Nowe Nuba Baby Mix

Nuba Baby Mix

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 110 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 110 points które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 3,30 zł.


Nowy produkt

2 dni

110,00 zł brutto

Opis paszy dla źrebiąt Nuba Baby Mix

Pasza przeznaczona do stosowania jako uzupełnienie diety dla źrebiąt ssących. Pasza Nuba Baby Mix jest mieszanką skomponowaną tak, aby zapewnić najmłodszym, intensywnie rosnącym źrebiętom optymalną podaż składników pokarmowych. Wysoka zawartość białka pozwala pokryć duże zapotrzebowanie u źrebiąt w tym okresie. 

Znajdujący sie w mieszance owies jest mikronizowany i płatkowany co znacznie poprawia jego strawność i przyswajalność oraz przygotowuje mikroflorę i układ pokarmowy do późniejszego trawienia go w "trudniejszej" pełnej formie. Podawanie pełnego ziarna owsa maluchom może zbytnio obciążać ich przewód pokarmowy, który się w pierwszym półroczu życia intensywnie rozwija. 

Soja zawarta w paszy Nuba Baby Mix jest doskonałym źródłem aminokwasów egzogennych, w tym lizyny, będącej aminokwasem limitującym. Jest ona niezbędna dla prawidłowej syntezy białek w organizmie, a co za tym idzie, dla prawidłowego wzrostu i rozwoju źrebięcia. 

Pierwsze miesiące życia źrebięcia są kluczowe dla poprawnego rozwoju kośćca, dlatego też pasza ta charakteryzuje się wysokim poziomem wapnia i fosforu w odpowiednich proporcjach. Dodatek selenu pozwala na prawidłowy rozwój mięśni oraz szkieletu. Baby zawiera również probiotyki oraz prebiotyk w postaci drożdży, które pozytywnie wpływają na mikroflorę jelitową i determinują jej optymalny skład. Doskonale przygotowuje sysaki do samodzielnego pobierania paszy, szczególnie w ostatnich tygodniach przed odsadzeniem. 

Pasza ma postać granulatu, by była łatwa do pogryzienia, a tym samym przyjazna dla rosnącego uzębienia źrebiąt. Pasza stosowana zgodnie z zalecanym dawkowaniem nie wymaga żadnej dodatkowej suplementacji.*

Na minimum dwa tygodnie przed odsadzeniem źrebięcia nalezy przejść na paszę dla odsadków.

Do wyboru w postaci paszy kompletnej i balancera.

Owies mikronizowany płatkowany, lucerna mączka, otręby pszenne, soja mikronizowana, kukurydza mikronizowana, siemię lniane, fosforan dwuwapniowy, węglan wapnia, proso obłuszczone, drożdże paszowe, aromat, probiotyk, chelat cynku, chelat miedzi, selen.

energia strawna 11,07 MJ

białko strawne 132,61 g

wapń (Ca) 9,88 g

fosfor (P) 7 g

magnez (Mg) 2,52 g

żelazo (Fe) 81,74 mg

miedź (Cu) 27,1 mg

cynk (Zn) 149,4 mg

mangan (Zn) 51 mg

selen (Se) 0,49 mg

potas (K) 12,63 g

sód (Na) 0,33 g

chlor (Cl) 1,73 g

włókno 11,75 %

tłuszcz 7,36 %

lizyna 8 g

metionina +cysteina 6,03 g

Jest to mieszanka uzupełniająca mleko matki; do stosowania jako jedyna pasza treściwa od 5 tygodnia życia do odsadzenia. Stosować w zależności od mleczności klaczy w ilości około 200-500 g na 100 kg masy ciała konia dziennie. Nie przekraczać ilości 0,5 kg na jeden posiłek.

Przykładowa dawka dzienna dla źrebięcia o masie 150 kg (dla rasy szlachetnej, gdzie dorosły osobnik waży 500 kg to wiek około 3 miesięcy) to 300-750 g paszy plus nieograniczona ilość siana.

Mieszanka została zbilansowana z sianem przeciętnej jakości, w ilości uwzględniającej wiek konia.

Wskazówka: Należy unikać przekarmiania źrebiąt w okresie intensywnego wzrostu. Nadmierne otłuszczenie, przez co zbyt duża masa ciała oraz zbyt szybki wzrost może powodować zaburzenia rozwoju kośćca np. osteochondrozę, chipy lub przykurcze ścięgien.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Stubben Wędzidło 2 w 1

Stubben Wędzidło 2 w 1

DOSTĘPNOŚĆ: 7 dni

Produkty Powiązane

Komentarze ()