- Obniżka
- W koszyku nie ma jeszcze produktów
- Wysyłka
- Razem 0,00 zł
Ostatnie blogi
-
GRUDA U KONI - JAK JĄ LECZYĆ?
lis 18, 2021 Czytaj więcej -
ŻYWIENIE KONIA ZIMĄ- WŁÓKNO TO PODSTAWA
lis 18, 2021 Czytaj więcej -
Nieprawidłowe trendy i mity w żywieniu koni - Część 1
lis 18, 2021 Czytaj więcej -
NIEPRAWIDŁOWE TRENDY I MITY W ŻYWIENIU KONI - CZĘŚĆ 2
lis 18, 2021 Czytaj więcej -
SKŁAD SZAMPONÓW DLA KONI
lis 18, 2021 Czytaj więcej
Derka padokowa dla konia START 0g aqua z polarem 155cm
Czas dostępności produktu na karcie + czas dostawy kurierem 24h
Darmowa Dostawa od 300zł z wyłączeniem pasz Kod: Darmowa Dostawa
Zapłać szybko i bezpiecznie Przelewy24
Padokowa derka bez wypełnienia podszyta polarem. Wykonana z wodoodpornego i oddychającego materiału RipStop o gramaturze 600 DEN od wewnątrz podszyta polarem. Posiada rozcięcia na łopatkach zapewniające swobodę ruchów, z przodu podwójną regulację z możliwością szybkiego zapięcia. Pasy krzyżowe zapobiegające przesuwaniu się derki, odpinane pasy na nogi i klapę na ogon.
Wysokiej jakości derka przeciwdeszczowa dla koni, idealna na sezon jesienno- zimowy. Zapobiega marznięciu konia na padoku oraz chroni go przed deszczem dzięki czemu możesz spokojnie wypuścić go na padok nawet w deszczowe dni. Idealne rozwiązanie dla koni golonych, starszych, chudych i podanych na choroby.
Kiedy derkowac konie?
Końska sierść zimą jest zdecydowanie grubsza, dzięki czemu nasz wierzchowiec ma zapewniony komfort nawet podczas zimniejszych dni i nocy. Często w sezonie halowym goli się konie, zwłaszcza te pracujące intensywniej dla zapewnienia im komfortu podczas pracy. Jeżeli zdecydujemy się na ogolenie konia musimy się również liczyć z potrzebą zakupu derek. Potrzebna nam będzie przede wszystkim derka stajenna która zadba o odpowiednia temperaturę ciała konia na co dzień oraz derka polarowa – wysuszająca, która pozwoli na odprowadzanie wilgoci i zapobiegnie wychłodzeniu organizmu po treningu. Dodatkowo warto także pomyśleć o derce padokowej, która chronić będzie zarówno przed wiatrem jak i deszczem. Jednakże nie tylko nie golone potrzebują dodatkowej pomocy w utrzymaniu ciepła. Konie starsze, schorowane lub o obniżonej odporności często również wymagają wsparcia w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała. Należy jednak pamiętać, aby derka i jej grubość były dobrane tak aby koń się nie przegrzał, gdyż może to prowadzić do przeziębienia. W przypadku koni niegolonych należy pamiętać o derce polarowej, która jest niezbędnikiem w pracy z koniem. Po treningu, kiedy koń wraca do stajni spocony derka polarowa pomaga osuszyć jego sierść jednocześnie chroniąc przed przewianiem. Kiedy derka spełni swoje zadanie należy ją jednak zdjąć, gdyż nasiąknięta wilgocią mogłaby prowadzić do ochładzania się organizmu konia.
Przy wyborze derki należy przede wszystkim kierować się potrzebami konia. Istotna jest obserwacja naszego wierzchowca i pilnowanie, aby nie dochodziło do przegrzewania. Najprostszym sposobem jest kontrolowanie temperatur ciała konia poprzez włożenie ręki pod derkę. Koń nie powinien być spocony .