KERALIT HUFFESTIEGER 250 ml
  • KERALIT HUFFESTIEGER 250 ml

Preparat utwardzający kopyta - Keralit Huffestiger

Preparat wzmacniający i utwardzający róg kopytowy oraz biała linię

188,00 zł
Brutto
Ilość
Wysyłka już w: 1-3 dni

  Czas realizacji

Czas dostępności produktu na karcie + czas dostawy kurierem 24h

  Darmowa Dostawa

Darmowa Dostawa od 300zł z wyłączeniem pasz Kod: Darmowa Dostawa

  Bezpieczne płatności

Zapłać szybko i bezpiecznie Przelewy24

Opis

Opis preparatu na kopyta dla koni Keralit Huffestiger

Preparat dla koni wzmacniający kopyta firmy Keralit. Polecany dla koni ze słabymi, kruchymi i pękającymi kopytami. Znacznie poprawia kondycję kopyt i wspomaga zdrowy wzrost rogu kopytowego.

Preparat wzmacniający i utwardzający róg kopytowy oraz biała linię, poprawia elastyczność rogu i zmniejsza wrażliwość na pęknięcia.

Produkt gwarantuje wzmocnienie i utwardzenie rogu kopytowego oraz białej linii. Kopyta koni narażone są na mocne napięcia pod wpływem obciążeń podczas jazdy, treningów czy zawodów jeździeckich, a także w wyniku pracy na twardym podłożu. Ponadto, znajdujące się w stajni drobnoustroje oraz mikroorganizmy pochodzące z odchodów i moczu (amoniak) niszczą róg kopytowy. Napięcia często powodują uszkodzenia ścianki rogu kopytowego, pęknięcia, szczeliny i bruzdy, a także są przyczyną kruchych, łatwo gnijących i rozkładających się kopyt. W przypadku podkutego kopyta Keralit Huffestiger zapobiega uszkodzeniom rogu, które są szczególnie powszechne w obrębie przybitych podkowiaków. W miejscu tym, pod wpływem bakterii i grzybów, jak również w wyniku wilgoci i amoniaku pochodzącego ze ściółki, róg kopytowy ulega rozkładowi. Skutkiem są uszkodzenia ścianki kopyta, obluzowanie się podkowiaków, a tym samym podkowy, zapalenie rogu kopytowego, stan ropny kopyt i uraz kopyt, z powodu których kowal nie może swobodnie i poprawnie przybić podkowy. Jeźdźcy, których konie nie są podkuwane, mają często do czynienia z problemem związanym z brakiem równowagi pomiędzy wzrostem rogu kopytowego a jego zużyciem w wyniku normalnego użytkowania konia. Dodatkowe pęknięcia w obrębie krawędzi ścianki kopyta (zadziory) oraz białej linii pogłębiają tę rozbieżność. Konsekwencje jednak mają spokojniejszy przebieg i są łagodniejsze, tj. podrażnienie rogu kopytowego lub lekki stan zapalny.

Zalecane stosowanie:

Konie nieokute – Keralit Fuffestiger nakłada się pędzelkiem na dolną krawędź kopyta na wysokość około 1/4 - 1/3 ścianki kopyta oraz na obszar białej linii. Jeżeli koń ma czułe kopyta preparat aplikuje się również na podeszwę.

Konie okute – Keralit Huffestiger nakłada się pędzelkiem na ściankę kopyta łącznie z otworami na podkowiaki. Celem preparatu jest wniknięcie w stare otwory od podkowiaków. W razie potrzeby można preparat nałożyć na podeszwę kopyta. Preparat może być stosowany jako substytut podkładek pęłniący funkcję podeszwy.

Stosować 2-3 razy w tygodniu.

Opakowanie: 250 ml

Szczegóły produktu
Zobacz także
16 innych produktów w tej samej kategorii:
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Komentarze ()

Śledź nas na Facebooku