Nuba Slimmer Musli

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 85 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 85 points które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 2,55 zł.


Nowy produkt

2 dni

85,00 zł brutto

Opis musli dla koni otyłych Nuba Slimmer Musli

Musli dla koni otyłych i z problemami metabolicznymi typu ochwat, mięśniochwat lub choroba Cushinga. Musli jest niskoenergetyczne, nie posiada owsa w składzie. Musli ma nisko indeks glikemiczny i wysoki poziom włókna. Nadaje się również dla koni wrzodowych.

Nuba Slimmer Musli to pasza głownie dedykowana koniom z nadwagą, ze skłonnościami do tycia oraz koniom z chorobami metabolicznymi, których dieta musi być uboga w cukry. 

Pasza niskoenergetyczna dzięki minimalnej zawartości komponentów pochodzących ze zbóż w połączeniu ze skoncentrowaną ilością składników ilością składników odżywczych jest doskonałą niskokaloryczną dzienną dawką pożywienia. Duży udział w mieszance stanowi włókno pochodzące między innymi z łuski owsa, łuski sojowej oraz słonecznikowej, a także z otrębów jęczmiennych i owsianych, co w połączeniu z sieczką ze słomy owsianej sprzyja dokładnemu przeżuwaniu posiłku i powoduje dłuższe uczucie sytości. Wysoki udział magnezu pomaga regulować poziom cukru we krwi, co jest niezwykle ważne dla koni mających problem z insulinoopornością. 

Indeks glikemiczny został dobrany na poziomie odpowiednim także dla koni z problemami metabolicznymi. Dodatek elektrolitów pomaga utrzymać ich prawidłowy poziom przy odchudzających treningach. 

Pasza jest także odpowiednia dla koni nie pracujących będących w dobrej kondycji ( z waga prawidłową) jako uzupełnienie codziennego żywienia sianem, owsem lub/i trawą. Może być tez stosowana jako koncentrat. Stosowana zgodnie z zalecanym dawkowaniem nie wymaga żadnej dodatkowej suplementacji.*

Łuska słonecznika, łuska sojowa, mączka z traw, sieczka z lucerny, mączka z lucerny, otręby owsiane, łuska owsa, otręby jęczmienne, wytłoki z jabłek, sieczka ze słomy owsianej, siemię lniane, wysłodki buraczane niemelasowane, drożdże paszowe, marchew suszona płatkowana, burak suszony płatkowany, chlorek sodu, tlenek magnezu, chelat cynku, chelat miedzi, probiotyk, aromat, selen.

energia 8,51 MJ

białko 76,72 g

wapń(Ca) 4,59 g

fosfor(P) 2,18 g

magnez(Mg) 7,97 g

żelazo (Fe) 149,29 mg

miedź (Cu) 339,08 mg

cynk (Zn) 1017,11 mg

mangan (Mn) 31,2 mg

selen (Se) 0,66 mg

potas (K) 12,22 g

sód (Na) 4,34 g

chlor (Cl) 8,68 g

włókno 28,05 %

tłuszcz 4,86 %

skrobia i cukty proste <10%

Mieszanka paszowa przeznaczona do stosowania jako jedyna pasza treściwa w dawce. Podawać w ilości około 150 g paszy na 100 kg masy ciała konia dziennie. Nie przekraczać ilości 2 kg na jeden posiłek.

Przykładowa dawka dzienna dla konia o masie 500 kg to 0,75 kg paszy plus 8 kg siana.

Mieszanka została zbilansowana z sianem przeciętnej jakości, w ilości uwzględniającej rodzaj wykonywanej pracy przez konia.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Stubben ostrogi SEQ 1155

Stubben ostrogi SEQ 1155

Produkty Powiązane

Komentarze ()