Nuba Baby Mix

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 110 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 110 points które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 3,30 zł.


Nowy produkt

2 dni

110,00 zł brutto

Opis paszy dla źrebiąt Nuba Baby Mix

Pasza została stworzona z myślą o najmłodszych koniach. To swego rodzaju odpowiedź na wyjątkowe potrzeby żywieniowe, jakie wykazują źrebięcia. Okres, w którym zaleca się uzupełnić jadłospis zwierzęcia o ten produkt to czas od 5 tygodnia życia konia, aż do odsadzenia.

Jakie zalety ma pasza?

Pasza dla najmłodszych koni to pełnowartościowy produkt, który w zupełności pozwala pokryć zapotrzebowanie zwierząt na energię oraz składniki odżywcze i witaminy. Pasza idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie diety u koni żywiących się mlekiem matki. Zwierzęta te znajdują się w ważnym dla siebie okresie życia, kiedy to ich organizm intensywnie się rozwija i rośnie. Warto wtedy zadbać o to, aby codzienna dieta koni dostarczała im optymalnej dawki pożywienia. Dobrym rozwiązaniem jest więc postawienie na paszę będącą mieszanką skomponowaną zgodnie z potrzebami tych zwierząt. W jej składzie można znaleźć: wysoką zawartość białka i aminokwasów egzogennych umożliwiających ich syntezę. Bezpośrednio przekłada się to na prawidłowy rozwój młodego konia. Dopełnieniem jest również obecność wapnia, fosforu oraz selenu. Te składniki sprawiają, że kości, szkielet oraz mięśnie źrebięcia już od samego początku są mocne i wytrzymałe. Natomiast zauważalny w składzie paszy mikronizowany owies oraz probiotyki regulują pracę układu pokarmowego konia, ułatwiają trawienie i ochraniają wrażliwą mikroflorę jelitową. Mało tego, dzięki formie granulatu, produkt ten jest łatwy do pogryzienia dla koni, u których uzębienie jest dopiero kształtowane.

Skład produktu

W skład paszy wchodzą następujące składniki: owies mikronizowany płatkowany, lucerna mączka, otręby pszenne, soja i kukurydza  mikronizowana, siemię lniane, fosforan dwuwapniowy, węglan wapnia, proso obłuszczone, drożdże paszowe, aromat, probiotyk, chelat cynku i miedzi oraz selen.

Zawartość składników odżywczych

Analiza gwarantowana:

- energia strawna 11,07 MJ

- białko strawne 132,61 g

- tłuszcz 4,89 %

- włókno 11,75 %

- lizyna 8 g

- metionina 6,03 g

Minerały:

- wapń 9,88 g

- fosfor 7 g

- sód 0,33 g

- potas 12,63 g

- magnez 2,52 g

- miedź 27,1 mg

- żelazo 81,74 mg

- cynk 149,4 mg

- mangan 51 mg

- selen 0,49 mg

- chlor 1,73 g

Porada żywieniowa

Dzienna porcja paszy powinna mieć wagę około 200-500 g na 100 kg masy konia. Zaleca się jednak, aby w jednym posiłku nie mieściło się więcej niż pół kilograma paszy. Wielkość konkretnych porcji powinna być również uzależniona od mleczności klaczy. Odpowiednie dawkowanie paszy jest ważne zwłaszcza w przypadku, gdy ma się do czynienia z koniem młodym. To okres, w którym następuje intensywny wzrost zwierzęcia. Poszczególne porcje posiłków powinny więc być dostosowane do indywidualnych potrzeb konia. W wyniku przekarmienia konia może dojść bowiem do odkładania się zbyt dużej ilości tłuszczu, jak również nadmiernego wzrostu wagi. Zbyt intensywny rozwój konia może okazać się niebezpieczny i powodować chociażby zaburzenia struktury kości. Bezpośrednio może się to przełożyć na wystąpienie chorób układu kostnego konia, takich jak: osteochondroza, czy przykurcze ścięgien.

Warto pamiętać!

  • mieszankę należy podawać uzupełniająco, wraz z mlekiem matki

  • produkt powinien być stosowany jako jedyna pasza właściwa

  • pasza została zbilansowana z przeciętnej jakości sianem

  • produkt występuje w formie paszy kompletnej lub balancera

  • stosowanie paszy zgodnie z prezentowanymi zaleceniami nie wymaga podawania dodatkowych suplementów diety dla zwierząt

  • zamiana paszy na produkt dla odsadków jest wymagana na co najmniej dwa tygodnie przed odsadzeniem źrebięcia

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Stubben ostrogi SEQ 1155

Stubben ostrogi SEQ 1155

Produkty Powiązane

Komentarze ()