Obniżka! Nuba Daily Musli

Balancer dla klaczy źrebnych - Nuba Mammy Balancer

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 122 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 122 points które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 3,66 zł.


Nowy produkt

2 dni

122,00 zł brutto

124,00 zł brutto

-2,00 zł

Opis Nuba Mammy Balancer

Balancer hodowlany to produkt przeznaczony dla klaczy znajdujących się w ciąży (od 9 miesiąca) oraz tych przeżywających okres laktacji. Jest to etap życia klaczy, w którym należy zadbać nie tylko o jej stan, ale również o odpowiedni rozwój płodu, a później małego źrebięcia. Te dwa organizmy są wtedy bezpośrednio ze sobą połączone. W czasie ciąży, ponieważ płód rozwija się wewnątrz organizmu klaczy. A po porodzie dlatego, że źrebię spożywa od swojej matki mleko. Dlatego też klacz powinna być wtedy wyjątkowo dobrze odżywiona, a w jej organizmie nie mogą występować niedobory witamin, mikroelementów, makroelementów czy też innych składników mineralnych. Odpowiedzią na tak wyjątkowe wymagania i potrzeby jest balancer dla klaczy, który dostarcza ilość energii niezbędną do przerwania tego wymagającego dla klaczy okresu.

Skład

W składzie musli hodowlanego dla klaczy wyróżnić można następujące składniki: jęczmień mikronizowany płatkowany, otręby pszenne, kukurydzę mikronizowaną płatkowaną, lucernę mączkę, soję mikronizowaną, wysłodki buraczane niemelasowane, siemię lniane, łuski słonecznika, otręby ryżowe, fosforan dwuwapniowy, wytłoki jabłkowe, marchew suszoną płatkowaną, buraki suszone płatkowane, tlenek magnezu, chleb świętojański, węglan wapnia, drożdże paszowe, chelat cynku, probiotyk, aromat, algi morskie, chelat miedzi oraz selen.

Zawartość składników odżywczych

Analiza gwarantowana:

- energia 11,08 MJ

- białko 98,49 g

- tłuszcz 6,13 %

- włókno 10,54 %

- lizyna 5,56 g

- metionina 4,09 g

Minerały:

- wapń 9,32 g

- fosfor 8,24 g

- sód 0,38 g

- potas 9,38 g

- magnez 7,51 g

- miedź 147,9 mg

- żelazo 103,75 mg

- cynk 529,2 mg

- mangan 50,45 mg

- selen 1,13 mg

- chlor 1,26 g

Porada żywieniowa

Ilość podawanego balancera musi być uzależniona od wielkości konia, jak i konkretnego etapu życia na jakim znajduje się klacz. Zgodnie z tym:

  • W pierwszym okresie laktacji, czyli przez pierwsze trzy miesiące wielkość porcji powinna wynosić około 250 g na 100 kg masy ciała zwierzęcia.

  • Po trzecim miesiącu laktacji klacz powinna spożywać 200 g produktu na 100 kg masy swojego ciała.

Uwaga!

  • balancer jest mieszanką paszową o charakterze uzupełniającym

  • produkt powinien być stosowany pół na pół z owsem

  • w jednej porcji posiłku nie powinno znajdować się więcej niż 2 kg produktu

  • mieszanka tworząca balancer została zbilansowana z sianem o przeciętnej jakości

  • przed porodem dzienna dawka pokarmowa powinna zostać rozłożona na kilka mniejszych porcji

  • ze względu na wysoką zawartość witamin oraz składników odżywczych i mineralnych nie można przekraczać zalecanej dziennej dawki

  • jeśli codzienne dawki paszy będą miały odpowiednią wielkość niepotrzebna jest dodatkowa suplementacja

  • jeśli podawane koniu siano jest słabej jakości, a dostęp do dobrego pastwiska jest ograniczony należy uzupełnić dietę konia o lucernę

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Szampon dla koni kasztanowych - C&D&M GALLOP

Szampon dla koni kasztanowych - C&D&M GALLOP

Produkty Powiązane

Komentarze ()