Ogłowia dla koni  Jest 42 produktów.

Ogłowia dla koni

Ogłowie dla konia to nieodłączna część jazdy konnej. W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziecie różnego rodzaju ogłowia dla koni  np. ogłowie hanowerskie lub ogłowie angielskie. Każde z ogłowi ma inne zastosowanie dlatego tak ważne jest dopasowanie odpowiedniego modelu ogłowia do konia oraz jego wielkości aby nie uwierało konia w pysk lu...

Ogłowie dla konia to nieodłączna część jazdy konnej. W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziecie różnego rodzaju ogłowia dla koni  np. ogłowie hanowerskie lub ogłowie angielskie. Każde z ogłowi ma inne zastosowanie dlatego tak ważne jest dopasowanie odpowiedniego modelu ogłowia do konia oraz jego wielkości aby nie uwierało konia w pysk lub powodowało podrażnień skóry pod paskami ogłowia.

W ofercie posiadamy również futerka do ogłowi, polecane szczególnie w przypadku koni z delikatną skórą aby zapobiegać obtarciom od ogłowia.

Ogłowia można zakupić w zestawie z wodzami lub osobno, z mniej lub bardziej zdobionymi naczółkami.

Więcej

Podkategorie

Ogłowia munsztukowe

Ogłowie to niezbędny element podczas jazdy na koniu, który pozwala nam na nawiązanie kontaktu z koniem oraz prowadzenie go. W ofertach sklepów jeździeckich możemy wyróżnić różnego rodzaju ogłowia dla koni i każde z nich ma inne działanie na konia.

Ogłowia munsztukowe jak sama nazwa wskazuje nadają się do wędzideł munsztukowych, jest to odpowiedni rodzaj ogłowia do takiego kiełzna.

Ogłowia munsztukowe oraz wędzidła munsztukowe są zazwyczaj używane w dyscyplinie ujeżdżenie w wyższych konkursach. Ten rodzaj ogłowia pozwala nam na bardziej precyzyjny kontakt z koniem, szczególnie podczas wykonywania zaawansowanych figur ujeżdżeniowych. 

Ogłowie munsztukowe posiada dwie pary pasków policzkowych, które umożliwiają nam założenie wędzidła munsztukowego oraz przypięcie dwóch wodzy. Zazwyczaj pod nim znajduję się również łańcuszek, który zapinamy pod pyskiem konia. 

Ogłowie munsztukowe wraz z wędziłem munsztukowym powinny być używane tylko przez doświadczonych jeźdźców ze względu na ich silne działanie na pysk konia oraz potylicę.

Ogłowia z...

Ogłowia hanowerskie są to ogłowia, które składają się właśnie z nachrapnika hanowerskiego. 

Przy zakupie ogłowia dla konia zawsze musimy pamiętać, że każde ogłowie będzie miało inne działanie na konia, w szczególności nachrapnik.

Ogłowie hanowerskie utrudnia otwieranie pyska przez konia oraz uniemożliwia przekładanie języka.

Nachrapnik hanowerski zapinamy tuż za wędziłem, niżej niż nachrapnik angielski czy szwedzki. Ogłowie hanowerskie zapewnia dobrą stabilizację wędzidła w pysku konia,jest to szczególnie istotne u młodych koni. Dodatkowo nachrapnik hanowerski nie blokuje żuchwy konia oraz ma słabsze działanie na zęby. 

Ważne jest aby dobrze dopasować ogłowie hanowerskie oraz nachrapnik hanowerski, ponieważ źle założony może utrudniać oddychanie koniowi podczas treningu. 

Odpowiednio zapięty nachrapnik hanowerski powinien znajdować się 3-4 palce nad chrapami oraz jeździec powinien być w stanie zmieścić 2 palce pomiędzy szczękę konia a pasek od nachrapnika.

Nachrapnik hanowerski może okazać się naprawdę przydatny w treningu z niektórymi końmi, ale parę z nich może nie zaakceptować na swojej głowie ogłowia hanowerskiego

Ogłowia z...

Na rynku jeździeckim znajdziemy wiele rodzajów ogłowi, każde z nich różni się zastosowaniem i nie każde będzie odpowiednie dla naszego konia. Wśród ogłowi możemy rozróżnić ogłowie z nachrapnikiem kombinowanym.

Jest to po prostu ogłowie angielskie w zestawie z paskiem krzyżowym. Możemy również osobno zakupić ogłowie angielskie a następnie dokupić pasek krzyżowy, ponieważ każe ogłowie angielskie posiada szlufkę na górze nachrapnika aby zamocować pasek krzyżowy.

Dlaczego warto stosować pasek krzyżowy podczas jazdy konnej?

Pasek krzyżowy uniemożliwa otwieranie pyska i przekładanie języka przez konia podczas jazdy konnej. Jest to rozwiązanie polecane szczególnie dla koni, które mają tendencję do takiego zachowania. Ułatwi nam to trening konia oraz nawiązanie kontaktu z nim stanie się przyjemniejsze.

Ogłowia z nachrapnikiem kombinowanym możecie kupić w naszym sklepie jeździeckim w rozmiarze pony, cob lub full.

Nachrapnikim kombinowane mogą mieć różną szerokość, cieńsze nachrapniki będą lepiej wyglądać na głowie mniejszego konia, za to szersze nachrapniki polecana są dla koni z dużą głową.

Ogłowia z...

Ogłowie meksykańskie jest to ogłowie, które zamiast tradycyjnego nachrapnika angielskiego posiada nachrapnik meksykański. Kształt nachrapnika sprawia, że koń posiada dużą swobodę podczas oddychania w porównaniu do innych modeli ogłowi. 

Dodatkowo ogłowie meksykańskie niweluje przesuwanie górnej szczęki przez konia podczas jazdy konnej.

Ogłowie meksykańskie różni się w budowie od pozostałych ogłowi tym, że przez nos konia przebiegają dwa paski krzyżujące się na środku nosa konia.  Ten środkowy punkt zazwyczaj podszyty jest futerkiem aby zapobiec obcieraniu się konia od pasków ogłowia. Następnie paski ponownie krzyżują się i łączą pod pyskiem konia, uniemożliwiając mu otwieranie pyska i wystawienie języka podczas jazdy. 

W naszej ofercie znajdziesz ogłowia meksykańskie w rozmiarze PONY, COB i FULL w kolorze czarnym lub brązowym. 

Jeśli twój koń ma wrażliwą skórę, zawsze warto zdecydować się na ogłowie podszyte delikatną skórą od wewnętrznej strony.

Ze względu na ułatwione oddychanie konia w nachrapniku meksykańskim, ogłowie to polecane jest dla zawodników skoków oraz wkkw.

Ogłowia z...

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdą Państwo ogłowia angielskie w rozmiarze pony, cob i full, w kolorze czarnym lub brązowym. Ogłowie angielskie jest to najczęściej spotykany rodzaj ogłowia w stajniach. Nachrapnik angielski ma najniższe działanie na pysk konia w porównaniu do pozostałych ogłowi. Odpowiednio założony nachrapnik angielski nie powinien uwierać konia oraz nie powinien być zbyt luźny. Gdy nachrapnik angielski jest odpowiednio założony, jeździec powinien być w stanie wsunąć 2 palce pomiędzy pysk konia a pasek. 

Dodatkowo ogłowia angielskie posiadają szlufkę na górze nachrapnika do której można przymocować pasek krzyżowy.

Pasek krzyżowy zapinamy pod pyskiem konia, dzięki niemu koń nie jest w stanie otwierać pyska, wystawiać języka oraz zgrzytać zębami podczas jazdy.

Ze względu na swoje szerokie zastosowanie ogłowie angielskie jest bardzo popularne pośród jeźdźców w dyscyplinie skoków, ujeżdżenia oraz wkkw. 

Do wyboru mamy ogłowia z mniej lub bardziej szerokim nachrapnikiem, prostym lub ozdobnym naczółkiem.

0 Recenzje
Ogłowie dla koni HyCLASS Deluxe
322,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Ogłowie gładkie DAW MAG
275,00 zł
2 - 7 dni
0 Recenzje
Ogłowie sportowe munsztukowe DAW MAG
430,00 zł
2 - 7 dni
0 Recenzje
Ogłowie sportowe podszywane z nachrapnikiem szwedzkim DAW MAG accenti
580,00 zł
2 - 7 dni
0 Recenzje
Ogłowie munsztukowe z nachrapnikiem szwedzkim DAW MAG
515,00 zł
2 - 7 dni
0 Recenzje
Numerki startowe na zawody Dostępność: 24 h
20,00 zł
24 h
1 851,00 zł 1 900,00 zł 2- 10 dni
0 Recenzje
1 851,00 zł 1 900,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
Pokazuje 1 - 42 z 42 elementów