Koń  Jest 797 produktów.

W naszym sklepie jeździeckim znajdziesz niezbędny sprzęt do jazdy konnej, który zapewni bezpieczeństwo zarówno tobie jak i twojemu koniowi. Od kasków jeździeckich po czapraki i owijki, które zapewnią komfort podczas jazdy konnej. W każdej z kategorii znajdziesz sprzęt dla konia oraz preparaty pielęgnacyjne dla koni, które zapewnią zdrowie oraz p...

W naszym sklepie jeździeckim znajdziesz niezbędny sprzęt do jazdy konnej, który zapewni bezpieczeństwo zarówno tobie jak i twojemu koniowi. Od kasków jeździeckich po czapraki i owijki, które zapewnią komfort podczas jazdy konnej. W każdej z kategorii znajdziesz sprzęt dla konia oraz preparaty pielęgnacyjne dla koni, które zapewnią zdrowie oraz piękny wygląd twojego konia. Nasz sklep jeździecki posiada w sprzedaży takie marki jeździeckie jak LeMieux, Lincoln, Horka, Stubben, Uvex, Fair Play, Lkit, Horslyx, Cortaflex oraz wiele innych.

Nasz sklep wyróżnia szeroka gama sprzętu jeździeckiego, którego nie znajdziesz w innych sklepach a niektóre z tych marek znajdziesz jedynie w paru sklepach jeździeckich w całej Polsce.

Więcej

Podkategorie

Derki dla konia

Derki chronią konie przed owadami, niskimi temperaturami, wiatrem i deszczem. Derki siatkowe chronią latem twojego konia przed insektami, zmniejszają ilość ukąszeń i pozwalają twojemu koniowi spokojnie się paść na padoku. Derki polarowe chronią konia przed niską temperaturą oraz osuszają go po treningu, chroniąc jednocześnie konia przed przeziębieniem się. Derki padokowe chronią konia przed deszczem i wiatrem na padoku, dzięki czemu może zostać na zewnątrz nawet przy opadach deszczu. Derki stajenne dedykowane są dla koni golonych aby ogrzać je w stajni podczas zimy. Każda z derek może mieć różne wypełnienie, im większe wypełnienie tym derka jest cieplejsza.

Ogłowia i akcesoria

Ogłowia dla koni firmy Stubben, Hy, Horka. Ogłowie jest niezbędne w każdej stajni, dzięki niemu jesteśmy w stajnie trenować z naszym koniem, dlatego powinniśmy kupić dobrze dobrane ogłowie do naszego konia. W sklepie jeździeckim znajdziemy różne ogłowia do jazdy ujeżdżeniowej oraz skoków. Przy kupnie ogłowia musimy pamiętać o odpowiednim doborze nachrapnika do naszego konia. W ofercie najdziemy nachrapniki hanowerskie, szwedzkie i do munsztuku. 

Należy również pamiętać aby zwrócić uwagę na jakość skóry, dzięki czemu ogłowie posłuży nam przez dłuższy czas i nie będzie się przecierać. Warto poszukać ogłowia z miękka skórą, która będzie łatwiejsza w pielęgnacji i będzie wyższej jakości np. Stubben ogłowie munsztukowe Leitrim

Czapraki i podkładki

Czapraki są nieodłącznym elementem wyposażenia konia. Zakładamy go między grzbiet zwierzęcia, a siodło. 

Czaprak spełnia dwie podstawowe funkcje:

- Ochronna - zapobiega wszelkiego rodzaju obtarciom, odparzeniom i urazom, wynikających z bezpośrednim ścieraniem się siodła i skóry konia.

- Wentylacyjna - ma za zadanie pochłaniać pot ze skóry zwierzęcia, jednocześnie uniemożliwiając dostanie się go do siodła. 

Kupując czaprak, musimy się kierować typem siodła, jakiego używamy. Biorąc pod uwagę te kryterium, możemy wyróżnić czapraki:

- skokowe

- ujeżdżeniowe

- wszechstronne.

Jeżeli wciąż nie wiesz jaki czaprak powinieneś wybrać, skontaktuj się z nami! Na pewno pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego produktu. Szczególnie polecamy czapraki firmy LeMieux 

Podkładki, owijki i...

Ochraniacze dla koni transportowe, skokowe i ujeżdżeniowe.

Użycie odpowiednich ochraniaczy, sprawi że nogi Twojego konia będą zabezpieczone przed wszelkiego rodzaju urazami i obtarciami.

Wśród naszego asortymentu znajdziesz ochraniacze:

- ogólnego użytku

- stajenne np.  LeMieux ProStable

- transportowe np. HyRIDER Signature

- ochraniacze skokowe np. Stealth Air XC Boots

- ochraniacze ujeżdżeniowe np.  LeMieux Snug 

Naszą ofertę uzupełniają: buty, kaloszki oraz owijki.

Nauszniki dla konia

Nauszniki dla koni firmy LeMieux, Hy, Horka.  Nauszniki minimalizują rzucanie głowy przez konia podczas sezonu letniego, ponieważ chronią uszy konia przed insektami Nauszniki HyRider. Dodatkowo, na rynku jeździeckim znajdują się nauszniki wyciszające, które uspokajają konia podczas zawodów, szczególnie polecane dla nerwowych koni. Nauszniki zagłuszają dźwięki ze środowiska, dzięki czemu koń jest spokojniejszy i bardziej posłuszny. 

Nauszniki dla koni używane są  w każdej dyscyplinie jeździeckiej np. ujeżdżenie, skoki czy wkkw.

Podczas sezonu letniego głównym zadaniem nauszników dla koni jest ochrona uszu koni przed natarczywymi insektami. Gdy owady latają wokół głowy i uszu konia można zauważyć rzucanie głową przez konia na boki, nerwowe tiki oraz rozdrażnienie, które uniemożliwia spokojny trening konia.

Ponadto, bardzo często insekty gryzą uszy konia powodując bolesne bąble, przez które ciężko założyć jeźdźcowi ogłowie na głowę konia. 

Podczas sezonu zimowego coraz więcej jeźdźców korzysta z nauszniki dla koni, które mają działanie wygłuszające. Podczas zawodów halowych w skokach przez przeszkody lub ujeżdżeniowych, pogłos, który niesie po hali płoszy większość koni. Zadanie nauszników wyciszających dla koni jest zminimalizowanie stresu konia podczas zawodów jeździeckich. 

Siodła i osprzęt

Siodła do jazdy konnej firm Stubben, Daw Mag, Horka. W ofercie znajdziemy siodła ujeżdżeniowe Horka Amohn - Siodło ujeżdżeniowe, siodła skokowe Siodło Stubben model GENESIS

i siodła wszechstronne. Przy wyborze siodła należy zwrócić uwagę na rozmiar siedziska oraz łęku, ta aby siodło pasowała na konia.  Im większe klocki ma siodło tym bardziej hamuje nasze ruchy i pomaga nam prawidłowo usiąść. Siodła z mniejszymi klockami kolanowymi dają nam więcej swobody więc sugerowane są dla bardziej doświadczonych jeźdźców.  

Wędzidła

Wędzidła do ogłowi. Wędzidło jest częścią ogłowia, która pozwala jeźdźcom porozumieć się z koniem. Wędzidła mogą różnić się grubością oraz zastosowaniem. Grubsze wędzidła są delikatniejsze a cieńsze mają mocniejsze działanie na żuchwę konia. Wędzidło może być również łamane lub podwójnie łamane. Wśród rodzajów wędzideł wyróżniamy: wielokrążek SPRENGER Wędzidło KK-Ultra wielokrążek , pelhamStubben Pehlam, wędzidło oliwkowe SPRENGER DYNAMIC RS - Wędzidło oliwkowe, hackamore SPRENGER Hackamore. Każde z wędzideł ma inne zastosowanie, zawsze odpowiednio należy dobrać wędzidło do potrzeb i stopnia wyszkolenia konia i jeźdźca.

Akcesoria do lonżowania

Sprzęt do lonżowania koni: lonża, wypinacze, chambon, kawecan, gumy i bat do lonżowania. Akcesoria do lonżowania ułatwiają pracę z ziemi z koniem.  Lonżowanie jest kluczowe podczas treningu konia, szczególnie na początkowym etapie. Wypinacze Wypinacze do lonżowania Hy oraz chambon  Chambon do lonżowania Hy pozwalają mu znaleźć kontakt, rozluźnić się i odpowiednio ustawić. Dodatkowo, początkujący jeźdźcy są również uczeni na początku na lonży  Lonża Soft Hy.

Preparaty i kosmetyki...

Produkty do pielęgnacji koni są niezbędne w każdej stajni. Aby zadbać odpowiednio o kondycję kopyt, sierści, skóry i nóg naszego konia. Smary o oleje do kopyt pomogą nam zadbać o kondycję kopyt naszego konia np. za pomocą produktów Lincoln. Odżywki, nabłyszczacze i szampony do sierści ułatwią nam i przyspieszą codzienną pielęgnację konia, poprawia stan jego sierści, a podczas czesania ogona na szczotce zostanie mniej włosów np. Lincoln Total Groom oraz Lincoln Classic Horse Shampoo. Jeśli nasz koń ma problemy skórne takie jak otarcia lub gruda to niezbędne będą preparaty przeznaczone do stosowania na rany oraz preparaty na grudę np. Lincoln Muddy Buddy. Często konie wymagają również codziennego używania wcierek rozgrzewających lub chłodzących po treningach, zawodach lub w przypadku kontuzji i schorzeń stawów np. Absorbine Embrocation

Czyszczenie konia

Szczotki do czyszczenia koni są niezbędne w każdej stajni do pielęgnacji koni. W każdej skrzynce jeźdźca muszą znaleźć się szczotki do sierści, zgrzebło Lincoln Super Groomer oraz szczotka z włosiem Duża szczotka do sierści HySHINE Dandy, kopystki do czyszczenia kopyt Kopystka ze szczotką HySHINE, grzebień do grzywy i ogona Szczotka do ogona i grzywy HyShine oraz gąbko do kąpania koni Lincoln Shampoo Brush. Codzienna pielęgnacja konia za pomocą szczotek sprawi, że jego sierść, ogon, grzywa i kopyta będą w dobrej kondycji.

Kantary i uwiązy dla koni

Kantar i uwiąz to niezbędny sprzęt jeździecki w każdej stajni, który umożliwi ci bezpieczną kontrolę nad koniem podczas spacerów i wypuszczania na padok. W naszej ofercie znajdziesz kantary skórzane Kantar skórzany HyCLASS, kantary neoprenowe Kantar nylonowy Hy Head Collar, kantary sznurkowe Kantar sznurkowy Hy Rope oraz kantary z futerkiem dla koni z wrażliwą skórą Kanatr z futerkiem Hy Faux. Do każdego z kantarów może dobrać pasujący uwiąz z karabińczykiem lub bezpiecznym zapięciem. 

Zabawki dla koni

Zabawki dla koni są polecane szczególnie dla koni, które większość czasu stoją w boksie i dla koni łykających oraz tkających. Zabawki minimalizują ryzyko narowów stajennych i zapewniają rozrywkę w boksie. Niezastąpione podczas sezonu zimowego gdy konie mniej wychodzą na padok oraz w przypadku kontuzji konia. Zabawki zazwyczaj posiadają w zestawie lizawki, które można zamontować w zabawce, aby zachęcić konia do zabawy np. Zabawka Likit Boredoom Breaker lub Likit holder. Na rynku jeździeckim istnieją również zabawki przeznaczone na padok, które mają zachęcić konie do chodzenia na padoku np. Piłka dla koni Jolly Ball

na stronę
0 Recenzje
Preparat ochronny do kopyt dla koni C&D&M Wzmacnia i wspomaga strukturę kopyt, poprawiając ich stan. 
92,00 zł
2 - 5 dni
0 Recenzje
Olej do Kopyt dla koni C&D&M Olej - Tradycyjna formuła, ciesząca się zaufaniem od pokoleń.Zapewnia doskonały połysk i pomaga utrzymać zdrowe kopyt.
44,00 zł
2 - 5 dni
0 Recenzje
 Szampon usuwający plamy dla koni C&D&M GALLOP Wyjątkowo silny szampon usuwający uporczywe, zeschnięte plamy.
53,00 zł
2 - 5 dni
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ: na zamówienie
4 635,00 zł
na zamówienie
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ: na zamówienie
5 700,00 zł
na zamówienie
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ; Na zamówienie
4 760,00 zł
na zamówienie
0 Recenzje
364,00 zł 379,00 zł
Obniżona cena!
2- 30 dni
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ: 7 dni
94,00 zł
2- 30 dni
Pokazuje 1 - 60 z 797 elementów