Czyszczenie konia  Jest 44 produktów.

Czyszczenie konia

Szczotki do czyszczenia koni są niezbędne w każdej stajni do pielęgnacji koni. W każdej skrzynce jeźdźca muszą znaleźć się szczotki do sierści, zgrzebło Lincoln Super Groomer oraz szczotka z włosiem Duża szczotka do sierści HySHINE Dandy, kopystki do czyszczenia kopyt Kopystka ze szczotką HySHINE, grzebień do grzywy i ogona Szczotka do ogona i g...

Szczotki do czyszczenia koni są niezbędne w każdej stajni do pielęgnacji koni. W każdej skrzynce jeźdźca muszą znaleźć się szczotki do sierści, zgrzebło Lincoln Super Groomer oraz szczotka z włosiem Duża szczotka do sierści HySHINE Dandy, kopystki do czyszczenia kopyt Kopystka ze szczotką HySHINE, grzebień do grzywy i ogona Szczotka do ogona i grzywy HyShine oraz gąbko do kąpania koni Lincoln Shampoo Brush. Codzienna pielęgnacja konia za pomocą szczotek sprawi, że jego sierść, ogon, grzywa i kopyta będą w dobrej kondycji.

Więcej

Podkategorie

Szczotki dla konia

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz szeroką gamę szczotek dla konia. Szczotki dla konia to niezbędny sprzęt w każdej stajni, ponieważ umożliwiają codzienną pielęgnacje konia. Szczotki dla koni możemy podzielić na zgrzebło, szczotkę z włosiem, kopystkę, grzebień do grzywy i ogona oraz ściągaczki do wody.

Każdy etap pielęgnacji konia wymaga użycia innej szczotki do tego przeznaczonej. Kopystka przeznaczona jest do czyszczenia kopyt konia, w których mogą znaleźć się drobne kamyki i inne przedmioty, które mogą uwierać konia. Następnie sierść konia należy wyczyścić zgrzebłem czyli specjalną szczotką do posklejanej sierści, zaschniętego błota i martwej sierści. Gdy usuniemy już wszystkie plamy z sierści konia za pomocą zgrzebła, następnie zebrany kurz należy usunąć za pomocą szczotki z włosia dla koni.

Na koniec za pomocą grzebienia do grzywy i ogona rozczesujemy włos konia oraz wybieramy słomę oraz siano, które zaplątały się w ogon. Należy pamiętać aby nie rozczesywać ogona na siłę aby nie wyrwać włosów z ogona konia.

Kopystki dla koni

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego www.healthyhorse.pl znajdziesz ofertę szczotek do pielęgnacji koni. Wśród rodzajów szczotek dla koni możemy wyróżnić kopystki do czyszczenia kopyt koni. Kopystka składa się z rączki i metalowej końcówki, którą czyści się podeszwę kopyta konia oraz strzałki z obornika, patyków oraz kamieni. Czyszczenie kopyt jest niezbędne w pielęgnacji koni, ponieważ koń może nabawić się kontuzji kopyta. Dodatkowo nieodpowiednia pielęgnacja kopyt może prowadzić do gnicia strzałek i kopyta, które objawia się brzydkim zapachem ze strzałek konia. Kopystki można zakupić ze szczoteczką lub bez, która ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z kopyt konia. 

Podczas czyszczenia kopyt kopystką należy uważać aby nie uszkodzi delikatnej piętki konia lub strzałki kopytowej. 

Kopyta konia należy czyścić za pomocą kopystki codziennie przed jazdą oraz po powrocie konia z padoku zwłaszcza jeśli koń chodzi po kamienistym podłożu, ponieważ kamyki mogą wejść w rowki strzałki kopytowej powodując ból u konia.

Skrzynki i torby na...

