Suplement dla konia na układ oddechowy - Equipur

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1810 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 1810 points które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 54,30 zł.


Nowy produkt

2-5 dni

90,00 zł brutto

Opis preparatu na układ oddechowy koni Equipur bronchialkrauter 

Suplement dla koni na układ oddechowy firmy EquiPur. Equipur bronchialkrauter to mieszanka ziół wspierająca funkcjonowanie układu oddechowego. Polecana dla koni alergicznych, z COPD lub nawracającą infekcją dróg oddechowych. Wspomaga usuwanie wydzieliny, zmniejsza kaszel i ułatwia oddychanie.

Wysokoskoncentrowane olejki eteryczne można znaleźć w tymianku, koprze, świerku, czarnym bzie i anyżu.
Wzmacniają one system immunologiczny i posiadają antymikrobiologiczne właściwości; dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko choroby dróg oddechowych. Dodatkowo olejki eteryczne mają działanie przeciwzapalne, rozkurczowe i wykrztuśne, szczególnie w obrębie oskrzeli. Dzięki wykrztuśnym składnikom flegma zostaje upłynniona i zdatna do wydalenia. Substancje przeciwzapalne redukują podrażnienia wywołane kaszlem.
Substancje śluzowe z prawoślazu lekarskiego, podbiału, chleba świętojańskiego, i babki lancetowatej tworzą warstwę ochronną na błonach śluzowych układu oddechowego. Redukuje to w dużym stopniu zachorowalność, szczególnie na alergie spowodowane kurzem i łagodzi istniejące zapalenia.

Garbniki powodują zmianę błony śluzowej pyska i gardła, także zarazki chorobotwórcze z trudnością mogą się na niej zatrzymać. Dodatkowo prawoślaz lekarski, babka lancetowata, czarny bez i świerk działają w obrębie gardła przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Flawonidy znajdują się głównie w podbiale, lukrecji i czarnym bzie i powstrzymują rozmnażanie wirusów.
Karotynoidy pochodzące z pokrzywy i podbiału zamieniane są w witaminę A, która stabilizuję odporność i poprawia zdolność regeneracji komórek błon śluzowych.

Witamina C znajduje się w dużych ilościach w świerku i pokrzywie i stymuluje obronę organizmu.
Saponiny (w lukrecji) zmieniają konsystencję flegmy i ułatwiają tym samym odksztuszanie.
Kwasy porostowe pochodzące z mchu islandzkiego mają duże antybakteryjne działanie i chronią w ten sposób układ oddechowy przed infekcjami.

Equipur-bronchialkrauter składający się z 14 dopasowanych do siebie roślin leczniczych oferuje optymalne zaopatrzenie dróg oddechowych w substancje odżywcze.

1kg puszka pelletki
3 kg wiadro zioła luzem

Uzupełniająca pasza dla koni

Analityczne składniki:
Białko surowe 15,9%, Tłuszcz 5,6%, włókno 16,4%, popiół surowy 9,9%, sód 0,1%

Skład:
pokrzywa, liście podbiału, korzeń prawoślazu lekarskiego, koper, anyż, lukrecja, igły świerkowe, babka lancetowata,, kwiaty czarnego bzu, tymianek, chleb świętojański, mech islandzki, pędy świerku, kora dębowa.

Dawkowanie dzienne:
Źrebaki,młode konie i kuce 30g
Konie (500kg) 50g

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Szczotka dla konia - HyShine colour

Szczotka dla konia - HyShine colour

Szczotka do sierści HySHINE

Produkty Powiązane

Komentarze ()