Żelazo dla konia - EquiPur Ferrochel

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 143 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 143 points które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 4,29 zł.


Nowy produkt

1-5 dni

143,00 zł brutto

Opis żelaza dla koni EquiPur Ferrochel 

Suplement dla koni z żelazem firmy EquiPur. Preparat uzupełnia braki żelaza w diecie koni. Szczególnie polecany dla koni ze stwierdzoną anemią oraz koni sportowych poddawanym dużemu wysiłkowi.

Żelazo jest niezbędne do tworzenia czerwonych krwinek hemoglobiny i barwnika mięśni mioglobiny. Hemoglobina zawarta w czerwonych krwinkach troszczy się o transport tlenu z płuc do wszystkich tkanek; w komórkach mięśniowych mioglobina przejmuje tlen i oddaje do dyspozycji dla pracy mięśni. Przy niedoborze żelaza znacznie zostaje zredukowana ilość obu substancji, po to by mogły powstać nowe, co doprowadza do anemii a zaopatrzenie w tlen , zwłaszcza mięśni nie jest już zagwarantowane. Skutkami są osłabienie, zapadanie na infekcje, zmniejszenie sprawności jak również mocniejsze obciążenie serca, płuc i mięśni. Niedobory żelaza powstają przez niedożywienie, utratę krwi (skaleczenia, operacje, silną robaczycę, biegunki) lub w okresie nasilonej produkcji krwi. To ostatnie dotyczy głównie źrebiąt, klaczy przed porodem i koni wyczynowych. W tych przypadkach nie ma co liczyć na szczytowe osiągnięcia z powodu niedotlenienia mięśni. 

Krzem , metionina i witamina C dbają o mocne i mocne ścianki naczyń krwionośnych. Ma to duże znaczenie dla sprawności konia, ponieważ podczas dużego obciążenia ciśnienie krwi w naczyniach włosowatych płuc może wzrosnąć aż do 300 mm Hg. U niewytrenowanych koni oraz przy uszkodzonych naczyniach krwionośnych np. wskutek infekcji może ono doprowadzić do pęknięcia naczyń włosowatych (krwawienie płuc). 
Witamina E, C,selen i cynk oraz procyanidy pochodzące z odpadów winogron oferują naczyniom włosowatym szczególną ochronę przed infekcjami i zapaleniami i wspomagają leczenie uszkodzeń naczyń krwionośnych. 
Miedź wspiera żelazo podczas syntezy hemoglobiny. Jest to szczególnie ważne dla źrebiąt, gdyż te w sposób niewystarczający są zaopatrywane w miedź. Niedobór podwyższa niebezpieczeństwo (krwawienia płuc). 

Witamina K3 jest istotnym czynnikiem przy krzepnięciu krwi i chroni , podobnie jak miedź, naczynia krwionośne płuc przy silnych obciążeniach przed szkodami. 

Witamina B12 i kobalt wspierają tworzenie krwi. 
Kwas foliowy odgrywa znaczącą rolę przy tworzeniu i dojrzewaniu czerwonych i białych krwinek. 

Equipur ferrochel skutecznie usuwa deficyty żelaza i dostarcza organizmowi substancje czynne, których szczególnie potrzebują konie sportowe, źrebaki i klacze hodowlane dla aktywnego wspomagania tworzenia krwi jak również dla ochrony naczyń krwionośnych w płucach podczas dużego obciążenia organizmu. Dzięki temu można wyrównać wahania w fizjologicznej sprawności oraz uniknąć zakłóceń pokarmowych spowodowanych złym odzywianiem. 

Skład: 

Cukier gronowy , skrobia ziemniaczana , skrobia kukurydziana. 

Analityczne składniki:
Białko surowe 10,1 % 
Tłuszcz 3,0 %
włókno surowe 1,9 % 
Popiół surowy 10,5 % 
Wapno 1,4% 
Sód 0,4% 

Substancje dodatkowe na kg* Fizjologiczne dodatkowe substancje pokarmowe 
Witamina E 10.000 mg 
Witamina K3 100 mg 
Witamina B12 10.000 mcg 
Witamina C 10 000 mg 
kwas foliowy 200 mg 
żelazo 12.000mg 
Kobalt 10 mg 
Miedź 1.600 mg 
Selen 20 mg 
Cynk 2 500 mg 
DL- metionina 20 000 mg 

Technologiczne substancje dodatkowe: 

Dwutlenek krzemu 2 500mg 
*E1 Hydrat chelat aminokwasu żelaza, E3 Hydrat sulfat kobaltu, E4 Hydrat chelat aminokwasu miedzi, E6 Hydrat chelat aminokwasu cynku, E7 molibded sodu, 3b8.11 metionina selenu z Saccharomyces cerevisiae NCYC R397 (nieaktywne drożdże selenowe). 

Dawkowanie/dziennie: 

Źrebaki (7-30dni) 10g 
Źrebaki (31-120dni) 20g 
Odsadki,młode konie, kuce 30g 
Konie(500kg) 50g 

Z uwagi na podwyższona zawartość pierwiastków śladowych nie należy podawać dziennie więcej niż podwójna dawka.  

Puszka o pojemności 1 kg (proszek)
Puszka o pojemności 3 kg (proszek)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Szczotka dla konia - HyShine colour

Szczotka dla konia - HyShine colour

Szczotka do sierści HySHINE

Produkty Powiązane

Komentarze ()