Popręgi do siodeł  Jest 37 produktów.

Popręgi do siodeł

W sklepie jeździeckim www.healthyhorse.pl znajdziesz szeroką gamę popręg dla koni do jazdy konnej.

Popręg jest to istotna część każdego osprzętu jeździeckiego, bez niego założenie siodła do jazdy konnej jest niemożliwe.

Popręg utrzymuje siodło w odpowiedniej pozycji na plecach konia podczas jazdy, zapobiega zsuwaniu się siodła z kłębu konia oraz...

W sklepie jeździeckim www.healthyhorse.pl znajdziesz szeroką gamę popręg dla koni do jazdy konnej.

Popręg jest to istotna część każdego osprzętu jeździeckiego, bez niego założenie siodła do jazdy konnej jest niemożliwe.

Popręg utrzymuje siodło w odpowiedniej pozycji na plecach konia podczas jazdy, zapobiega zsuwaniu się siodła z kłębu konia oraz obtarciu i odbiciu pleców konia.

Popręgi do jazdy konnej możemy podzielić na popręgi skokowe, popręgi ujeżdżeniowe oraz popręgi wszechstronne. 

Wybór odpowiedniego popręgu przez jeźdźca zależy od dyscypliny jeździeckiej jaką uprawia oraz od rodzaju siodła w jakim jeździ. 

Popręgi ujeżdżeniowe przeznaczone są do siodeł ujeżdżeniowych i jazdy ujeżdżeniowej, popręgi skokowe przeznaczone są do siodeł skokowy i do dyscypliny skoków przez przeszkody.

Dodatkowo popręgi możemy podzielić na rodzaje materiałów z jakich zostały wykonane, czyli popręgi neoprenowe, popręgi sznurkowe, popręgi skórzane, popręgi z futerkiem dla koni oraz popręgi z fartuchem 

Więcej

Podkategorie

Popręgi ujeżdżeniowe

Popręg dla konia to niezbędny sprzęt podczas jazdy konnej, ponieważ umożliwia odpowiednie ułożenie siodła na plecach konia. Przez co koń nie obciera się oraz nie odparza pod siodłem.

Na rynku jeździeckim znajdziemy różnego rodzaju popręgi: popręgi skokowe, popręgi ujeżdzeniowe oraz popręgi wszechstronne.

Popręg ujeżdżeniowy dla konia przeznaczony jest do siodeł ujeżdżeniowych. Jest on krótszy od popręgu skokowego, ponieważ siodło ujeżdżeniowe posiada dłuższe przystuły przy siodle. Przystuły są to paski do których dopina się popręg do siodła.

Dlatego do siodła ujeżdżeniowego należy zakupić popręg ujeżdżeniowy, który jest krótszy, popręg skokowy będzie zwyczajnie zbyt długi żeby przypiąć popręg do przystuł.

Rozmiary popręgów ujeżdżeniowych zaczynają się od 50 cm do 80 cm.

Przy wyborze rozmiaru popręgu ujeżdżeniowego należy dobrze obmierzyć konia aby nie kupić zbyt krótkiego lub zbyt długiego popręgu.

Popręg ujeżdżeniowy może być wykonany z neoprenu, sznurka lub skóry.

Dodatkowo dla koni z wrażliwą skórą zostały stworzone popręgi ujeżdżeniowe podszyte futerkiem, które zapobiega obcieraniu konia pod popręgiem.

Popręgi z fartuchem

Popręg z fartuchem jest to specjalny rodzaj popręgu skokowego do jazdy konnej. W sklepie jeździeckim www.healthyhorse.pl znajdziesz szeroki wybór popręg dla koni.

Popręgi skokowe możemy odróżnić od popręgów ujeżdżeniowych na podstawie ich długości, popręgi skokowe są znacznie dłuższe.

Oprócz zwykły popręgów skokowych możemy wyróżnić popręgi skokowe z fartuchem. Czym się różnią? Popręg skokowy z fartuchem jest znacznie szerszy w miejscu gdzie popręg leży na klatce piersiowej konia. W ten sposób chroni klatkę piersiową konia przez urazami podczas skoków.

Popręg z fartuchem jest szczególnie polecany gdy konie startują w hacelach wkręconych w podkowy, ponieważ ich ostre zakończenia mogą ranić klatkę piersiową konia podczas skoku.

Popręgi z fartuchem najczęściej wykonane są ze skóry lecz czasami również z neoprenu.

Większość z nich również posiada gumy elastyczne, które ułatwiają założenie popręgu i dopięcie go podczas jazdy z konia. jeśli twój koń ma wrażliwą skórę to warto zakupić popręg z fartuchem, który pokryty jest futerkiem, które zmniejsza ryzyko obtarć pod popręgiem.                                

Popręgi Skokowe

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz popręgi do jazdy konnej. Każdy koniarz wie, że popręg jest niezbędny do założenia siodła na konia. To własnie popręg trzyma siodło we właściwym miejscu na plecach konia.

Wśród popręgów do jazdy konnej możemy wyróżnić popręgi skokowe, ujeżdżeniowe i wszechstronne.

Popręgi skokowe są znacznie dłuższe od popręgów ujeżdżeniowych, ponieważ siodła skokowe posiadają krótsze przystuły do podpięcia popręgu.

Popręg skokowy może być wykonany z neoprenu, sznurka lub skóry.

Popręgi skokowe neoprenowe idealnie nadają się do codziennych treningów skokowych, ponieważ są szybkie w czyszczeniu.

Popręgi skokowe skórzane są bardziej wytrzymałe i wyglądają bardziej elegancko na koniu niż popręgi neoprenowe.

Na rynku jeździeckim znajdziemy również popręgi skokowe dla koni z futerkiem, które chroni skórę konia przez odparzeniami i przetarciami pod popręgiem.

Popręg skokowy jest dostępny również w wersji z gumami lub bez. Popręgi z elastycznymi gumami są łatwiejsze w zakładaniu oraz dopinaniu podczas jazdy.

Rękawy na popręgi

Oprócz standardowych popręgów do jazdy konnej w ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz również rękawy oraz futerka na popręgi.

Futerka, rękawy, podkładki i tunele na popręgi możemy podzielić na skokowe oraz ujeżdzeniowe ze względu na rodzaj popręgu na którym zostaną użyte.

Futerka oraz podkładki pod popręg mają za zadanie chronić skórę konia przed przetarciami o odparzeniami od popręgu. Futerka pod popręg polecane są szczególnie dla koni z wrażliwą skórą, skłonną do obtarć. 

Przy zakupie futerka na popręg należy zwrócić uwagę na jego jakość. Na rynku jeździeckim znajdziemy podkładki z lepszej i gorszej jakości futra, te drugie oczywiście posłużą nam krócej i szybciej się wytrą.

Jeśli potrzebujesz futerka na popręg skokowy wybierz dłuższe futerka jeśli na popręg ujeżdżeniowy zwróć uwagę na krótkie futerka na popręg.

Rękawy na popręg mogą być również wykonane z neoprenu, który zakrywa cały popręg. Podkładki neoprenowe na popręg są zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu niż futerka na popręg.

0 Recenzje
585,00 zł 635,00 zł
Obniżona cena!
2- 10 dni
0 Recenzje
Popręg skokowy dla koni HyCOMFORT
119,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Popręg z fartuchem dla koni HyCOMFORT
235,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Popręg zapobiegający zapoprężeniu dla koni
139,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Popręg ujeżdżeniowy dla koni Hy Waffle
119,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Futerko na popręg dla koni HyCOMFORT
30,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Podkładka pod popręg dla koni
149,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Popręg skórzany ujeżdżeniowy profilowany DAW MAG
306,00 zł
2 - 7 dni
0 Recenzje
Popręg skórzany  DAW MAG
455,00 zł
2 - 7 dni
0 Recenzje
Popręg skórzany ujeżdżeniowy z karabińczykiem DAW MAG
550,00 zł
2 - 7 dni
0 Recenzje
Popręg skórzany skokowy exclusive DAW MAGDOSTĘPNOŚĆ: 3-7 DNI na zamówienie
600,00 zł
W magazynie
0 Recenzje
Popręg skórzany elastyczny DAW MAG
325,00 zł
2 - 7 dni
0 Recenzje
Popręg skórzany miękki DAW MAG
285,00 zł
2 - 7 dni
0 Recenzje
Popręg skokowy krótki z fartuchem DAW MAG
540,00 zł
2 - 7 dni
0 Recenzje
Popręg skórzany elastyczny treningowy DAW MAG
495,00 zł
2 - 7 dni
0 Recenzje
Popręg skórzany ujeżdżeniowy prosty DAW MAG
290,00 zł
2 - 7 dni
0 Recenzje
Popręg ujeżdżeniowy HORKA ANATOMIC Dostępność: 7 dni
400,00 zł
2- 30 dni
Pokazuje 1 - 37 z 37 elementów