonych jeźdźców.  

Więcej

Podkategorie

Siodła dla koni

W naszym sklepie jeździeckim znajdziesz ofertę siodeł do jazdy konnej. Spośród siodeł możemy wyróżnić siodła skórzane oraz syntetyczne.

Siodła syntetyczne są tańsze od siodeł skórzanych, jednak są mniej trwałe i odporne na przetarcia spowodowane codziennym użytkowaniem siodła.

Do pielęgnacji siodeł syntetycznych potrzebujemy specjalnych preparatów, które zaimpregnują zamsz i zapobiegną jego przecieraniu się i odbarwianiu.

Siodła skórzane są trwalsze oraz mniej odporne na uszkodzenia. Do pielęgnacji siodeł skórzanych również potrzebujemy specjalnych preparatów, które oczyszczą siodło z brudu, włosów i potu konia. Następnie należy sięgnąć po produkty, które ochronią nasze siodło przed czynnikami zewnętrznymi.

Siodła do jazdy konnej dzielną się na siodła skokowe, siodła ujeżdżeniowe oraz siodła wszechstronne.

Siodła ujeżdżeniowe przeznaczone są do treningów ujeżdżeniowych, sam specjalnie wyprofilowane oraz posiadają dłuższe tybinki.

Siodła skokowe mają, krótsze tybinki dlatego nadają się do skoków przez przeszkody.

Siodła wszechstronne nadają się zarówno do jazdy ujeżdżeniowej, skokowej, jazd rekreacyjnych i wyjazdów w teren na koniu.

Popręgi do siodeł

W sklepie jeździeckim www.healthyhorse.pl znajdziesz szeroką gamę popręg dla koni do jazdy konnej.

Popręg jest to istotna część każdego osprzętu jeździeckiego, bez niego założenie siodła do jazdy konnej jest niemożliwe.

Popręg utrzymuje siodło w odpowiedniej pozycji na plecach konia podczas jazdy, zapobiega zsuwaniu się siodła z kłębu konia oraz obtarciu i odbiciu pleców konia.

Popręgi do jazdy konnej możemy podzielić na popręgi skokowe, popręgi ujeżdżeniowe oraz popręgi wszechstronne. 

Wybór odpowiedniego popręgu przez jeźdźca zależy od dyscypliny jeździeckiej jaką uprawia oraz od rodzaju siodła w jakim jeździ. 

Popręgi ujeżdżeniowe przeznaczone są do siodeł ujeżdżeniowych i jazdy ujeżdżeniowej, popręgi skokowe przeznaczone są do siodeł skokowy i do dyscypliny skoków przez przeszkody.

Dodatkowo popręgi możemy podzielić na rodzaje materiałów z jakich zostały wykonane, czyli popręgi neoprenowe, popręgi sznurkowe, popręgi skórzane, popręgi z futerkiem dla koni oraz popręgi z fartuchem 

Strzemiona

Strzemiona są niezbędne podczas jazdy konnej to właśnie one pozwalają jeźdźcowi na bezpiecznie i wygodne oparcie stopy podczas jazdy konnej.

Strzemiona zapewniają stabilny dosiad podczas pracy ujeżdżeniowej czy skoków przez przeszkody. 

Strzemiona mocowane są do puślisk dzięki którym możemy regulować długość strzemion do wysokości jeźdźca.

Strzemiona do jazdy konnej możemy podzielić na strzemiona metalowe, strzemiona gumowe oraz strzemiona plastikowe.

Strzemiona plastikowe są znacznie lżejsze od strzemion metalowych jednak nie obciążają tak nogi jeźdźca, dają mu więcej swobody jednak w przypadku mało doświadczonego jeźdźca lepią mogą sprawdzić się  strzemiona metalowe, które swoim ciężarem ograniczoną ruch nogi jeźdźca gdy ma problem np. z wypychaniem łydki do przodu lub do tyłu.

Na rynku jeździeckim pojawiły się również strzemiona bezpieczne, które uwalniają nogę jeźdźca podczas upadku.

Dodatkowo przy zakupie strzemion możemy wybrać proste wkładki do strzemion lub ukośne.

Ukośne wkładki do strzemion pomagają mniej doświadczonym jeźdźcom w utrzymaniu 'palców do konia'

Puśliska

Puśliska do jazdy konnej są to skórzane paski niezbędne do przymocowania strzemion do siodła. Puśliska pełnią bardzo ważną funkcję podczas jazdy, ponieważ są odpowiedzialne na stabilną pozycję nogi jeźdźca.

Puśliska możemy podzielić na puśliska ujeżdżeniowe oraz puśliska skokowe.

Puśliska skokowe nadają się zarówno do siodeł skokowych oraz ujeżdżeniowych.

Puśliska ujeżdżeniowe głównie dedykowane są do siodeł ujeżdżeniowych ze względu na ich zapięcie.

Przy wyborze puślisk do jazdy konnej należy kierować się wysokością jeźdźca.

Puśliska o rozmiar M zazwyczaj pasują na osoby wzrostu 160-170 cm, a rozmiar L 170 cm wzwyż.

Przy zakupie puślisk do siodła warto zwrócić na jakoś skóry z jakiej są wykonane, puśliska ze słabej jakości skóry szybko się odbarwią i popękają dodatkowo uszkadzając siodło w miejscu w którym leżą. Jest to ruchoma okolica dlatego siodło jest szczególnie narażone na obtarcia i odbarwienia w tym rejonie. 

Kolor puślisk powinniśmy dobrać również do koloru naszego siodła. 

Napierśniki

Napierśnik dla konia mocuje się do siodła aby zapobiec jego przesuwaniu się do tyłu na grzbiecie konia. 

Napierśniki polecane są szczególnie dla koni wykłębionych u których często siodło zsuwa się na dół przez kształt pleców. Napierśnik używany jest szczególnie podczas skoków przez przeszkody i dyscyplinie wkkw gdy podczas oddawania skoków przez konia siodło jest najbardziej narażone na ruch na plecach konia co może powodować obtarcia, odbicia i poparzenia skóry konia.

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz napierśniki proste z wytokiem lub bez, oraz napierśniki 4-punktowe.

Tradycyjny napierśnik występuje w opcji z wytokiem lub bez. Wytok przekładany jest przez obie wodze i jest przymocowany do napierśnika aby zapobiec rzucaniu głowy przez konia. Jeśli twój koń nie ma problemu z rzucaniem głowy do góry podczas jazdy to wytok nie jest konieczny.

Napierśniki 4 punktowe mają jeszcze mocniejsze działanie, dzięki dodatkowym paskom, które przypinane są do popręgu jeszcze lepiej trzymają siodło podczas jazdy konnej.

Wytoki

W naszym sklepie jeździeckim www.healthyhorse.pl znajdziesz ofertę wytoków dla koni. 

Wytok jest to wodza pomocnicza, wytok zakłada się na szyję konia a następnie przez kółka przekłada się wodze od ogłowia. Wytok ma za zadanie ograniczyć rzucanie głowy przez konia podczas treningu, wytok często stosowany jest u koni z syndromem head shaking oraz podczas sezonu letniego gdy insekty irytują konia latając przy jego pysku. 

Wytok nie tylko pomaga przy zadzieraniu głowy przez konia, ale również polecany jest dla początkujących jeźdźców podczas skoków przez przeszkody, ponieważ uniemożliwia jeźdźcowi podnoszenie rąk zbyt wysoko co może ranić kąciki pyska konia. Wytok powinien być dobrze dopasowany, ponieważ zbyt krótki krępuje ruchy konia i może doprowadzić do kontuzji, za to zbyt długi wytok po prostu nie będzie pełnił swojej funkcji i nie zredukuje rzucania głowy przez konia.

Wytok można zakupić osobno lub w komplecie z napierśnikiem, który dodatkowo trzyma siodło w odpowiedniej pozycji na plecach konia.

na stronę
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ: na zamówienie
4 635,00 zł
na zamówienie
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ: na zamówienie
5 700,00 zł
na zamówienie
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ; Na zamówienie
4 760,00 zł
na zamówienie
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ: 7 dni
94,00 zł
2- 30 dni
0 Recenzje
585,00 zł 635,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ: 7 dni
128,00 zł
2- 30 dni
0 Recenzje
Pokrowiec na siodło firmy Hy
49,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Puśliska dziecięce skórzane
99,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Napierśnik z futerkiem dla koni HyCLASS Premium
499,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Napierśnik z wytokiem HyCLASS
350,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Popręg skokowy dla koni HyCOMFORT
119,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Popręg z fartuchem dla koni HyCOMFORT
235,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Popręg zapobiegający zapoprężeniu dla koni
139,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Popręg ujeżdżeniowy dla koni Hy Waffle
119,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Futerko na popręg dla koni HyCOMFORT
30,00 zł
14 dni
Pokazuje 1 - 60 z 83 elementów