Ochraniacze przednie dla konia
Ochraniacze przednie dla konia

Ochraniacze przednie dla konia

Ochraniacze dla koni są niezbędną częścią sprzętu jeździeckiego podczas jazdy konnej. Ich zadaniem jest ochrona stawów, ścięgien i kości konia podczas treningu, transportu lub na padoku. 

Wśród ochraniaczy dla koni możemy rozróżnić ochraniacze skokowe przeznaczone do dyscypliny skoków przez przeszkody, ochraniacze ujeżdzeniowe dla koni w dyscyplinie ujeżdżenia, ochraniacze wszechstronne nadające się do codziennych treningów oraz wyjazdów w teren z koniem. W naszej ofercie znajdziecie również ochraniacze do wkkw, które są bardziej zabudowane, odporne i oddychające od pozostałych.

Ochraniacze możemy podzielić na ochraniacze na tyle i przednie nogi koni, istnieją również ochraniacze uniwersalne, które będą pasować zarówno na przednie i tylne nogi konia.

Ochraniacze dla koni znacznie zmniejszą ryzyko kontuzji podczas treningów, zawodów jeździeckich i wyjazdów w teren, gdzie koń narażony jest również na kontuzje spowodowane czynnikami zewnętrznymi.

Popularne stało się również zakładanie ochraniaczy na padok, szczególnie u koni sportowych, aby zminimalizować ryzyko kontuzji u konia do minimum.

Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku