Siemię lniane dla koni - Equipur Leinplus

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 97 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 97 points które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 2,91 zł.


Nowy produkt

2-5 dni

97,00 zł brutto

Opis siemia lnianego dla koni EquiPur LeinPlus

Siemię lniane dla koni Equi Pur LeinPlus. Siemię lniane polecane jest dla koni kolkujących, z przewlekłymi biegunkami oraz koni wrzodowych. Działa osłaniająco na błonę śluzową żołądka.

Nasiono lnu zawiera wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, esencjonalnych aminokwasów, substancji śluzowych i witaminy E. 

Nienasycone, esencjonalne kwasy tłuszczowe są nie tylko substancją wyjściową dla wielu ważnych życiowo hormonów tkankowych, lecz także są niezbędnym składnikiem przy tworzeniu membran komórkowych. Ponieważ błona śluzowa jelit musi się szybko odnawiać (w jelicie cienkim cała śluzówka odnawia się co 3 dni!), niedobór esencjonalnych kwasów tłuszczowych prowadzi do znacznie wolniejszej regeneracji i pewnych uszkodzeń błony śluzowej. To wpływa na zakłócenie wykorzystania pokarmu i jego pochłaniania jak również do 
Do wzmożonej zapadalności na choroby jelit jak kolki i biegunka. 

Odpowiednio dotyczy to także innych szybko dzielących się tkanek jak skóra z sierścią. W tym przypadku esencjonalne kwasy tłuszczowe wpływają na zmniejszenie zapaleń i alergicznych reakcji, zwiększenie elastyczności i odporności skóry i sierści jak również szybsze zaleczanie zmian chorobowych. 
Wysokowartościowe białko zawarte w nasionach lnu zawiera esencjonalne aminokwasy jak lizyna, metionina i cystyna. Podczas gdy lizyna używana jest do budowy substancji w organizmie, to metionina i cystyna mają znaczący wpływ na budowę skóry i sierści. 

Substancje śluzowe zawarte w nasionach lnu pokrywają błonę śluzową żołądka i jelit cienką warstwą ochronno –ślizgową. Mogą one również dzięki swojej dobrej zdolności pęcznienia wiązać duże ilości płynów; stąd też wynika ich pozytywne działanie przy zachorowaniach na biegunkę. 

Equipur-leinplus dzięki swojemu szerokiemu, dietetycznemu spektrum działania ma pozytywny wpływ na układ trawienny, skórę i sierść. Ten efekt jest wzmocniony zawartością nienasyconego kwasu tłuszczowego Omega-3. Dzięki ostrożnemu procesowi produkcyjnemu zostaje zachowana cała wartość

Zawartość: 
nasiona lnu (zmielone) 100% 

Analityczne składniki: 
Białko surowe 20,8 % 
Tłuszcz surowy 35,2 % 
włókno surowe 13,6 % 
Popiół surowy 3,3 % 
Nienasycony kwas tłuszczowy Omega-3 21,0% 

Dawkowanie dzienne: 
źrebaki, młode konie, kuce: 50-100g 
Konie sportowe(500kg): 100-150g 
Konie hodowlane(500kg): 150-200g 

Nie podgrzewać powyżej 50 C , gdyż zostaną zniszczone wartościowe substancje odżywcze. 
Namaczanie lub zagotowywanie nie jest konieczne. 

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Popręg skokowy do siodła - Stubben Contours

Popręg skokowy do siodła - Stubben Contours

Produkty Powiązane

Komentarze ()