Kantary dla źrebaków
Kantary dla źrebaków | Sklep jeździecki Healthy Horse

Kantary dla źrebaków

Kantar dla konia zakładany jest na głowę konia w celu łatwiejszego prowadzenia konia na spacerach oraz ułatwienia wypuszczania go na padok.

Również podczas czyszczenia konia w boksie kantar umożliwia przywiązanie konia aby nie kręcił się po boksie. W naszym sklepie jeździeckim znajdziesz szeroki wybór kantarów dla koni, wśród nich również kantary dla źrebaków, które są znacznie mniejsze od tradycyjnych kantarów. 

Ważne jest aby już od małego uczyć źrebaka noszenia kantara aby uniknąć tego problemu z dorosłym koniem, ponieważ kantar stosowany jest na porządku dziennym w stajni. Dodatkowo kantar ułatwi nam naukę czyszczenia sierści oraz kopyt u źrebaka. Kantary dla źrebiąt możemy podzielić na kantary skórzane, kantary z futerkiem, kantary z podszyciem lub bez. Kantar z futerkiem lub podszyciem jest zdecydowanie delikatniejszy dla wrażliwej skóry źrebaka, podszycie lub futerko chroni pysk źrebaka przez obtarciami oraz odparzeniami.

Kantar skórzany jest za to łatwiejszy w czyszczeniu i pielęgnacji, często wystarczy go przetrzeć tylko mokrą chusteczką. 

Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku