Wędzidła pelham
Wędzidła pelham

Wędzidła pelham

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz szeroką gamę wędzideł dla koni. Wśród rodzajów wędzideł możemy wyróżnić wędzidło o nazwie pelham, które działa na zasadzie dźwigni dzięki czankom. Pelham jest znacznie mocniejszym wędzidłem niż tradycyjne wędzidła, dlatego powinien być używany tylko przez doświadczonych jeźdźców.

Wędzidło typu Pelham składa się z czanek górnych i dolnych, im dłuższe czanki tym mocniejsze działanie ma wędzidło na pysk  i potylicę konia. Wodze należy przypiąć do dolnych i górnych czanek dlatego ten rodzaj wędzidła wymaga dwóch wodzy. Dodatkowo pelham posiada jeszcze łańcuszek, który zapina się pod pyskiem konia. 

Pelham często stosowany jest u koni temperamentnych i ciężkich w treningu, dwie wodze pozwalają na mocniejsze lub słabsze użycie wędzidła. Pelham nie powinien być stosowany w treningu młodych koni oraz podczas nauki jazdy konnej, ponieważ może wpłynąć negatywnie na trening konia, nauczyć go nieodpowiednich nawyków oraz poranić pysk i kąciki pysku konia.

Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku