Obniżka! Nuba Young Musli

Pasza dla młodych koni - Nuba Young Musli

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 92 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 92 points które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 2,76 zł.


Nowy produkt

2 dni

92,00 zł brutto

94,00 zł brutto

-2,00 zł

Opis musli dla młodych koni Nuba Young Musli

Prezentowana pasza jest produktem przeznaczonym dla odsadków. Takim określeniem nazywa się źrebięta, które zostają odsadzone od matki. Jest to kluczowy okres dla rozwoju każdego konia, bowiem jego efektywność w znacznym stopniu determinuje jakość dalszego zdrowia fizycznego i psychicznego zwierzęcia. Dlatego też w codziennym jadłospisie konia powinno znaleźć się miejsce na niezbędne witaminy oraz makro i mikroelementy. Wśród nich niebagatelne znaczenie odgrywa wapń i białko, dzięki którym możliwy jest optymalny rozwój układu kostnego konia. Bowiem składniki te są naturalnym budulcem kości. Regularne uzupełnianie zapotrzebowania na te składniki pozwala zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia chorób dotykających tkankę kostną i mięśnie. Stosowanie musli wpływa korzystnie również na rozwój i działanie układu pokarmowego. W tym kontekście dużą rolę odgrywa znaczna zawartość włókna.

Skład produktu

W skład paszy wchodzą następujące składniki: owies mikronizowany płatkowany, lucerna mączka, jęczmień mikronizowany płatkowany, otręby pszenne, soja mikronizowana płatkowana, kukurydza  mikronizowana płatkowana, otręby owiane i jęczmienne, siemię lniane, marchew suszona płatkowana, fosforan dwuwapniowy, łuska sojowa, drożdże paszowe, aromat, probiotyk, chelat cynku i miedzi oraz selen.

Zawartość składników odżywczych

Analiza gwarantowana:

- energia strawna 10,55 MJ

- białko strawne 105,32 g

- tłuszcz 5,78 %

- włókno 11,75 %

- lizyna 5,83 g

- metionina 4,27 g

Minerały:

- wapń 11,15 g

- fosfor 9,29 g

- sód 0,29 g

- potas 10,73 g

- magnez 2,24 g

- miedź 41,89 mg

- żelazo 70,51 mg

- cynk 174,22 mg

- mangan 32,28 mg

- selen 0,58 mg

- chlor 1,67 g

Porada żywieniowa

Dziennie koń powinien otrzymywać porcję musli w wysokości 1000 g na 100 kg swojej masy. Zachowanie w praktyce zasad prawidłowego odżywiania zwierzęcia jest niezwykle ważne. Bowiem częste przekarmianie konia może mieć dla niego bardzo negatywne skutki. Nagły wzrost może doprowadzić chociażby do powstania chorób kości, które staną się słabsze oraz bardziej skłonne do złamań i uszkodzeń. Niezwykle dużą korzyścią z podawania tego musli jest brak konieczności dodatkowej suplementacji witamin i składników odżywczych. Ich duża zawartość w paszy sprawia, że wszelakie niedobory występujące w końskim organizmie zostają zaspokojone.

Uwaga!

  • zaprezentowana mieszanka paszowa powinna być stosowana jako jedyna pasza treściwa w końskiej diecie

  • składniki musli zostały zbilansowane z sianem przeciętnej jakości, a jego ilość uwzględnia wiek konia

  • pamiętać należy o zapewnieniu zwierzęciu stałego dostępu do lizawki solnej

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Szampon dla koni kasztanowych - C&D&M GALLOP

Szampon dla koni kasztanowych - C&D&M GALLOP

Produkty Powiązane

Komentarze ()