Szczotki do czyszczenia konia są niezbędne w każdej stajni aby zapewnić odpowiednią pielęgnacje sierści oraz kopyt konia. Możemy wyróżnić parę typów szczotek dla koni: szczotkę z włosiem dla konia, zgrzebło dla konia, kopystkę dla konia oraz grzebień do grzywy i ogona. Każda z tych szczotek ma inne zastosowanie podczas pielęgnacji konia, dlatego warto trzymać wszystkie szczotki do czyszczenia konia w skrzynkach i torbach na szczotki dla koni. Skrzynka jeździecka jest w stanie pomieścisz wszystkie najważniejsze szczotki do pielęgnacji konia oraz spraye ułatwiające pielęgnacje konia np. spraye nabłyszczające do sierści dla konia. Przy wyborze skrzynki na szczotki dla koni warto zastanowić się co jeszcze chcielibyśmy w niej trzymać prócz szczotek np. ochraniacze dla konia. Alternatywą dla skrzynek na szczotki są torby na szczotki dla koni, które są łatwiejsze w transporcie oraz łatwiejsze w czyszczeniu. Torby na szczotki również rzadziej psują się niż skrzynki, które czasami pękają po kopnięciu przez konia podczas czyszczenia.

Zestawy do czyszczenia...

Jesteś początkującym jeźdźcem i dopiero zaczynasz swoją przygodę z jeździectwem i chcesz zacząć od zakupu szczotek dla koni? Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup zestawu szczotek dla koni, który zawiera wszystkie niezbędne szczotki do czyszczenia konia. Codzienna pielęgnacja konia jest kluczowa dla jego dobrego samopoczucia oraz zdrowia. Każda ze szczotek do czyszczenia koni ma inne zadanie to spełnienia podczas czyszczenia konia. Szczotki dla koni możemy podzielić na:

Zgrzebło do czyszczenia konia - zgrzebło usuwa uporczywe plamy, martwą sierść konia oraz zaklejki.

Szczotka miękka dla konia - po usunięciu plam za pomocą zgrzebła, następnie należy użyć miękkiej szczotki do czyszczenia koni aby usunąć kurz z sierści konia

Kopystka do koni - za pomocą kopystki usuwamy obornik oraz kamienie z podeszwy kopyta konia oraz z rowów strzałek

Szczotka do grzywy i ogona dla koni - pomaga w rozczesaniu posklejanych włosów konia w ogonie i grzywie bez wyrywania ich 

Ściągaczka do wody dla koni - usuwa nadmiar wody z sierści konia po kąpaniu.

Ściągacze do wody dla...

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz szeroką gamę szczotek dla koni, które ułatwią ci codzienną pielęgnację twojego konia. Odpowiednia pielęgnacja konia jest kluczowa w utrzymaniu w dobrej kondycji sierści, grzywy, ogona i kopyt konia. Szczotki dla koni możemy podzielić na szczotki do pielęgnacji sierści konia czyli zgrzebło i szczotka z włosia, do pielęgnacji grzywy i ogona czyli wszelkiego rodzaju grzebienie, do pielęgnacji kopyt czyli kopystki do kąpania koni czyli ściągaczki do wody dla koni i szczotki do kąpania koni.

Każdy jeździec powinien posiadać w swojej skrzynce na szczotki dla konia ściągaczkę do wody. Ściągaczka do wody jest to plastikowa szczotka dla konia, która ma za zadanie ściągać nadmiar wody z sierści konia po jego kąpieli szamponem dla konia. Dlaczego powinno stosować się ściągaczkę do wody po kąpaniu konia? Ponieważ dzięki temu koń może szybciej wyschnąć po kąpieli dzięki czemu minimalizujemy ryzyko przewiania pleców lub nerek konia co może również może skutkować przeziębieniem.

Szczotki do kąpania konia

Poza tradycyjnymi szczotkami dla koni w naszym sklepie jeździeckim znajdziesz również szczotki do kąpania koni. Szczotki do kąpania koni ułatwiają i skracają czas kąpania konia i dodatkowo pozwalają na oszczędne stosowanie szamponów dla koni. Na rynku jeździeckim znajdziemy wiele rodzajów szczotek do kąpania koni, niektóre z nich posiadają specjalny pojemniczek, do którego wlewa się szampon dla koni oraz wodę. Pojemniczek zakończony się specjalną szczotką z gąbką  której wydobywa się woda z szamponem dla konia po naciśnięciu pojemniczka np. Lincoln Shampoo Brush. Inne szczotki posiadają tradycyjne włosie do czyszczenia konia z uporczywych zabrudzeń a w środku szczotki znajduje się specjalna gąbka, która chłonie wodę z szamponem dla koni. Szczotki do kąpania koni wspomagają usuwanie zabrudzeń oraz kurzu z sierści konia dzięki czemu włos i sierść konia są dogłębnie oczyszczone w porównaniu do tradycyjnych gąbek do kąpania koni, które tylko rozprowadzają wodę i szampon dla koni na sierści konia

Akcesoria do grzywy i...

Pielęgnacja grzywy i ogona u konia jest częścią codziennej pielęgnacji konia, pozwala na utrzymanie włosa w odpowiedniej kondycji.

Do czyszczenia grzywy i ogona jeździec używa specjalnej szczotki lub grzebienia do tego przeznaczonych, które minimalizują wyrywanie włosów z ogona czy grzywy podczas ich czesania.  Grzywa i ogon konia powinny być codziennie czyszczone ze słomy, siana oraz obornika. Dodatkowo w naszym sklepie jeździeckim znajdziesz inne akcesoria do grzywy i ogona, które ułatwią ci codzienną pielęgnację konia. Gumeczki do grzywy konia pozwolą ci zapleść warkoczyki albo koreczki na grzywie konia, szczególnie gdy masz zamiar wziąć udział w zawodach jeździeckich. Gumeczki do grzywy dla konia możemy podzielić na standardowe gumeczki oraz gumeczki silikonowe do grzywy, które są mocniejsze od tradycyjnych. Dodatkowo przy wyborze gumeczek do grzywy dla konia mamy do wyboru parę kolorów, najpopularniejsze z nich to białe, czarne, brązowe i różowe gumeczki do grzywy.  W ofercie znajdziesz również specjalne grzebienie ułatwiające zaplatanie koreczków u koni.

Zgrzebła dla konia

W naszym sklepie jeździeckim www.healthyhorse.pl znajdziesz szeroką gamę szczotek dla koni, które zapewnią odpowiednią pielęgnację sierści oraz włosów twojego konia.

Wśród szczotek dla koni możemy wyróżnić szczotę o nazwie zgrzebło. Zgrzebło dla koni jest to specjalna szczotka, która używana jest podczas czyszczenia konia w celu usunięcia uporczywych zabrudzeń, zaschniętego błota oraz martwej sierści z konia. Zgrzebła możemy podzielić na zgrzebła plastikowe, zgrzebła metalowe oraz zgrzebła gumowe. Każde zgrzebło do czyszczenia konia posiada rączkę, która ułatwia czyszczenie. Zgrzebło często stosowane jest podczas okresu jesiennego oraz wiosennego gdy koń gubi dużo sierści czyli linieje. Zgrzebło pomaga usunąć nadmiar sierści i tym samym ułatwia wymianę sierści przez konia.

Przy wyborze zgrzebła należy zastanowić się jak nasz koń zachowuje się podczas czyszczenia, metalowe zgrzebło może  być źle tolerowane przez wrażliwe konie, w tym przypadku polecamy zakup zgrzebła gumowego.

0 Recenzje
Zestaw do czyszczenia koni dla dzieci Junior
49,00 zł
8 dni
0 Recenzje
Szczotka do sierści dla koni HySHINE
39,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Szczotka do sierści  drewniana HySHINE Deluxe
49,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Szczotka drewniana do ogona HySHINE
29,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Szczotka do sierści dla koni HySHINE duża
31,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Szczotka do sierści dla koni HySHINE
28,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Szczotka do sierści dla koni HySHINE
25,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Szczotka do sierści HySHINE
33,00 zł 37,00 zł
Obniżona cena!
14 dni
0 Recenzje
Szczotka do ogona i grzywy HySHINE
35,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Szczotka do ogona i grzywy HyShine
27,00 zł
14 dnia
0 Recenzje
Szczotka do grzywy i ogona HySHINE
45,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Skrzynka na szczotki HySHINE
99,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Szczotka do sierści HySHINE
38,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Duża szczotka do sierści HySHINE Dandy
35,00 zł
14 dni
0 Recenzje
szczotka do kopyt HySHINE
29,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Lincoln szczotka dla koni do usuwania sierści ULTIMATE GROOMER
93,00 zł
14 dni
Pokazuje 1 - 44 z 44 elementów