Rękawy na popręgi
Rękawy na popręgi

Rękawy na popręgi

Oprócz standardowych popręgów do jazdy konnej w ofercie naszego sklepu jeździeckiego znajdziesz również rękawy oraz futerka na popręgi.

Futerka, rękawy, podkładki i tunele na popręgi możemy podzielić na skokowe oraz ujeżdzeniowe ze względu na rodzaj popręgu na którym zostaną użyte.

Futerka oraz podkładki pod popręg mają za zadanie chronić skórę konia przed przetarciami o odparzeniami od popręgu. Futerka pod popręg polecane są szczególnie dla koni z wrażliwą skórą, skłonną do obtarć. 

Przy zakupie futerka na popręg należy zwrócić uwagę na jego jakość. Na rynku jeździeckim znajdziemy podkładki z lepszej i gorszej jakości futra, te drugie oczywiście posłużą nam krócej i szybciej się wytrą.

Jeśli potrzebujesz futerka na popręg skokowy wybierz dłuższe futerka jeśli na popręg ujeżdżeniowy zwróć uwagę na krótkie futerka na popręg.

Rękawy na popręg mogą być również wykonane z neoprenu, który zakrywa cały popręg. Podkładki neoprenowe na popręg są zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu niż futerka na popręg.

Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku