Kantary sznurkowe  Jest 2 produktów.

Kantary sznurkowe

Jeśli szukasz kantarów dla koni to dobrze trafiłeś. W naszym sklepie jeździeckim znajdziesz szeroki wybór kantarów dla koni, dopasowanych do potrzeb twoich i twojego konia. Kantar służy do prowadzenia konia w ręku podczas spacerów oraz ułatwia wypuszczanie i sprowadzanie koni z padoków. Dodatkowo podczas ucieczki konia z boksu czy padoku o wiele...

Jeśli szukasz kantarów dla koni to dobrze trafiłeś. W naszym sklepie jeździeckim znajdziesz szeroki wybór kantarów dla koni, dopasowanych do potrzeb twoich i twojego konia. Kantar służy do prowadzenia konia w ręku podczas spacerów oraz ułatwia wypuszczanie i sprowadzanie koni z padoków. Dodatkowo podczas ucieczki konia z boksu czy padoku o wiele łatwiej złapać konia, który ma ubrany kantar.  Kantary możemy podzielić na kantary dla koni z futerkiem, kantary skórzane lub kantary z podszyciem lub bez, oraz kantary sznurkowe.

Kantary sznurkowe składają się z samej linki, która połączona ze sobą tworzy kantar dla konia. Kantar sznurkowy wywiera większy nacisk na potylicę oraz nos konia więc stosowany jest często u koni, które sprawiają problem przy wyprowadzaniu na padok. Dodatkowo kantar sznurkowy używany jest również do treningu konia z ziemi. Gdy koń rzuca głową lub ją zadziera kantar powoduje nacisk na potylice oraz nos dzięki czemu koń uczy się odpowiedniej pozycji trzymania głowy podczas prowadzenia go oraz podczas lonżowania.

Więcej
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów