Kukurydza dla koni - Eggersmann Maisflocken

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 68 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 68 points które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 2,04 zł.


Nowy produkt

2 - 7 dni

68,00 zł brutto

Opis kukurydzy dla koni Eggersmann Maisflocken

Każdy region świata cechuje się innymi nawykami związanymi z karmieniem koni. Dla przykładu w Stanach Zjednoczonych najczęściej podaje się tym zwierzętom kukurydzę. Z kolei w Europie najbardziej popularne staje się wykorzystywanie owsa jako paszy dla koni. Jednak, również na tym terytorium kukurydza zaczyna mieć coraz większe znaczenie w kontekście żywienia koni. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ składnik ten posiada wiele zalet, które mogą bezpośrednio wpłynąć na stan zdrowia zwierzęcia. Przede wszystkim jest ona źródłem dużo większej energii niż ta, którą wytwarza owies. Stopniowo uwalniana siła jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania koni, które parają się intensywną pracą. Naturalna struktura zwykłej kukurydzy zwykle nie może być dokładnie przeżuta. Dlatego też hydrotermiczne przekształcenie jej w płatki kukurydziane sprawia, że pożywienie staje się lepiej trawione i przyswajane przez konie.

Dla kogo przeznaczony jest ten produkt?

Kukurydza dla koni produkowana przez firmę Eggersmann to produkt przeznaczony przede wszystkim dla koni chudych, wyróżniających się szczupłą posturą, jak również dla zwierząt, które na co dzień ciężko pracują.

Analiza składu produktu

- białko surowe – 8,50%

- tłuszcz surowy – 3,00%

- włókno surowe – 1,80%

- popiół surowy – 1,00%

- wapń – 0,03%

- fosfor – 0,30%

- grubość – 61,6%

Warto pamiętać!

  • płatki kukurydziane mogą być stosowane jako wzbogacenie paszy treściwej lub jako podstawa samodzielnie stworzonej mieszanki

  • komponując poszczególne porcje pożywienia dla konia należy pamiętać, że energia, jaką dostarcza 0,8 kg kukurydzy zastępuje tą, którą wytwarza 1 kg owsa

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Stubben ostrogi SEQ 1155

Stubben ostrogi SEQ 1155

Produkty Powiązane

Komentarze ()