Witamina B12 dla konia - EQUIPUR Vit B12

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 150 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 150 points które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 4,50 zł.


Nowy produkt

1-5 dni

150,00 zł brutto

Opis EQUIPUR Vit B12

Witamina B12  dla koni Equipur Vit B12. Mieszanka paszowa bogata w witaminę B12 polecana dla koni z niedoborem witaminy B12, który objawia się anemią, złym samopoczuciem konia, utratą apetytu i złym stanem sierści.

Witamina B12 – uczestniczy w tkance nerwowej w reakcjach enzymatycznych, których zadaniem jest tworzenie nowych i utrzymanie istniejących komórek nerwowych. Jej niedobór powoduje osłabienie funkcjonowania i sprawności całego systemu nerwowego, co może prowadzić do zakłóceń wrażliwości, wzmożenia odruchów i wykonywania nieskoordynowanych ruchów. Witamina B12 reguluje metabolizm białek i proces wzrostu, wspomaga wytwarzanie czerwonych krwinek i poprawia apetyt. U młodych koni może dojść do zmian obrazu krwi, objawiających się osłabionym wzrostem, wyczerpaniem i stłuszczeniem wątroby. U koni dorosłych mija więcej czasu, zanim wystąpią objawy niedoboru, jak anemia, szorstkość okrywy włosowej, niska płodność, utrata apetytu i depresja związana z obniżeniem sprawności. Dlatego zwiększone zapotrzebowanie na witaminę B12 występuje w przypadku anemii, zaburzeń przemiany materii, utraty apetytu, depresji związanej z obniżeniem sprawności, jak również w celu wsparcia terapii żelazem.

Składniki analityczne 

Sód 0,1 %

Białko surowe 0,2 %

Tłuszcz surowy 0,5 %

Włókno surowe 0,2 %

Popiół surowy 3,1 %

Wapno 1,2 %

Dodatki na kg (litr) 

Dodatki fizjologiczno-odżywcze 

Witamina B12 300.000 mcg

Skład 

Dekstroza, skrobia kukurydziana.

Podawanie: 

Źrebaki, młode konie, kuce: 10 g

Konie (500 kg): 20 g

Podawać z paszą co 2. dzień.

Okres podawania 

Aby uzyskać optymalne działanie, preparat należy podawać przed dłuższy czas. Podawanie przez cały rok jest bezproblemowe i daje lepsze wyniki.

Jednostka odpowiedzialna za znakowanie: Vetripharm GmbH, Postfach 1352, D-86913 Kaufering

Nr dopuszczenia: α DE-BY-1-00006

Minimalny termin ważności i nr partii: podany na opakowaniu

Zgodnie z przepisami Niemieckiego Związku Jeździeckiego (FN) w sprawie kontroli antydopingowej i kontroli środków dla celów leczniczych (ADMR) dozwolone jest stosowanie tego produktu podczas zawodów (produkt zgodny z ADMR).Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Szczotka dla konia - HyShine colour

Szczotka dla konia - HyShine colour

Szczotka do sierści HySHINE

Produkty Powiązane

Komentarze ()