Obniżka! Nuba Daily Musli

Musli dla klaczy źrebnych - Nuba Mammy Musli

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 92 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 92 points które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 2,76 zł.


Nowy produkt

2 dni

92,00 zł brutto

94,00 zł brutto

-2,00 zł

Opis Nuba Mammy Musli hodowlane 

Musli hodowlane dla klaczy to produkt, który przeznaczony jest dla klaczy od 9 miesiąca ciąża oraz tych będących w okresie laktacji. Ten okres życia klaczy jest dla niej najbardziej wymagający. Jej organizm domaga się wtedy dodatkowych pokładów witamin, maroelementów, mikroelementów i składników odżywczych. Wzrasta również zapotrzebowanie na energię. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze stres związany z nową sytuacją, w jakiej znajduje się zwierzę, porodem oraz koniecznością opieki nad nowonarodzonym źrebięciem. Bardzo ważne jest także to, aby produkowane przez klacz mleko było w pełni odżywcze i wyróżniało się odpowiednią jakością. To etap rozwoju istotny również dla płodu. Bowiem to właśnie wtedy kształtuje się większość jego narządów i układów wewnętrznych. Natomiast w okresie laktacji mleko matki spożywane przez młodego konia jest dla niego naturalnym i głównym źródłem minerałów i witamin. Niezbędne jest więc zadbanie o to, aby w organizmie klaczy znajdowała się optymalna ilość tych składników, ich przyswajanie było szybkie i efektywne, a wszelkie niedobory były na bieżąco uzupełniane. Musli hodowlane dla klaczy w pełni odpowiada na te szczególne potrzeby. Przede wszystkim zawiera dużą ilość białka, które jest wyjątkowo ważne w okresie laktacji. W jego składzie nie brakuje również podwyższonej ilości witamin i minerałów.

Skład

W składzie musli hodowlanego dla klaczy wyróżnić można następujące składniki: owies mikronizowany płatkowany, jęczmień mikronizowany płatkowany, otręby pszenne, lucernę mączkę, kukurydzę mikronizowaną płatkowaną, soję mikronizowaną, wysłodki buraczane niemelasowane, makuch lniany, łuski słonecznika, otręby ryżowe, siemię lniane, fosforan dwuwapniowy, wytłoki jabłkowe, marchew suszoną płatkowaną, buraki suszone płatkowane, chlorek sodu, tlenek magnezu, drożdże paszowe, chylat cynku, probiotyk, algi morskie, aromat, chelat miedzi oraz selen. Dzięki tak bogatemu składowi produkt ten, dostarczany w zalecanych wartościach i ze zwróceniem uwagi na indywidualne potrzeby konia, odżywia organizm i uzupełnia występujące w nim niedobry witamin i składników mineralnych.

Zawartość składników odżywczych

Analiza gwarantowana:

- energia 11,14 MJ

- białko 106,11 g

- tłuszcz 4,89 %

- włókno 11,32 %

- lizyna 5,85 g

- metionina 4,78 g

Minerały:

- wapń 7,14 g

- fosfor 7,75g

- sód 2,33 g

- potas 9,14 g

- magnez 4,4 g

- miedź 50 mg

- żelazo 110,41 mg

- cynk 207,35 mg

- mangan 47,45 mg

- selen 0,5 mg

- chlor 4,28 g

Porada żywieniowa

Musli powinno być podawane w następujących ilościach:

  • klacz źrebna (8-11 miesiąc źrebności):

Jedna porcja musli to około 500 g produktu na 100 kg masy ciała klaczy. Dodatkowo powinno być podawane około 10 kg siana.

  • klacz w pierwszym okresie laktacji (pierwsze trzy miesiące):

Porcja paszy powinna wynosić około 800 g na 100 kg masy ciała klaczy. Dziennie powinno być również podawane około 10 kg siana.

  • klacz po trzecim miesiącu laktacji:

Należy podawać musli w ilości około 600 g na 100 kg masy ciała klaczy, jak również około 10 kg siana.

Uwaga!

  • podając zwierzęciu musli hodowlane dla klaczy pamiętaj, że może być to jedyna pasza treściwa, jaką się stosuje

  • w jednej porcji posiłku nie powinno znajdować się więcej niż 2 kg musli

  • mieszanka tworząca musli została zbilansowana z sianem o przeciętnej jakości

  • przed dniem porodu dzienna dawka pokarmowa musli hodowlanego dla klaczy powinna być rozłożona na kilka mniejszych porcji

  • ze względu na wysoką zawartość witamin oraz składników odżywczych i mineralnych nie można przekraczać zalecanej dziennej dawki, gdyż mogłoby to być niebezpieczne dla zwierząt

  • jeśli codzienne dawki paszy będą miały odpowiednią wielkość niepotrzebna jest dodatkowa suplementacja

  • jeśli podawane koniu siano jest słabej jakości, a dostęp do dobrego pastwiska jest ograniczony należy uzupełnić dietę konia o lucernę

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Szampon dla koni kasztanowych - C&D&M GALLOP

Szampon dla koni kasztanowych - C&D&M GALLOP

Produkty Powiązane

Komentarze ()