Nowe Nuba Daily Musli

Nuba Mammy Balancer

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 124 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 124 points które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 3,72 zł.


Nowy produkt

2 dni

124,00 zł brutto

Opis Nuba Mammy Balancer

Balancer hodowlany dla klaczy Nuba Mammy Balancer. Balancer przeznaczony dla klaczy od 9 miesiąca ciąży i w okresie laktacji. Balancer posiada wysoki poziom białka, który jest niezbędny na tym etapie.

Nuba Mammy Balancer to pasza skomponowana dla klaczy źrebnych od dziewiątego miesiąca ciąży oraz dla klaczy podczas laktacji. Okres ten jest najbardziej obciążający dla organizmu matki. Charakteryzuje go drastyczny wzrost zapotrzebowania na składniki pokarmowe, w szczególności na energię oraz białko, a także poszczególne mikro i makroelementy oraz niektóre witaminy. To właśnie w tym okresie ciąży źrebię zwiększa masę o ok. 60%, rozrastają się jego narządy wewnętrzne i ostatecznie kształtuje się układ kostny i nerwowy. W tym czasie także w wątrobie źrebięcia musi zostać zmagazynowana miedź, gdyż mleko matki zawiera niewielką ilość tego pierwiastka. Kolejne 200 kg źrebię przybiera w zaledwie kilka miesięcy po porodzie, co stawia duży nacisk na jakość laktacji u klaczy. Źrebięta po narodzeniu są zaopatrywane w makro i mikroelementy w najbardziej bezpieczny i naturalny sposób - z mlekiem matki. Organizm klaczy dodatkowo obciąża stres związany z porodem i opieką nad noworodkiem.

Pasza Mammy zapewnie pokrycie wszystkich wyżej wymienionych potrzeb. Szczególnie starannie komponowano wapń, fosfor oraz magnez, które są konieczne do prawidłowego wzrostu źrebięcia bez szkody dla organizmu matki. Optymalna zawartość oraz wzajemny stosunek tych minerałów minerałów gwarantuje ich odpowiednią przyswajalność. Kompozycja tej mieszanki zapewni prawidłowy rozwój płodu oraz doskonałe, wartościowe mleko podczas laktacji dzięki odpowiedniemu pokryciu potrzeb żywieniowych klaczy. Pasza stosowana zgodnie z zalecanym dawkowaniem nie wymaga żadnej dodatkowej suplementacji.*

Jęczmień mikronizowany płatkowany, otręby pszenne, kukurydza mikronizowana płatkowana, lucerna mączka, soja mikronizowana, wysłodki buraczane niemelasowane, siemię lniane, łuska słonecznika, otręby ryżowe, fofsoran dwuwapniowy, wytłoki jabłkowe, marchew suszona płatkowana, burak suszony płatkowany, tlenek magnezu, chleb świętojański, węglan wapnia, drożdże paszowe, chelat cynku, probiotyk, aromat, algi morskie, chelat miedzi, selen.

energia 11,08 MJ

białko 98,49 g

wapń (Ca) 9,32 g

fosfor (P) 8,24 g

magnez (Mg) 7,51 g

żelazo (Fe) 103,75 mg

miedź (Cu) 147,9 mg

cynk (Zn) 529,2 mg

mangan (Zn) 50,45 mg

selen (Se) 1,13 mg

potas (K) 9,38 g

sód (Na) 0,38 g

chlor (Cl) 1,26 g

włókno 10,54 %

tłuszcz 6,13 %

lizyna 5,56 g

metionina + cysteina 4,09 g

Mieszanka paszowa uzupełniająca przeznaczona do stosowania pół na pół z owsem. Nie przekraczać ilości 2 kg paszy (włącznie z owsem) na jeden posiłek. Podawać w ilości około 250 g paszy balancer na 100 kg masy ciała klaczy źrebnej i w pierwszym okresie laktacji, 0,2 kg na 100 kg masy ciała klaczy po trzecim miesiącu laktacji.

Przykładowa dawka dzienna dla klaczy o masie 500 kg to:

- 8-11 miesiąc źrebności: 1-1,5 kg paszy balancer, 1-1,5 kg owsa plus 10 kg siana,

- pierwsze trzy miesiące laktacji: 1-1,5 kg paszy balancer, 2 kg owsa plus 10 kg siana,

- po trzecim miesiącu laktacji: 1 kg paszy balancer, 1,5-2 kg owsa plus 10 kg siana.

Mieszanka została zbilansowana z sianem przeciętnej jakości, w ilości uwzględniającej przeznaczenie konia.

Wskazówka: Przed porodem wskazane jest rozłożenie dziennej dawki pokarmowej na kilka małych porcji. Nie należy przekraczać zalecanych ilości ze względu na wysoki poziom składników mineralnych w paszy. W przypadku słabej jakości pastwiska lub siana polecamy podawać dodatek lucerny jako uzupełnienie codziennego żywienia.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Stubben Wędzidło 2 w 1

Stubben Wędzidło 2 w 1

DOSTĘPNOŚĆ: 7 dni

Produkty Powiązane

Komentarze ()