Kantary i uwiązy dla koni  Jest 66 produktów.

Kantary i uwiązy dla koni

Kantar i uwiąz to niezbędny sprzęt jeździecki w każdej stajni, który umożliwi ci bezpieczną kontrolę nad koniem podczas spacerów i wypuszczania na padok. W naszej ofercie znajdziesz kantary skórzane Kantar skórzany HyCLASS, kantary neoprenowe Kantar nylonowy Hy Head Collar, kantary sznurkowe Kantar sznurkowy Hy Rope oraz kantary z futerkiem dla ...

Kantar i uwiąz to niezbędny sprzęt jeździecki w każdej stajni, który umożliwi ci bezpieczną kontrolę nad koniem podczas spacerów i wypuszczania na padok. W naszej ofercie znajdziesz kantary skórzane Kantar skórzany HyCLASS, kantary neoprenowe Kantar nylonowy Hy Head Collar, kantary sznurkowe Kantar sznurkowy Hy Rope oraz kantary z futerkiem dla koni z wrażliwą skórą Kanatr z futerkiem Hy Faux. Do każdego z kantarów może dobrać pasujący uwiąz z karabińczykiem lub bezpiecznym zapięciem. 

Więcej

Podkategorie

Kantary z podszyciem

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz różnego rodzaje kantary dla koni. Co to jest kantar? Kantar zakładany jest na głowę konia. Każdy kantar posiada metalowe kółko do którego przyczepiany jest uwiąz. Uwiąz oraz kantar umożliwiają prowadzenia konia w ręku na padok lub na spacer. Kantary możemy podzielić na dwa rodzaje kantary z podszyciem i kantary bez podszycia. Kantary z podszyciem dla koni posiadają od wewnętrznej strony żel, piankę lub inny delikatny materiał, który minimalizuje ryzyko obtarcia lub odparzenia skóry konia. Jeśli twój koń ma wrażliwą skórę, podatną na wytarcia i obtarcia lub spędza większość dnia w kantarze to najlepszym wyborem będzie zakup kantara z podszyciem dla twojego konia. W porównaniu do kantarów bez podszycia, które mogą powodować podrażnienia skóry u konia lub wycieranie sierści, jednak są tańsze od kantarów z podszyciem dla koni.

Jeśli zdecydujesz się na kantar z podszyciem to polecamy kantary z żelową podkładką, którą można łatwo ściągnąć i umyć wodą.

Kantary bez podszycia

Kantar niezbędny jest w każdej stajni, to właśnie w nim konie są wyprowadzane na padok oraz sprowadzane z niego. Często kantar używany jest również w boksie podczas czyszczenia konia. Przywiązuje się wtedy konia do boksu aby nie kręcił się podczas czyszczenia. Kantar zakłada się na głowę konia i przypina się do niego uwiąz czyli linkę na, której później prowadzi się konia. Kantary sprzedawane są w różnych rozmiarach: Pony- dla kuców, Cob dla małych koni oraz Full dla dużych koni. Dodatkowo kantary dla koni możemy podzielić na kantary skórzane dla koni, kantary nylonowe dla koni oraz kantary sznurkowe dla koni. Kantary nylonowe często występują również w wersji z podszyciem lub bez podszycia. Podszycie jest umieszczone na kantarze na potylicy oraz nosie, czyli w miejscach gdzie najczęściej obciera się koń z wrażliwą skórą. Kantar może być podszyty żelem lub miękkim materiałem lub w miejscu potylicy i nosa zamiast paska znajduje się wyłącznie polar.

Kantary bez podszycia są tańsze oraz nadają się dla koni, które nie mają problemów z podrażnieniami i obtarciami skóry. 

Kantary skórzane

Przy zakupie kantara dla konia warto zastanowić się jaki rodzaj kantara będzie odpowiedni dla naszego konia. W naszym sklepie jeździeckim znajdziesz wiele rodzajów kantarów dla koni. Każdy z kantarów ma swoje wady oraz zalety. Zacznij od tego po co tak na prawdę nasz koń potrzebuje kantara? Kantar przede wszystkim ułatwia nam wyprowadzania konia na padok oraz jego ściąganie z padoku. Dodatkowo podczas czyszczenia konia w boksie możemy go przywiązać tak aby nie kręcił się po całym boksie. Wśród kantarów dla koni możemy wyróżnić kantar skórzany dla konia. Kantary skórzane są zazwyczaj droższe niż tradycyjne kantary, ponieważ skóra jest bardziej wytrzymała, nie pruje się oraz jest łatwa w czyszczeniu. Kantar skórzany wygląda również elegancko na głowie konia. 

Kantary dla źrebaków

Kantar dla konia zakładany jest na głowę konia w celu łatwiejszego prowadzenia konia na spacerach oraz ułatwienia wypuszczania go na padok.

Również podczas czyszczenia konia w boksie kantar umożliwia przywiązanie konia aby nie kręcił się po boksie. W naszym sklepie jeździeckim znajdziesz szeroki wybór kantarów dla koni, wśród nich również kantary dla źrebaków, które są znacznie mniejsze od tradycyjnych kantarów. 

Ważne jest aby już od małego uczyć źrebaka noszenia kantara aby uniknąć tego problemu z dorosłym koniem, ponieważ kantar stosowany jest na porządku dziennym w stajni. Dodatkowo kantar ułatwi nam naukę czyszczenia sierści oraz kopyt u źrebaka. Kantary dla źrebiąt możemy podzielić na kantary skórzane, kantary z futerkiem, kantary z podszyciem lub bez. Kantar z futerkiem lub podszyciem jest zdecydowanie delikatniejszy dla wrażliwej skóry źrebaka, podszycie lub futerko chroni pysk źrebaka przez obtarciami oraz odparzeniami.

Kantar skórzany jest za to łatwiejszy w czyszczeniu i pielęgnacji, często wystarczy go przetrzeć tylko mokrą chusteczką. 

Uwiązy dla koni

Uwiąz dla konia to MUST HAVE w każdej stajni. Co to jest uwiąz? Uwiąz to długa linka zakończona karabińczykiem, który podpina się pod kantar dla konia. Uwiąz umożliwia nam prowadzenie konia w ręku podczas spacerów, ułatwia wypuszczenia konia na padok oraz sprowadzanie go z padoku.

W naszym sklepie jeździeckim www.healthyhorse.pl znajdziesz szeroką gamę uwiązów dla koni. Uwiązy dla koni możemy podzielić ze względu na ich zapięcie. Uwiąz może posiadać karabińczyk zwykły oraz karabińczyk bezpieczny, który odpina się gdy koń odsadzi się lub zaplącze o coś i będzie próbował się uwolnić.  Dodatkowo uwiązy możemy podzielić na materiał z jakiego zostały wykonane. Możemy wyróżnić uwiąz z łańcuszkiem, uwiąz bawełniany oraz syntetyczny.

Uwiąz z łańcuszkiem, polecany jest dla koni narowistych, które często się płoszą oraz są trudne w prowadzeniu. Uwiąz bawełniany jest bardziej miękki w dotyku, ale za to jest bardziej narażony na prucie się w porównaniu do uwiązu syntetycznego, który jest bardziej odporny na zniszczenia.

Kantary sznurkowe

Jeśli szukasz kantarów dla koni to dobrze trafiłeś. W naszym sklepie jeździeckim znajdziesz szeroki wybór kantarów dla koni, dopasowanych do potrzeb twoich i twojego konia. Kantar służy do prowadzenia konia w ręku podczas spacerów oraz ułatwia wypuszczanie i sprowadzanie koni z padoków. Dodatkowo podczas ucieczki konia z boksu czy padoku o wiele łatwiej złapać konia, który ma ubrany kantar.  Kantary możemy podzielić na kantary dla koni z futerkiem, kantary skórzane lub kantary z podszyciem lub bez, oraz kantary sznurkowe.

Kantary sznurkowe składają się z samej linki, która połączona ze sobą tworzy kantar dla konia. Kantar sznurkowy wywiera większy nacisk na potylicę oraz nos konia więc stosowany jest często u koni, które sprawiają problem przy wyprowadzaniu na padok. Dodatkowo kantar sznurkowy używany jest również do treningu konia z ziemi. Gdy koń rzuca głową lub ją zadziera kantar powoduje nacisk na potylice oraz nos dzięki czemu koń uczy się odpowiedniej pozycji trzymania głowy podczas prowadzenia go oraz podczas lonżowania.

Kantary z futrem

W naszym sklepie jeździeckim znajdziesz szeroką gamę kantarów dla koni i kucyków. Kantar jest niezastąpiony w każdej stajni, ponieważ to właśnie kantar umożliwia jeźdźcowi prowadzenie konia w ręku oprócz ogłowia do jazdy konnej. Kantar często zakładany jest na głowę konia w boksie aby ułatwić czynności związane z codzienną pielęgnacją konia oraz jego karmieniem. Na padok konie mają również zakładane kantary aby można było z łatwością wyprowadzić konia na padok a następnie ściągnąć go do boksu na koniec dnia. Kantar minimalizuje również ryzyko ucieczki konia.

Każdy kantar posiada specjalne metalowe kółko do którego przyczepia się uwiąz czyli długą linkę, które umożliwia jeźdźcowi prowadzenie konia w dłoni. 

Wśród kantarów dla koni możemy wyróżnić kantary, które podszyte są futerkiem. Futerko zapobiega obcieraniu skóry konia w miejscu kantara, kantary z futerkiem polecane są szczególnie dla koni z wrażliwą skórą, która ma tendencje do odparzeń i otarć.

Kantar z futerkiem dla swojego konia zakupisz również już w zestawie z uwiązem.

na stronę
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ: 7 dni
65,00 zł
2- 30 dni
0 Recenzje
Kantar dla źrebaka  firmy Hy
46,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Kantar żelowy dla koni Hy Grand Prix
70,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Kantar sznurkowy dla koni  Hy Rope
36,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Kantar z żelem dla koni firmy Hy Deluxe
80,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Miękki kantar dla koni firmy Hy Soft
59,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Uwiąz dla koni firmy Hy Duo
28,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Uwiąz do kantara firmy  Hy
30,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Uwiąz dla koni firmy Hy
45,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Uwiąz dla koni firmy Hy 
35,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Kantar skórzany dla koni  Hy Leather
169,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Kantar skórzany dla źrebaka Hy
85,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Kantar skórzany dla koni HyCLASS
259,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Kantar Hy Deluxe Padded Head Collar
80,00 zł
24h
0 Recenzje
Kantar exclusive DAW MAG
332,00 zł
2 - 7 dni
0 Recenzje
Kantar Hy Head Collar DOSTĘPNOŚĆ:24 h
65,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Uwiąz z łańcuchemDOSTĘPNOŚĆ: 24H
49,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Uwiąz firmy Hy DOSTĘPNOŚĆ: 8 dni
35,00 zł
W magazynie
0 Recenzje
215,00 zł
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Pokazuje 1 - 60 z 66 elementów