Siodła dla koni  Jest 4 produktów.

Siodła dla koni

W naszym sklepie jeździeckim znajdziesz ofertę siodeł do jazdy konnej. Spośród siodeł możemy wyróżnić siodła skórzane oraz syntetyczne.

Siodła syntetyczne są tańsze od siodeł skórzanych, jednak są mniej trwałe i odporne na przetarcia spowodowane codziennym użytkowaniem siodła.

Do pielęgnacji siodeł syntetycznych potrzebujemy specjalnych preparat...

W naszym sklepie jeździeckim znajdziesz ofertę siodeł do jazdy konnej. Spośród siodeł możemy wyróżnić siodła skórzane oraz syntetyczne.

Siodła syntetyczne są tańsze od siodeł skórzanych, jednak są mniej trwałe i odporne na przetarcia spowodowane codziennym użytkowaniem siodła.

Do pielęgnacji siodeł syntetycznych potrzebujemy specjalnych preparatów, które zaimpregnują zamsz i zapobiegną jego przecieraniu się i odbarwianiu.

Siodła skórzane są trwalsze oraz mniej odporne na uszkodzenia. Do pielęgnacji siodeł skórzanych również potrzebujemy specjalnych preparatów, które oczyszczą siodło z brudu, włosów i potu konia. Następnie należy sięgnąć po produkty, które ochronią nasze siodło przed czynnikami zewnętrznymi.

Siodła do jazdy konnej dzielną się na siodła skokowe, siodła ujeżdżeniowe oraz siodła wszechstronne.

Siodła ujeżdżeniowe przeznaczone są do treningów ujeżdżeniowych, sam specjalnie wyprofilowane oraz posiadają dłuższe tybinki.

Siodła skokowe mają, krótsze tybinki dlatego nadają się do skoków przez przeszkody.

Siodła wszechstronne nadają się zarówno do jazdy ujeżdżeniowej, skokowej, jazd rekreacyjnych i wyjazdów w teren na koniu.

Więcej

Podkategorie

Siodła ujeżdżeniowe

Siodła do jazdy konnej możemy podzielić na siodła ujeżdżeniowe oraz siodła skokowe.

Siodła ujeżdżeniowe zostały stworzone do treningów ujeżdżeniowych.

Siodła ujeżdżeniowe wyróżniają się długą tybinką w porównaniu do siodeł skokowych czy wszechstronnych.

Dłuższa tybinka pozwala wydłużyć nogę jeźdźca, dzięki czemu jest w stanie głębiej wsiąść w konia oraz przekazywać mu sygnały swoim dosiadem.

Siedzisko w siodłach ujeżdżeniowych może być głębsze lub płytsze. Głębokie siedziska polecane są dla jeźdźców, którzy mają problem z dosiadem, siedzisko autoamtycznie mocniej 'trzyma' jeźdźca w siodle i pomaga mu odpowiednio usiąść w siodle.

Przy kupnie siodła ujeżdżeniowego istotny jest również rozmiar klocków w siodle. Duże klocki w siodle ujeżdżeniowym pomagają również w przyjęciu odpowiedniego dosiadu w siodle. Klocek w siodle uniemożliwia wypychanie kolana oraz uda do przodu, stabilizuje je w odpowiednim miejscu w siodle. 

Należy pamiętać, że przy zakupie popręgu oraz puślisk do siodła ujeżdżeniowego, musimy szukać modeli przeznaczonych właśnie do siodeł ujeżdżeniowych a nie do siodeł skokowych, ponieważ popręgi ujeżdżeniowe są  krótsze i zostały specjalnie stworzone do siodeł ujeżdżeniowych.

Siodła skokowe

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz siodła do jazdy konnej.

Siodła skokowe są przeznaczone do codziennych treningów skokowych, wyjazdów w teren z koniem oraz zawodów skokowych.

Siodła skokowe charakteryzują się krótszą tybinką w porównaniu do siodeł ujeżdżeniowych.  Siodła skokowe zostały tak zaprojektowane aby umożliwić odpowiednią pozycję jeźdźca podczas skoku.

Siodła skokowe do jazdy konnej możemy podzielić na siodła wykonane ze skóry syntetycznej oraz skóry.

Podczas zakupu siodła skokowego warto zwrócić uwagę na to z jakiego materiału jest wykonane siodło, na rozmiar klocków w siodle oraz głębokość siedziska.

Siodła skórzane są bardziej wytrzymałe niż siodła syntetyczne, które często się przecierają i odbarwiają.

Siodła skokowe z większymi klockami pomogą jeźdźcowi podczas skoku utrzymać łydkę o odpowiednim miejscu, czyli zapobiegają wypychaniu jej podczas skoku do przodu.

Jeśli chodzi o głębokość siedziska, im głębsze tym bardziej pomaga niedoświadczonemu jeźdźcowi w przyjęciu odpowiedniej sylwetki podczas skoku.

0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ: na zamówienie
4 635,00 zł
na zamówienie
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ: na zamówienie
5 700,00 zł
na zamówienie
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ; Na zamówienie
4 760,00 zł
na zamówienie
0 Recenzje
DOSTĘPNOŚĆ: 7 dni
94,00 zł
2- 30 dni
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów