Szczotki dla konia
Sprawdzone szczotki do czyszczenia konia

Szczotki dla konia

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz szeroką gamę szczotek dla konia. Szczotki dla konia to niezbędny sprzęt w każdej stajni, ponieważ umożliwiają codzienną pielęgnacje konia. Szczotki dla koni możemy podzielić na zgrzebło, szczotkę z włosiem, kopystkę, grzebień do grzywy i ogona oraz ściągaczki do wody.

Każdy etap pielęgnacji konia wymaga użycia innej szczotki do tego przeznaczonej. Kopystka przeznaczona jest do czyszczenia kopyt konia, w których mogą znaleźć się drobne kamyki i inne przedmioty, które mogą uwierać konia. Następnie sierść konia należy wyczyścić zgrzebłem czyli specjalną szczotką do posklejanej sierści, zaschniętego błota i martwej sierści. Gdy usuniemy już wszystkie plamy z sierści konia za pomocą zgrzebła, następnie zebrany kurz należy usunąć za pomocą szczotki z włosia dla koni.

Na koniec za pomocą grzebienia do grzywy i ogona rozczesujemy włos konia oraz wybieramy słomę oraz siano, które zaplątały się w ogon. Należy pamiętać aby nie rozczesywać ogona na siłę aby nie wyrwać włosów z ogona konia.

Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku