Ochraniacze przednie dla konia  Jest 36 produktów.

Ochraniacze przednie dla konia

Ochraniacze dla koni są niezbędną częścią sprzętu jeździeckiego podczas jazdy konnej. Ich zadaniem jest ochrona stawów, ścięgien i kości konia podczas treningu, transportu lub na padoku. 

Wśród ochraniaczy dla koni możemy rozróżnić ochraniacze skokowe przeznaczone do dyscypliny skoków przez przeszkody, ochraniacze ujeżdzeniowe dla koni w dyscypl...

Ochraniacze dla koni są niezbędną częścią sprzętu jeździeckiego podczas jazdy konnej. Ich zadaniem jest ochrona stawów, ścięgien i kości konia podczas treningu, transportu lub na padoku. 

Wśród ochraniaczy dla koni możemy rozróżnić ochraniacze skokowe przeznaczone do dyscypliny skoków przez przeszkody, ochraniacze ujeżdzeniowe dla koni w dyscyplinie ujeżdżenia, ochraniacze wszechstronne nadające się do codziennych treningów oraz wyjazdów w teren z koniem. W naszej ofercie znajdziecie również ochraniacze do wkkw, które są bardziej zabudowane, odporne i oddychające od pozostałych.

Ochraniacze możemy podzielić na ochraniacze na tyle i przednie nogi koni, istnieją również ochraniacze uniwersalne, które będą pasować zarówno na przednie i tylne nogi konia.

Ochraniacze dla koni znacznie zmniejszą ryzyko kontuzji podczas treningów, zawodów jeździeckich i wyjazdów w teren, gdzie koń narażony jest również na kontuzje spowodowane czynnikami zewnętrznymi.

Popularne stało się również zakładanie ochraniaczy na padok, szczególnie u koni sportowych, aby zminimalizować ryzyko kontuzji u konia do minimum.

Więcej

Podkategorie

Przednie ujeżdzeniowe

Ochraniacze ujeżdżeniowe dla koni używane są głównie w dyscyplinie ujeżdżenia. Ochraniacze odpowiednio chronią nogę konia, zapobiegają urazom oraz kontuzjom. W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziecie ochraniacze ujeżdżeniowe:

- neoprenowe, wykonane z lekkiego materiału, który zapewnia swobodę ruchu u konia, ochraniacze neoprenowe są łatwe w czyszczeniu oraz utrzymaniu, jednak nie są tak wytrzymałe jak np. ochraniacze skórzane dla koni

- ochraniacze skórzane dla koni są bardziej wytrzymałe i eleganckie, co istotne jest w dyscyplinie ujeżdżenia

Dodatkowo każde z ochraniaczy ujeżdżeniowych mogą być podszyte futerkiem, które zmniejszy ryzyko obtarć pod ochraniaczami. Ochraniacze z futerkiem polecane są dla koni z wrażliwą skórą.

Ważne jest aby ochraniacze ujeżdżeniowe były odpowiednio dopasowane do konia, w sprzedaży znajdują się ochraniacze ujeżdżeniowe pony, cob i full.

Należy pamiętać, że odpowiednia ochrona nóg konia podczas treningu zmniejsza ryzyko kontuzji i urazów.

Ważne jest również odpowiednie używanie ochraniaczy, nie należy zakładać na nogi konia brudnych lub mokrych ochraniaczy, ponieważ możemy doprowadzić do odparzeń skóry.

Przednie Skokowe

Ochraniacze skokowe dla koni zostały stworzone głównie z myślą o treningu koni skokowych, jednak znalazły zastosowanie również w innych dyscyplinach.

Ochraniacze skokowe świetnie chronią stawy konia przed urazami i kontuzjami, dodatkowo są wzmocnione w miejscach szczególnie narażonych. Oprócz codziennych treningów skokowych, ochraniacze są obowiązkowe podczas zawodów jeździeckich w dyscyplinie skoki przez przeszkody.

Jednakże ochraniacze skokowe są z powodzeniem również używane podczas wyjazdów w teren oraz podczas zawodów wkkw.

W naszej ofercie znajdziecie ochraniacze skokowe neoprenowe z wzmocnieniami tzw. 'skorupki' lub ochraniacze skórzane.

Ochraniacze skokowe występują również  w  wersji z ochronnymi futerkami, które zapobiegają obcieraniu się konia pod ochraniaczami. 

Ochraniacze skokowe występują w rozmiarach: pony dla kuców, cob dla mniejszych koni i full dla dużych koni

Należy pamiętać aby nie zakładać ochraniaczy zbyt ciasno lub luźno na nogi konia, ponieważ można w ten sposób doprowadzić do kontuzji konia.

Przednie wszechstronne

Ochraniacze wszechstronne do jazdy konnej jest to idealny wybór dla jeźdźców, którzy uprawiają różne dyscypliny np. ujeżdżenie i skoki lub tych, którzy potrzebują ochraniaczy do codziennych treningów w stajni.

Ochraniacze wszechstronne dla koni są zazwyczaj 'pełne' tzn. że obejmują całą nogę konia, zabezpieczając te miejsca, które są najbardziej podatne  na kontuzje podczas treningu.

Ochraniacze wszechstronne są funkcjonalne, szybkie w zakładaniu oraz czyszczeniu, dlatego świetnie nadają się do codziennie użytku w stajni.

Ochraniacze dostępne są w wersji neoprenowej lub skórzanej w rozmiarach dla konia pony, cob, full.

Przy wyborze ochraniaczy do codziennych treningów, musimy pamiętać, że ochraniacze będą poddawane codziennym wyzwaniom dlatego warto kupić ochraniacze porządnej i sprawdzonej marki aby posłużymy nam przez wiele treningów.

Ochraniacze wszechstronne dla koni nadają się do treningu koni skokowych, ujeżdżeniowych oraz do wyjazdów w teren.

Ubieranie ochraniaczy na każdy trening zmniejsza ryzyko kontuzji u koni.

0 Recenzje
Ochraniacze skokowe dla koni Fetlock
149,00 zł
8 dni
0 Recenzje
Ochraniacze skokowe przody firmy HyIMPACT
119,00 zł
14 dni
0 Recenzje
189,00 zł
Brak w magazynie
Brak w magazynie
235,00 zł Produkt dostępny z różnymi opcjami
0 Recenzje
235,00 zł
Produkt dostępny z różnymi opcjami
Brak w magazynie
0 Recenzje
194,00 zł
Brak w magazynie
Brak w magazynie
0 Recenzje
189,00 zł
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Pokazuje 1 - 36 z 36 elementów