OLEJ  Jest 6 produktów.

Olej dla koni

Oleje dla koni mają szereg korzyści w codziennym żywieniu koni. Olej poprawia kondycję kopyt i sierści, przy większym dawkowaniu znacznie zmniejsza podaż kalorii w diecie konia dzięki czemu szybciej przybiera na masie i buduje masę mięśniową. Olej jest również polecany dla koni sportowych, ponieważ dodaje wolno uwalnianej energii ...

Olej dla koni

Oleje dla koni mają szereg korzyści w codziennym żywieniu koni. Olej poprawia kondycję kopyt i sierści, przy większym dawkowaniu znacznie zmniejsza podaż kalorii w diecie konia dzięki czemu szybciej przybiera na masie i buduje masę mięśniową. Olej jest również polecany dla koni sportowych, ponieważ dodaje wolno uwalnianej energii do codziennych treningów. Każdy olej należy wprowadzać stopniowo do diety konia aby uniknąć biegunek.

Oleje dla koni:

  1. Olej sojowy dla koni – np. Lincoln Soya Oil 4l

Olej sojowy w diecie koni charakteryzuje się wysokim poziomem kwasów omega 6, w tym kwasu linolowego. Kwas linolowy ma działania prozdrowotne u koni. Działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie dlatego jest polecany dla koni z nawracającymi infekcjami układu oddechowego i COPD. Olej sojowy jest również polecany dla koni sportowych i ciężko pracujących, dodaje wolno uwalnianej energii bez efektu nadpobudliwości. Dodatkowo wspiera rozbudowę muskulatury u koni

 

  1. Olej lniany dla koni - np. Lincoln Flax Oil 1l, 4l

Olej lniany jest zalecany dla koni z problemami gastrycznymi, koni kolkujących i z wrzodami żołądka. Działa osłonowo na błonę śluzową żołądka oraz jelit, dzięki czemu jedzenie nie ‘podrażnia’ wrzodów, wspomaga przesuwanie treści pokarmowej. Olej lniany w diecie koni jest również znany za swój dobroczynny wpływ na sierść i kopyta.

 

  1. Olej rzepakowy dla koni – np. Lincoln Rapeseed Oil 1l, 4l

Olej rzepakowy charakteryzuje się najlepszym stosunkiem kwasów omega 3 i 6 oraz wysokim poziomem witaminy E. Znacznie poprawia kondycję konia oraz dodaje energii do treningów. Polecany przez większość weterynarzy ze względu na stosunek kwasów omega 3 i 6, który wynosi 2:1. Kwasy Omega 3 mają działanie przeciwzapalne czyli zmniejszą proces zapalny za to kwasy omega 6 działają prozapalnie czyli pobudzają organizm do zwalczania procesu zapalnego. Dlatego tak ważna jest równowaga między nimi. Zbyt duża ilość kawasów omega 6 może prowadzić do rozwinięcia stanów zapalnych.

 

  1. Olej rybny dla koni– np. Lincoln Cod liver Oil

Olej rybny w tym przypadku z dorsza jest cennym źródłem witamin A i D oraz jest bogatym źródłem kwasów Omega 3, które mają działanie przeciwzapalne. Dlatego polecany jest przy zwyrodnieniach stawów u koni oraz u koni z problemami skórnymi i z problemami układu oddechowego. Wpływa również na płodność klacz i ogierów. Polecany dla koni sportowych, które w swojej diecie głównie otrzymują kwasy omega 6 (konie karmione głównie ziarnami) aby wyrównać stosunek kwasów omega 3 i 6. Dodatek oleju rybnego zwiększa elastyczność stawów u koni oraz zapobiega zwyrodnieniom.

Więcej
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów