Uwiązy dla koni
Uwiązy dla konia | Sklep jeździecki Healthy Horse

Uwiązy dla koni

Uwiąz dla konia to MUST HAVE w każdej stajni. Co to jest uwiąz? Uwiąz to długa linka zakończona karabińczykiem, który podpina się pod kantar dla konia. Uwiąz umożliwia nam prowadzenie konia w ręku podczas spacerów, ułatwia wypuszczenia konia na padok oraz sprowadzanie go z padoku.

W naszym sklepie jeździeckim www.healthyhorse.pl znajdziesz szeroką gamę uwiązów dla koni. Uwiązy dla koni możemy podzielić ze względu na ich zapięcie. Uwiąz może posiadać karabińczyk zwykły oraz karabińczyk bezpieczny, który odpina się gdy koń odsadzi się lub zaplącze o coś i będzie próbował się uwolnić.  Dodatkowo uwiązy możemy podzielić na materiał z jakiego zostały wykonane. Możemy wyróżnić uwiąz z łańcuszkiem, uwiąz bawełniany oraz syntetyczny.

Uwiąz z łańcuszkiem, polecany jest dla koni narowistych, które często się płoszą oraz są trudne w prowadzeniu. Uwiąz bawełniany jest bardziej miękki w dotyku, ale za to jest bardziej narażony na prucie się w porównaniu do uwiązu syntetycznego, który jest bardziej odporny na zniszczenia.

Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku