Magnez dla koni - EquiPur Magnovit Magnez

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 655 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 655 points które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 19,65 zł.


Nowy produkt

2-5 dni

155,00 zł brutto

Opis magnezu dla koni EquiPur

Magnez dla koni EquiPur. Ma działanie uspokajające i wyciszające na konie. Polecany dla koni nerwowych oraz nadpobudliwych. Idealny na zawody i podczas transportu koni.

Kombinacja składająca się z dostrojonych do siebie magnezu i witaminy B12 wpływa u płochliwych i bojaźliwych koni na ogólne rozluźnienie. Poprzez stabilizację układu nerwowego podwyższa się sprawność i zdolność do nauki konia; sytuacje stresowe jak transport, zawody, zazdrość o jedzenie etc. mogą być łatwiej przezwyciężone.

Magnez jest ważną substancją mineralną, znaną jako aktywator wielu enzymów w przemianie energii komórek nerwowych i mięśniowych. Przy niedoborze magnezu mięsnie serca i szkieletu tracą swoją wydajność.
Stan ten prowadzi do osłabienia, drżenia mięśni wreszcie do ataków skurczu. W obrębie nerwów i mózgu niedobór magnezu doprowadza do problemów z koncentracją i nerwowości, ponieważ bezproblemowe przekazywanie bodźców w systemie nerwowym nie jest już zapewnione.
Szczególnie należy wymienić funkcję ochronną magnezu przed negatywnymi skutkami powstającymi podczas sytuacji stresowych: stabilizując membrany komórkowe, przeszkadza pobudzeniu komórek nerwowych; we krwi przeciwdziała on hormonowi stresu- adrenalinie. Zwiększone zapotrzebowanie na magnez istnieje podczas laktacji oraz podczas wzrostu, gdyż magnez jest potrzebny również do budowy kości. Magnez w formie fumaratu jest szczególnie dobrze przyswajalny.

Witamina B12 w tkance nerwowej uczestniczy w enzymatycznych reakcjach tworzenia i utrzymania komórek nerwowych. Przy niedoborze dochodzi do zmniejszenia funkcjonowania i sprawności ogólnej systemu nerwowego, co może doprowadzić do zakłóceń w odczuwaniu, wzmożeniu odruchów i nieskoordynowanych działań.

Equipur-magnovit wyrównuje niedobory magnezu i witaminy B12, które szczególnie u płochliwych i bojaźliwych koni prowadzić może do nerwowości i pobudliwości na zewnętrzne bodźce. Poprzez stabilizację układu nerwowego dochodzi do podwyższonej gotowości na obciążenie, równowagi i sprawności.

Zawartość:
Białko surowe 0,4 %
Tłuszcz 0,3 %
Białko surowe 0,0 %
Popiół surowy 24,5 %
Magnez 10,0 %
Wapno 0,8%

Składniki dodatkowe na kg
Witamina B12 250.000 mcg
cynk 2.000 mg

Skład:
Fumarat magnezu 41,7%, cukier gronowy 37,5%, tlenek magnezu 10,0%, skrobia kukurydziana 6,0%, olej lniany 0,2%
**składniki dodatkowe wg tabeli 4,6%

Dawkowanie:
Źrebaki, młode konie, kuce: 12g/dziennie- 1/2 miarki
Konie (500kg): 25g/dziennie- 1 miarka
Wymieszać z paszą. Przy tym można w zależności od potrzeby w pierwszych 10 dniach podawać 2-4 krotną dawkę.

Czas podawania:
By uzyskać optymalne działanie, podawać paszę na początku przynajmniej 2-4 tygodni. Podawanie jej przez dłuższy czas lub przez cały rok nie stanowi problemu i poprawia tylko rezultaty.

Wskazówka:
Ze względu na wysoką zawartość cynku w stosunku do zwykłej paszy należy podawać dziennie źrebakom, młodym koniom i kucom nie więcej niż 50g a koniom (500kg) do 100g.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Szczotka dla konia - HyShine colour

Szczotka dla konia - HyShine colour

Szczotka do sierści HySHINE

Produkty Powiązane

Komentarze ()