Elektolity dla koni - Equipur elektrolyt plus

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 635 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 635 points które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 19,05 zł.


Nowy produkt

1-5 dni

105,00 zł brutto

Opis elektrolitów dla koni EquiPur elektrolyt plus

Elektrolity dla koni Equipur uzupełniają braki powstałe na skutek pocenia się konia. Niezbędne w sezonie letnim i podczas intensywnych treningów. Przyspieszają regenerację konia po wysiłku.

Kondycja i wytrwałość konia jest powiązane w sposób bardzo istotny z utrzymaniem równowagi elektrolitów i płynów w organizmie. Podczas intensywnej pracy i/lub wysokich temperatur otoczenia może koń utracić w przeciągu kilku godzin od 15 do 20 litrów potu. To powoduje obok straty wody przede wszystkim nadzwyczajny deficyt elektrolitów ( do 50g sodu, 75g chloru i 25g potasu). Przy okazji koń traci również takie składniki jak wapno i magnez jak i mikroelementy. Jeśli takie straty w krótkim czasie nie zostaną wyrównane, może to doprowadzić do utraty kondycji, przyspieszonego zmęczenia i podwyższonej zapadalności mięśni na usztywnienia, skurcze i porażenie kręgosłupa. 

Sód i chlor regulują gospodarkę wodno-elektrolitową w organizmie i utrzymują napięcie tkanki poza komórkami. Ponieważ wiele pasz podstawowych ma mała zawartość sodu, dochodzi szczególnie szybko do objawów niedoboru z symptomami braku apetytu, utraty wagi i osłabienia kondycji. 
Potas jest niezbędny do utrzymania potencjału sprawnościowego komórek mięśniowych; niedobór prowadzi do zakłóceń funkcjonowania mięśni serca i szkieletu. 
Wapno i magnez tworzą podstawę efektywnej i skoordynowanej pracy mięśni i potrzebne są przede wszystkim do przemiany energii i przenoszenia bodźców do komórek mięśniowych. Niedobór objawia się w podwyższonej pobudliwości konia jak również w drżeniu mięśni i skurczach. 
Wapno i magnez jest podstawą efektywnej i skoordynowanej pracy mięśni i potrzebne są przede wszystkim do procesu przemiany materii i przekazywania bodźców do komórek mięśniowych. Ich niedobór objawia się podwyższoną pobudliwością konia oraz drżeniem mięśni i ich skurczem. 

Equipur- elektrolyt plus szybko i skutecznie uzupełnia straty elektrolitów i ważnych dla organizmu substancji witalnych, spowodowane poceniem się, stresem oraz biegunkami. Tylko poprzez krótkoterminowe wyrównanie tych strat można poprawić i zachować sprawność, świeżość i wytrzymałość konia. 

Skład: 

Cukier gronowy , chlorek sodu , chlorek potasu , węglan wapnia , olej lniany , tlenek magnezu . 

Analityczne składniki:
Chlorek 29,1 % 
sód 11,5 % 
potas 4,5% 
wapno 1,6% 
magnez 0,3% 

Substancje dodatkowe na kg* Fizjologiczne dodatkowe substancje pokarmowe 
Witamina C 5.000 mg 
Kwas nikotynowy 250 mg 
Kwas pantotenowy 200 mg 
żelazo 2.500mg 
jod 8 mg 
kobalt 5 mg 
miedź 375 mg 
mangan 2.000 mg 
cynk 2.500 mg 
selen 5 mg 
*E1 monohydrat sulfat żelaza, E2 jodek potasu, E3 Hydrat sulfat kobaltu, E4 pentahydrat sulfat miedzi, E5 monohydrat sulfat manganu, E6 tlenek cynku, E8 selenit sodu. 

Dawkowanie: 

Źrebaki, młode konie, kuce 10-20g 
Konie(500kg) 20-40g 

W zależności od intensywności pocenia podawać z paszą lub wsypane do wody do 5 razy dziennie. 

Z uwagi na podwyższoną zawartość pierwiastków śladowych dzienna dawka dla źrebiat, młodych i małych koni nie powinna przekraczać 100g jak również dla koni o wadze 500kg – 200g dziennie.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Szczotka dla konia - HyShine colour

Szczotka dla konia - HyShine colour

Szczotka do sierści HySHINE

Produkty Powiązane

Komentarze ()