Baty jeździeckie  Jest 19 produktów.

Baty jeździeckie

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz baty do jazdy konnej. Baty do jazdy konnej ułatwiają trening koni, szczególnie w przypadku koni, które nie reagują na łydkę. Bat powinien być stosowany przez doświadczonych jeźdźców lub początkujących pod nadzorem trenera aby nie wyrządzić koniowi krzywdy. 

Baty do jazdy konnej możemy podzielić n...

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz baty do jazdy konnej. Baty do jazdy konnej ułatwiają trening koni, szczególnie w przypadku koni, które nie reagują na łydkę. Bat powinien być stosowany przez doświadczonych jeźdźców lub początkujących pod nadzorem trenera aby nie wyrządzić koniowi krzywdy. 

Baty do jazdy konnej możemy podzielić na 3 kategorie: 

Baty skokowe, przeznaczone do skoków przez przeszkody, jazdy w terenie oraz codziennych treningów Bat skokowy Fleck z długą packą. Bat skokowy jest krótki i zakończony packą 

Baty ujeżdżeniowe przeznaczone do treningu koni ujeżdżeniowych Bat ujeżdżeniowy Fleck Ergo-Balance - baty ujeżdżeniowe są znacznie dłuższe od batów skokowych, długość bata ujeźdżeniowego zaczyna się od 100cm.

Baty ujeżdżeniowe najczęściej zakończone są sznurkiem. 

BAty do lonżowania  koni Fleck - Składany bat do lonżowania, które ułatwiają trening konia z ziemi - baty do lonżowania są najdłuższe aby umożliwić kontakt z koniem chodzącym po kłółku na lonży.

Więcej

Podkategorie

Baty ujeżdżeniowe

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz baty do jazdy konnej różnych producentów jeździeckich. Bat jest to pomoc jeździecka, która uławia trening konia. Baty możemy podzielić na baty skokowe, baty do lonżowania koni i baty ujeżdżeniowe.

Baty ujeżdżeniowe stosowane są w dyscyplinie ujeżdżenia, bat ujeżdżeniowy jest znacznie dłuższy od bata skokowego oraz krótszy od batów do lonżowania koni. Długość bata ujeżdżeniowego wynosi ok. 110 cm do 140 cm. 

Baty ujeżdżeniowe są też stosowane podczas treningów skokowych , ponieważ dzięki ich długości łatwiej trenuje się konia z ich pomocą niż z batem skokowym.

Przy zakupie bata ujeżdżeniowego należy najpierw zdecydować się jaka długość będzie nam potrzebna. Zbyt długi bat przy nerwowym koniu może jeszcze pogorszyć sprawę. Drugą rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę jest giętkość bata, im bardziej giętki bat ujeżdżeniowy tym lepiej. Dzięki temu, już delikatny ruch nadgarstka jeźdźca jest w stanie przekazać koniowi sygnał za pomocą bata. 

Baty Skokowe

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz baty do jazdy konnej. Bat ułatwia trening koni, szczególnie tych, które słabo reagują na łydkę oraz inne pomocy podczas jazdy. Bat pomaga zachęcić konia do ruchu na przód.

Bat powinien być stosowany tylko przez doświadczonych jeźdźców, jeźdźcy początkujący powinni stosować bat przy nadzorze trenera. Baty do jazdy konnej możemy podzielić na baty skokowe, ujeżdżeniowe i baty do lonżowania koni.

Bat skokowy jest najkrótszy z batów, ma około 50-70 cm i jest zakończony packą. Bat skokowy stosuje się głównie na łopatce konia lub tuż za łydką - jest zbyt krótki żeby dosięgnąć zadu bez obracania się w siodle. W dyscyplinie skoków jedynie bat skokowy jest dopuszczony do użycia, bat ujeżdżeniowy jest zakazany podczas przejazdów na parkurze. 

Bat skokowy może być wykonany ze skóry lub z materiału, rączka bata jest zawsze twarda i posiada sznurek, który można zawiesić na nadgarstku aby bat nie spadł podczas jazdy konnej.

Baty do lonżowania

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz szeroką gamę batów do lonżowania koni. Bat jest to pomoc jeździecka, która ułatwia jeźdźcowi trening konia i zachęca go do ruchu na przód. Bat jest często stosowany podczas jazdy konnej aby zachęcić konia do ruchu na przód, szczególnie leniwe konie. Bat powinien być stosowany tylko przez doświadczonych jeźdźców lub początkujących w obecności trenera jazdy konnej aby nie wyrządzić koniowi krzywdy.

Baty do jazdy konnej możemy podzielić na baty skokowe, baty ujeżdżeniowe oraz baty do lonżowania koni.

Bat do lonżowania konia jest zdecydowanie najdłuższy ze wszystkich i jest zakończony linką, która ułatwia kontakt z koniem podczas lonżowania go na kole. Bat do lonżowania jest często stosowany w treningu koni z ziemi.

Przy zakupie bata do lonżowania zwróć uwagę czy jest składany czy nie, składany bat do lonżowania jest łatwiejszy w transporcie i rzadziej się łamie.

0 Recenzje
Palcat skokowy HySCHOOL Diamante
75,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Bat skokowy z gwiazdką HySCHOOL
39,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Bat skokowy HySCHOOL Glitter
38,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Bat skokowy HySCHOOL Heart
39,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Bat skokowy HySCHOOL Multi
38,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Bat skokowy HySCHOOL Silver
38,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Bat skokowy HySCHOOL Fun
42,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Bat skokowy HySCHOOL Riding
42,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Bat skokowy HySCHOOL Glamour
65,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Bat skokowy do jazdy konnej
49,00 zł
14 dni
Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów