Akcesoria do lonżowania  Jest 14 produktów.

Sprzęt do lonżowania koni: lonża, wypinacze, chambon, kawecan, gumy i bat do lonżowania. Akcesoria do lonżowania ułatwiają pracę z ziemi z koniem.  Lonżowanie jest kluczowe podczas treningu konia, szczególnie na początkowym etapie. Wypinacze Wypinacze do lonżowania Hy oraz chambon  Chambon do lonżowania Hy pozwalają mu znaleźć kontakt, rozluźnić...

Sprzęt do lonżowania koni: lonża, wypinacze, chambon, kawecan, gumy i bat do lonżowania. Akcesoria do lonżowania ułatwiają pracę z ziemi z koniem.  Lonżowanie jest kluczowe podczas treningu konia, szczególnie na początkowym etapie. Wypinacze Wypinacze do lonżowania Hy oraz chambon  Chambon do lonżowania Hy pozwalają mu znaleźć kontakt, rozluźnić się i odpowiednio ustawić. Dodatkowo, początkujący jeźdźcy są również uczeni na początku na lonży  Lonża Soft Hy.

Więcej

Podkategorie

Lonża dla konia

Lonża dla koni jest to długa lina służąca do prowadzenia konia lub do jego treningu z ziemi bez jeźdźca na plecach.

Lonża ma około 5-8 metrów długości i zakończona jest karabinczykiem, który przypina się do ogłowia, kawecanu lub kantara konia.

Lonże wykorzystuje się w treningu jeźdźców na samym początku ich przygody z jeździectwem. Instruktor jazdy konnej przypina lonże do ogłowia konia, staje w środku koła i prowadzi konia po okręgu, podczas gdy jeździec na plecach konia może skupić się na swojej sylwetce a nie na prowadzeniu konia. Taką lekcję nazywa się lonżą, najczęściej podczas której jeździec jest uczony anglezowania gdy koń porusza się kłusem lub podczas pierwszego galopu. 

Lonża służy również do treningu koni, wtedy koń porusza się dookoła jeźdźca, który daje mu polecenia. Lonżowanie koni często stosowane jest w kontuzjach oraz podczas dni wolnych od treningu skokowego czy ujeżdżeniowego. Podczas takiego treningu często używa się dodatkowych wodzy pomocniczych, które przeznaczone są do trenowania konia na lonży.

Pasy do lonżowania

Lonżowanie jest to trening podczas, którego jeździec nie siedzi na koniu a stoi na podłożu, podczas gdy koń porusza się dookoła jeźdźca po kole za pomocą lonży do lonżowania koni. Lonżowanie jest często stosowane w treningu koni młodych, aby poprawić ich równowagę w trzech chodach, zachęcić do podstawienia zadu oraz pracy plecami.

Konie mogą być lonżowane bez pomocy jednak najczęściej podczas treningu używa się wodzy pomocniczych do lonżowania, które przypina się do pasów do lonżowania.

W ofercie naszego sklepu jeździeckiego, znajdziecie pasy przeznaczone do lonżowania koni. Pas do lonżowania jest niezbędny do podpięcia wypinaczy oraz gum podczas lonżowania konia. Pasy do lonżowania mogą być wykonane ze skóry lub neoprenu. Każdy pas do lonżowania posiada metalowe kółka do których przypina się np. wypinacze. Pasy do lonżowania często podszyte są futrem aby nie obcierać konia podczas lonżowania.

Pas do lonżowania zapinany jest pod brzuchem konia na tej samej zasadzie co popręg do siodła.

Baty do lonżowania

Bat do lonżowania stosowany jest podczas treningu konia z ziemi nazywanym lonżowaniem. Podczas lonżowania koń ma ubrany pas do lonżowania do którego przypięte są wodze pomocnicze, przeznaczone do treningu konia np. wypinacze. Do ogłowia konia przypięta jest lonża, czyli długa lina ok. 5-8 metrów, która pozwala na trening konia z ziemi bez konieczności wsiadania na niego.  Koń porusza się po okręgu a w samym środku stoi jeździec, który trenuje konia.

Podczas lonżowania koń otrzymuje sygnały głosowe a poza tym jeździec używa również bata do lonżowania konia. Baty do lonżowania koni różnią się od standardowych batów skokowych i ujeżdżeniowych, bat do lonżowania jest znacznie dłuższy i jest zakończony długim sznurkiem, który ułatwia przekazywanie sygnałów koniom. 

W naszym sklepie jeździeckim możesz zakupić standardowy bat do lonżowania lub składany bat do lonżowania koni.

Dzięki batowi do lonżowania jeździec jest w stanie przekazać koniowi bodziec do zwiększenia tępa a tym samym do zmiany chodu lub kierunku lonżowania a nawet do zatrzymania się.

Wypięcia do lonżowania

Podczas lonżowania konia czyli treningu z ziemi, podczas którego koń porusza się po okręgu dookoła jeźdźca, często stosuje się wypięcia do lonżowania różnego rodzaju.

Po co stosowane są wypięcia podczas lonżowania koni? Wypięcia podczas lonżowania pomagają w treningu konia. Dzięki nim koń uczy się podstawiać zad pod kłodę, dodatkowo angażując do pracy plecy. Przede wszystkim wypięcia do lonżowania koni pomagają mu odpowiednio rozluźnić się podczas lonżowania oraz wskazują mu odpowiednią pozycje głowy oraz szyi. Wypięcia są często stosowane w treningu młodych koni oraz w celu rozbudowy mięśni pleców u konia.

Wypięcia do lonżowania możemy podzielić na wypinacze, gumy czy wypięcie pessoa.

Wypinacze mocowane są do kółek znajdujących się na pasie do lonżowania a następnie przypinane są do wędzidła.

Gumy do lonżowania koni można stosować bez pasa do lonżowania koni, wystarczy je położyć na grzbiecie konia, przełożyć je pod nogami konia a na końcu przypiąć do wędzidła.

Wypięcie pessoa jest bardziej skomplikowane, ponieważ posiada wiele sznurków oraz karabinczyków, przede wszystkim jedna z linka zakładana jest za zad konia.

Kawecany do lonżowania

Kwecan jest to zamiennik ogłowia lub kantara, który stosowany jest podczas lonżowania koni. Podczas lonżowania koń porusza się po okręgu wokół jeźdźca po kole, jeździec stoją w środku koła wydaje polecania koniowi. Lonżowanie koni jest popularne jeśli chodzi o trening młodych koni lub tych, które jeszcze nie są zajeżdżone.

Lonżowanie pozwala koniowi na wyrobienie równowagi, odpowiedniej sylwetki oraz ustawienie szyi i głowy w odpowiedniej pozycji co później ułatwi pracę pod siodłem.

Podczas lonżowania konia stosuje się lonżę czyli długą linę, które zapina się za pomocą krabinczyka do kantara, ogłowia lub  w tym przypadku kawecanu.

Kawecan do lonżowania koni jest bardziej praktyczny niż ogłowie czy kantar podczas lonżowania konia. Specjalne kółka, które znajdują się w kawecanie przeznaczone są do podpięcia lonży już wypięć do treningu konia na lonży.

W porównaniu do ogłowia czy kantara, kawecan umożliwia delikatniejszy kontakt z koniem. Boczne kółka w kawecanie przeznaczone są do podpięcia wodzy pomocniczych. 

0 Recenzje
Pas do lonżowania koni firmy Horka
160,00 zł
2- 30 dni
0 Recenzje
Patent do lonżowania koni firmy Horka
122,00 zł
2- 30 dni
0 Recenzje
Wypinacze skórzane z kółkiem dla koni
122,00 zł
2- 10 dni
0 Recenzje
Lonża do pracy z końmi Soft Hy
49,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Lonża dla koni firmy Hy
46,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Wypinacze z gumami do lonżowania koni
58,00 zł
24H
0 Recenzje
Wypinacze dla koni do lonżowania 
55,00 zł
14 dni
0 Recenzje
 Chambon do lonżowania firmy Hy
105,00 zł
14 dni
0 Recenzje
Pas do lonżowania DAW MAG DOSTĘPNOŚĆ: 3-8 dni na zamówienie
640,00 zł
W magazynie
0 Recenzje
Wypinacze skórzane z okrągłą gumą DAW MAG DOSTĘPNOŚĆ: 3-8 dni
185,00 zł
W magazynie
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów